Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak szerintem önzőség a...

Csak szerintem önzőség a gyerek első három évében tanulással tölteni az időt?

Figyelt kérdés

Először tanultunk a férjemmel, utána megteremtettünk egy stabil jó létet, felújítottunk és ebbe a viszonylagos "paradicsomba" várjuk, még mindig fiatalon az első babánkat.


Számomra megdöbbentő, hogy miért tanulnak ennyien baba mellett, miközben az első három év a legfontosabb pedagógiailag és pszichológiailag a gyermek életében. Akármilyen jó eszű is az anyuka/apuka tanulás mellett szerintem sehogy sem tud jutni annyi idő a kisgyerekre, mint amennyit rá kéne fordítani.


Ezek az anyukák, hogy játsszanak tudatosan a babával, hogy az a későbbiekben megtérüljön, hogy viszik jobbra-balra, hogy megismerje a világot (állatpark, játszóház, kirándulások stb), hogyan tudja azt a nevelési alapot adni, ami megalapozza, hogy később könnyebb legyen vele? Vagy csak leteszik a TV elé esetleg azt az elvet vallják, hogy elég szeretni és nem is gondolnak a jövőre?


Ha bekerül az óvodába, akkor már lényegesen kevesebb lesz a vele töltött idő. Lesarkítva, de addig kell neki "mindent" megtanítani mert ott nem fogják már megnevelni vagy megtanítani egyéb dolgokra.



2019. júl. 29. 10:44
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
96%

Kedves szuperanyuka, az hogy heti 2x járok iskolába semmi hátránya nem származik a gyereknek belőle, vígan el van addig apukával vagy mamával.

Visszük ezer helyre ennek ellenére, rengeteget foglalkozunk vele, az hogy alvásidőbe/pihenésidőbe tanulok abból a gyereknek semmi hátránya.

Elég szar életed lehet ha neked minden ennyire fekete és fehér.

De látszik még meg se született a gyereked, majd rájössz ne aggódj hogy lehet nem iskolába de el fogsz vágyódni te is a négy fal közül hogy a 24 órából legalább 1-2 órát eltölthess egyedül is, nem anyaként, hanem mint felnőtt emberként.

2019. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
96%

Látszik, hogy még várod azt a babát...


Sosem játszottam "tudatosan" a fiammal. Csak ahogy épp jött. És jól esett.

Nem 1-2 évesen ismeri meg a világot, mert kb semmire sem emlékszik abból az időből, ahova viszed.

Nem tettem sosem a tévé elé, mert szerencsére van apja a fiamnak, és amikor suliban voltam (2 hetente szombaton), meg a vizsgák idején nagyon jól elvoltak apával is.


Nem, nem oviig kell mindent megtanítani, hisz 3 évesen még közel sem tud mindent (megállni a kereszteződésnél, kitörölni a fenekét, köszönni...stb)

Folyamatosan tanítani kell.


6 éves a fiam, az elmúlt 3 évben több "ragadt rá" nevelésből, világ megismerésből, mint az első 3 évében.

Nyugodt, kiegyensúlyozott, jól viselkedő gyerek. Annak ellenére, hogy már 1,5 éves korától dolgoztam heti 2 nap, amikor az apjával volt, és 2,5 évesen bölcsibe került.


Hidd el, lesz még amikor örülsz annak a kis nyugodt időnek, amikor tanulsz. A 0-24-ben gyerek körül forgó világ sem normális ám.

2019. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
59%

A gyerekem 3 éves koráig én is maximálisan csak rá akarok fókuszálni. Addigra végzek az egyetemmel, dolgozni meg ráérek majd utána. Persze nem mindenkinek alakul így az élet...lehet lelép apuka vagy ilyesmi és akkor borul az egész.


De amúgy jól gondolkozol, viszont “mindent” nem fogsz tudni megtanítani neki 3 éves koráig. Vagy mit értesz ez a “minden” alatt?

2019. júl. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem őnzőség.

Én phd hallgató vagyok, ezenkívül oktatok egy főiskolán a baba 2 hónapos kora óta (kis óraszám, de azért volt vele dolog), autóvezető órákat veszek. Tanulok magamtól kertészkedni, kenyeret sütni, igyekszem varrni.

A babám abszolút törődés igényes, és még így is belefér. Ha meg nem csinálok phd-t, kitesznek az állásomból, amint visszamegyek, az aztán mért lenne jó a gyereknek?

2019. júl. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem csak a gyerek körül forog a világ, ebben 1000%-an egyet értek! Viszont tanulós éveim tapasztalatai alapján engem jobban feltölt egy könyv/egy kávé a barátnőmmel vagy néhány óra kikapcsolódás a férjemmel, mint a tanulás. Úgy érezném, hogy az mindeképp már valami rovására menne (házasság, gyerek, háztartás). Na persze, nekem a férjemen kívül nincs segítségem.
2019. júl. 29. 11:07
 6/43 anonim ***** válasza:
96%
4 vagyok és nekem sincs segítség, párom váltott műszakol. És nem értelek, nem értem, milyen kérdés ez. Ha úgy érzed, hogy nem férne bele a tanulás, ne tanulj. Másnak belefér. De ők szerinted őnzők... klassz, köszönjük, hogy tudjuk.
2019. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
94%
#5 szerintem gyerek mellett nem azért tanulnak egyesek, mert annyira feltölti őket, hanem mert muszáj..😀
2019. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
82%

Azért fel is tölt. Bármi feltölt, ami kimozdít a szoptatás - tisztázás - gagyorászás/játszás - sétálás - házimunka halális ötszögéből.

Ha még meg is kell hozzá mozgatni az agyam, az szuper.

2019. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
95%
Ne haragudj, tényleg nem bántani akarlak, de tényleg látszik, hogy még csak várod azt a gyereket. Ha megszületik úgy fog homlokon legyinteni a valóság, hogy arról koldulsz. Aki ennyire eltervezi, hogy milyen lesz majd, hova megy és mit fejleszt, meg játszik a gyerekkel, az szokott a legjobban pofára esni. Ugyanis nem biztos, hogy a gyereked vevő lesz majd akármire is, amit elterveztél, nem fog egy helyben ülni, míg te tudatosan játszol.
2019. júl. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
95%

Az nem jut eszedbe, hogy azért tanul, hogy majd ha visszaall a mokuskerekbe, lehetősége legyen jobb munkahelyre, vagy akár fizetésre? Ezzel is a gyermek jövőjét segítheti az, aki tanul mellette. Tudod mostanában felkapott egy kép a facebook világában. Valahogy úgy van, hogy a kéretlen tanácsokat osztogatóknak üzenik, hogy ha van gyereke akkor foglalkozzon a sajátjával, ne a másét nevelje. (nem jut eszembe pontosan, de téged pont ebbe a kategóriába képzellek el)


Egyébként ha meg tudják oldani a minőségi gyerekfelügyeletet, akkor mi a gond? Azt hiszed, hogy tanulnak 0-24-ben? Dehogy. Legtöbb alvás időben vagy éjjel tanul. Nappal meg ő is szuper anyuka, és hodd el, viszi, hozza a gyereket, foglalkozik vele. Az a gyerek nem igényel a nap 24 órájában mondókát, játszást, játszóteret, játszóházat... Kicsit túlmisztifikálod. Én is tanulnek mellette, ha nem lennék tök egyedül vele minden nap. Nem azért mert olyan jól esne, azért tanulnék, hogy könnyebben helyezkedjek el majd ha viszza kell állni dolgozni.

2019. júl. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!