Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék

A kérdés

Most vettem észre, hogy szeptember óta nem kaptam családi pótlékot, én hibáztam?

Kislányom augusztusban lett 3 éves, rendesen jár oviba szeptember 1től, előtte is már 1 éve bölcsis volt.

Megmondom őszintén, szerencsére nem kenyèrre kell a családi, az én ès a férjem fizuja is a közös számlára jön, az övé mozog is, így nem tűnt fel csak most, hogy milyen rég találkoztam ezzel a tétellel a kivonatokon, vissza kerestem - és tényleg, augusztusban még kaptam, szeptemberben már nem ès azóta sem. Másnak is automatikusan megvonták ahogy oviba ment a gyerek? Kellett volna ùjra igényelni, vagy mi történhetett? (Rendes állami oviba jár, nem magánba, ha es számít)

máj. 1. 11:42  Privát üzenet  

A válaszok
Nem nem kellett újra igényelnem az ovikezdés miatt

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 1. 11:50 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nahát, akkor nem értem, holnap írok nekik.

# 2/8Időpont máj. 1. 11:58 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Amúgy, ha már így megvonják, arról nem szoktak határozatot küldeni, vagy valami értesítót? Semmi nem változott (lakcìm, bankszámla, minden a régi), egyszerűen csak a GYES megszűnésével együtt családit sem küldtek többet.

# 3/8Időpont máj. 1. 12:01 Privát üzenet
Hát elég érdekes. De gondolj bele milyen jó fog jönni majdnem 100e Ft utólag:) de csesszék meg hogy van ilyen hogy nem küldik

A válasz 67%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 1. 20:36 Privát üzenet
Annyi nem lesz, mert csak fél évre visszamenőleg lehet reklamálni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 1. 21:08 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Hát most már veszett kíváncsi vagyok, mi lehet a gond. Már azt hittem, lemaradtam valamiről ès valami nyomtatványt kellett volna külön kitölteni. Majd megírom, mit mondtak, hátha más is járt így ès olvassa majd valamikor.

# 6/8Időpont máj. 1. 21:28 Privát üzenet

Én jártam hasonlóan. Nagyon durva, de nekem majd egy év után tűnt fel. pont azért, mert minden számlára jön, minden onnan megy, fogalmam sincs éppen mi az egyenlegem, mert papír formában nem kérem, stb.

Az első, amit tehetsz: felhívod az államkincstárat és kérsz tájékoztatást, hogy mi történhetett. Én e-mailt írtam nekik, simán felhívtak, készségesek voltak, lényegében lediktálták, hogy mit és milyen formában írjak feléjük kérelemben, stb.

Nálunk az volt a baj, hogy párom kiment dolgozni külföldre. Akkor a gyes-t lemondtuk, és az államkincstár pedig "feltételezte", hogy igénybe vesszük a külföldi családi pótláékot is, így megszüntette a hazai folyósítást.

Most az lényegtelen, hogy kint miért nem igényeltük meg, de végül nagyon hosszas ügyintézés után (mindent az államkincstár intézett, ők kérték be a külföldi igazolásokat, mident az ottani hivataloktól) megkaptuk visszamenőleg a teljes összeget.

Előfordulhat valami adminisztratív hiba. Kérdezz utána. Ha nem az ő hibájuk, akkor csak 2 hónapra visszamenőleg tudod igényelni, de ha ők hibáztak a folyósítás kapcsán, akkor a teljes összeget kérheted.

A válasz 56%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont máj. 2. 08:48 Privát üzenet
Szia! Sikerült kideríteni mi volt a gond?

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 11. 06:48 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Felmondtam. Szeptember 1. én lesz új munkahelyem. De 5 hetes terhes vagyok. Akkor innen úszott minden támogatás?
Augusztus vege szeptember eleje babakat ti miben hoztatok haza a korhazbol?
Szeptembertől kötelező a bárányhímlő elleni oltás. De kinek? A 2019. szeptember után született gyermekeknek? Nem találok pontos leírást sehol.
Nem kapjuk meg Szeptember 1. helyett Auguszus 29-én pénteken a családi pótlékot? Nem olvasott róla valaki valamit? A Kincstár honlapja nem érhető el egész délután!
Gyermekünket szeptember végére várjuk. Milyen támogatásokat vehetünk igénybe? Mik azok, amiket igényelhetünk? Férjemnek nincs hivatalos állása és nekem sem. Mire vagyunk jogosultak?
Ha szeptember 12-én lett intézve, hogy vissza kapjam a családi pótlékot akkor mennyi esély van rá, hogy októberben már lesz is?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Családi pótlék rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!