Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem jön meg “bennem” az anyai...

Nem jön meg “bennem” az anyai ösztön. Selejtes lennék? Vagy még ráérek?

Figyelt kérdés

23 éves nő vagyok. A volt gimis osztálytársaim 3/4-ének már gyereke van, vagy épp most várják az elsőt, + házasok, jegyben járnak..

Viszonylag boldog vagyok (mondjuk mentális betegségem van, autista vagyok), de azt veszem észre hogy belőlem mintha hiányoznának az ilyen jellegű késztetések..

Ha ismerős mutat egy kisbabát, akkor mosolyt erőltetek és mondom hogy hú de ariii ilyenek, de nem jön meg az az igazi érzés. El van játszva.. Persze sosem tudnék ártani egy gyereknek ha lenne nekem gondoskodnék róla, kedves lennék vele, természetemből kifolyólag még többet is engednék neki mint a normál anyák, de akkor is. Érzem hogy ez valahol nem oké.

Engem jelenleg az hajt hogy minél több pénzt felhalmozzak, autókat javíttassak, vásároljak, lakást vegyek, meg hogy minden oké legyen otthon meg a kapcsolatomban is. Néha magamra erőltetek egy olyan gondolatot hogy majd egyszer én is anya leszek stb, de nem jön az a természetes érdeklődés..

Nyilván lehet így élni..A kedvenc közszereplőm is így él, elég sokat tudok róla, mondjuk ő egy férfi de akkor is. Biztos hogy így érdemes hosszútávon élni?

Mert nekem oké lenne, de érzem hogy valahol meg mégsem.

Szóval mit lehet tenni? Lehet inkább jobb lenne ha tényleg soha nem vállalnék gyereket?



2019. júl. 29. 15:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
26%
23 évesen még gyerek vagy. Várj még vagy 10 évet, és jön majd az. Most még bulizzál, meg kefélj minél több emberrel.
2019. júl. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem vagyok már gyerek, érett nő vagyok, de köszönöm ezt a szarkasztikus hangnemet, igazán jól tud esni.;)
2019. júl. 29. 15:13
 3/14 anonim ***** válasza:
56%
Az elsőnek tényleg igaza van, még fiatal vagy. Éld ki amit szeretnél, még ráérsz! A többiek szerintem elsiették a gyerekvállalást, aztán majd 20-30 év múlva akarnak bulizni 40-50 éves létükre, mert a gyerek miatt nem tudtak.
2019. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
figyelj, 23 vagy, baromira ráérsz még. Tanulj, dolgozz, teremtsd meg a jó körülményeket. Még 10 év múlva is bőven ráérsz, addig meg még annyi minden fog változni. Felesleges ezen rugózni.
2019. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem is fiatal vagy, 40-50 éve nem lettél volna az. Manapság többen szülnek 30 felett, mint alatta, nekem 36 évesen sikerült, 1 barátnőm van aki 27 évesen szült, a többiek 30 felett. Ráérsz.
2019. júl. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jó. :) Amúgy sem vállalnék, ameddig nem érzem azt hogy tényleg kell.. Csak arról szerettem volna meggyőződni hogy normális vagyok-e.
2019. júl. 29. 15:19
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem meg baromi korán van 23 évesen gyereket vállalni, te csinálod jól, nem kell sehova sem rohannod! Bár egyébként én már 23 évesen is pontosan tudtam, hogy soha nem akarok majd gyereket és ez nem változott az évek múlásával sem és nem is fog. Szóval csak mondom, hogy lehet változol, de simán benne van az is, hogy nem. Nem kell mindenkinek gyerek, van aki nem érez késztetést arra, hogy anya legyen, nincs ezzel semmi baj.
2019. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
97%

23 évesen én sem akartam. Sőt akkoriban azt mondtam gyűlölöm őket, sosem lesz gyerekem. Fenn is tartottam ezt 28 éves koromig, amikor megismertem életem szerelmét.


Nem tudom másképp elmagyarázni, de nem az a késztetés jött, hogy gyereket akarok, hanem az, hogy az ő gyerekét akarom. Szóval nem a biológiai órám indult be, 30 vagyok.


Lehet, hogy neked is csak az igazi hiányzik hozzá.

2019. júl. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
64%
Én 32 vagyok 2 gyerekkel és 0 anyai ösztönnel
2019. júl. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nincs veled. Ilyen idős koromban én sem akartam gyereket. Én is szerettem vásárolgatni, befejeztem a fősulit, elkezdtem dolgozni. Házat vettünk, felújítottunk. Aztán jött csak a baba gondolata. 27 és fél voltam mikor született a lányunk, már van egy öccse is. Épp idén volt osztálytalálkozónk, ált. iskolás, érdekes volt van akinek 15 éves a gyereke, van akinek kicsik, babák vannak és vannak akik, most tervezik. 34/N
2019. júl. 29. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!