Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnánk eltartani két...

Hogy tudnánk eltartani két gyereket?

Figyelt kérdés

Én 24 éves vagyok, a párom 30 és neki már van két kisgyereke. Egy 9 éves és egy 6 éves. Ő együtt él még a gyerekek apjával, de ez csak a hivatalos felállás. Az apuka alig van otthon, vagy dolgozik, vagy valahol szórakozik. Nem foglalkozik a gyerekekkel. A párommal már rég nincs köztük semmi.

A párom csak az anyagiak miatt él még vele. A gyerekek miatt és ezt teljesen megértem. Ő nettó 150ezret keres. Én jelenleg nettó 130at. Az apukának saját vallalkozása van. Össze se lehet hasonlitani. Szeretnénk összekoltozni, de nem akarjuk, hogy a gyerekek bármiben is hiányt szenvedjenek.

A lakás is a férfi nevén van.


2019. júl. 30. 21:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
77%
Fizetnie kell a gyerekek után, nem hiszem hogy bármiben is hiányt szenvednének.Mivel jól keres így többet fog ítélni valószínűleg a bíróság.Aztán egyedülálló anyuka lesz,azzal is lehet szerintem majd mit kezdeni.
2019. júl. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Van egy dolog, úgy hívják: gyerektartás.
2019. júl. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Szeretnénk összekoltozni, de ..."


Te saját tulajdonú lakásban élsz, vagy albérletben?


Hova szeretnétek költözni ketten a párod két gyerekével, ha ahol jelenleg élnek, abban neki nincsen tulajdonrésze?

2019. júl. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Hát pont ez a dilemma, hogy hogy tudnánk megoldani.

Én alberletben lakom.

2019. júl. 30. 22:31
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Azért apukának is vannak kötelezettségei... Abból anyuka keresetével együtt bőven megél a két gyerek. Jól kell gazdálkodni, nincs ezzel gond. Akkor lenne, ha nem dolgozna senki.
2019. júl. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, csak mivel egyéni vállalkozó, ott csal, ahol akar. Így nem biztos, hogy olyan sok lenne a gyerektartás és félünk, hogy azt se fogja fizetni.
2019. júl. 31. 00:51
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ami feltűnt az a te fizetésed. Nem gondolkodtál esetleg munkahelyváltáson? Ha csak 30-40 ezerrel kapnál többet, már akkor jobb lenne a helyzet. Egyébként sok család él ennyiből, meg kell tanulni beosztani. Nagyban függ attól is, hogy mennyit kell fizetnetek albérletért. Ha keresnél más munkát, plusz hozzáadod a gyerektartást, akkor máris 80-100 ezret hozzátehetsz. Nem mindegy hogy 280 vagy 380 ezerből kell kijönni.
2019. júl. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Akik itt annyira mondjátok a gyerektartást, mit gondoltok ez mekkora összeg lesz? Több ismerősnél vállalkozó az apuka, és két gyerekre 28 ezer a legtöbb amit kapnak. Inkább 20-24 a jellemző két gyerekre. Abból meg nem nagyon mehet ugrálni, főleg albérletben.
2019. júl. 31. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%
Megszűnt már, hogy a jövedelem alapján állapítják meg a gyerektartást. Pont azért, mert a sok "vállalkozó" (aka adócsaló) apuka kiszúrja a saját gyereke szemét 30 ezer forinttal. Azt nézik, milyen életszínvonalon élnek most a gyerekek, és kb azt tudják tartani a válás után is.
2019. júl. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
71%

280 édeskevés lesz 4 főre, főleg, ha a gyerekek megszoktak egy magasabb életszínvonalat. Bocs, plusz 30 ezer körül van a családi pótlék, 20 ezer adókedvezmény, plusz a gyerektartás, ha lesz.

Albérletet találni se egyszerű két gyerekkel. De egy 1,5 szobás lyuk hosszú távon kevés lesz.

Jobban jönnétek ki, ha saját lakásba költöztök, és felveszitek a CSOK-ot. Ehhez "csupán" össze kell házasodni. Így olcsóbb lesz a havi törlesztő, mint a havi albérlet.

Ha komolyan gondoljátok együtt.

De ha a nőnek ennyivel fontosabb a pénz, akkor eszébe sincs válni. Most te mindent megadsz neki, ami az életéből hiányzik. Bolond lenne albérletben nyomorogni.

2019. júl. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!