Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy ilyen helyzetben rossz...

Egy ilyen helyzetben rossz döntés második gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Szomszédos házban lakunk anyósékkal. A férjem velük közös vállalkozásban dolgozik,. Anyósom háztartásbeli.

A kapcsolatunk átlagos vannak, jobb-rosszabb napok, de kibirható. Eleve, így terveztük a lakhatást, adott volt ez a lehetőség, hogy ide egy időre beköltözzünk.

1 kisfiunk van, aki 14 hónapos. Nagyon jó baba, vidám, szeretnivaló, nincs vele gond. Javarészt én vagyok vele, párom sokat dolgozik, de ezzel nincs gond. Tudtam mire vállalkozom. Ettől függetlenül imádja és ha ideje engedi vele van.

Szeretnénk második gyermeket, a költözésen már sűrűn gondolkozunk. Hova kellene, vagy építeni. Kezdő tőkénk lenne hozzá. Jelenleg 2 átlagos egymásból nyíló szobánk, egy konyhánk folyosónk, kisfürdőnk van. Kertes ház, de az udvar közös anyósékkal össze van nyitva a két ház kertje. Az egyik szobában mi, a másikban a gyermekünk alszik. Rossz az a gyermeknek, ha közös szobába kerül a tesóval? (3-4 évről lenne szó) ilyen okok miatt valaki volt már, hogy később vállalt gyermeket?

Én úgy gondolom, hogy nem gond, csak szeretnénk mindent megadni nekik. Ettől ugye nem vagyunk rosszabb szülők?

Köszönöm a válaszokat!



2019. júl. 24. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 8 éves koromig laktam egy szobában az öcsémmel, utána elköltöztünk és lett külön szobánk. Szerintem, ha van biztos, állandó kereset, megfelelő körülmények és minden olyasmi ami egy egészséges, boldog gyermek fejlődését szolgálja akkor simán belevághattok.
2019. júl. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretitek egymást és jóban vagytok a férjed szüleivel, akkor szerintem bevállalhatnátok. A közös szoba kicsi korban nem gond szerintem, és anyós sokat tudna segíteni a picikkel, pl. rá tudod hagyni az egyiket, amíg a másikat vinned kell valahova, és a férjed nincs otthon. Szerintem több lenne az előnye, mint a hátránya ennek a helyzetnek.
2019. júl. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

10 eves kor folott mar okoz altalaban problemar a kozos szoba

De a kicsik meg orulnek is neki altalaban

2019. júl. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A közös szoba pár évig, ált.a a nagyobb iskolás koráig teljesen megfelelő, akkor is, ha különböző nemuek. Később sem rossz vagy káros, de akkor már szokott igényuk lenni a külön kuckóra. Ez ne tartson vissza a másodiktól, ha szeretnétek kistesot.
2019. júl. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
En öcsémmel egy szobában laktam mikor ő csecsemo, én 10 éves voltam. Aztán nővéremmel kerültem egy szobába 16 éves koromig. Teljesen túléltük. Ezt manapság tullihegik. Nem baj ha az ember megtanul alkalmazkodni.
2019. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
esetleg házcsere? nem tudom anyósék mekkora házban laknak, de ismerőséknél a nagymama átköltözött a fiatalok 1,5 szobás lakásába, és ők mentek a 4 szobás nagy házba (tulajdonjogok maradtak, mindenki a maga rezsijét fizette)
2019. júl. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mi lett azota?
2022. máj. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lett második gyerek. Jelenleg építkezünk. Elvileg őszre költözhető is. Szeretnek a gyerekek a közös szobában. És jobb is hogy maradtunk mert míg kicsik azért előfordul kis baleset firka ami egy új házban is persze előfordulhat de most már nagyobbak.
2022. máj. 23. 00:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Jah és kb 10-15 percre a jelenlegi háztól építünk mert ott volt telek, közel van sulihoz munkahelyemhez, de a férjemnek is elég jó a munkahely szempontjából.
2022. máj. 23. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!