Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti csináltatok a gyereknek...

Ti csináltatok a gyereknek bankszámlát? Mennyit tesztek félre neki havonta?

Figyelt kérdés

Sajna nem vagyok fiatal, nem is terveztem babát, de így sikerült. Mindenesetre örülök, hogy így történt, most már.

Szóval nem vagyok otthon a gyerek témában és érdekelne ki hogy csinálja. Számolgattam, hogy ha pl havonta egy 10-est félre tudnánk tenni, az több, mint 2 milla lenne 18.-ra. Az jó?


2019. aug. 7. 11:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Babakötvényt nyitottam neki, ad az állam is valami minimális összeget, szép kamata van. Hátránya, hogy csak 18 éves kora után fér hozzá.


Havi 10-zel kezdtem, évente emelek rajta egy kicsit, most kb 800 ezer forint van rajta.

2019. aug. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%
Simán félrerakni hülyeség, csak elértéktelenedik a pénz. Írta az első a baba kötvényt az jó, nekünk is van. Én nyitottam neki fundamentát is, bár arra most már sajnos úgy tudom nincs állami támogatás. De bemész a bankba ahol a számla van, és ott szépen elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak. Esetleg hallgasd meg több bank ajánlatatát is.
2019. aug. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
47%

nyitottam neki 3 évesen (a takaréknál volt ilyen lehetőség), majd 7 évesen átvittem junior számlára a saját bankunkhoz.

De ez nem megtakarítási számla, hanem ténylegesen az ő számlája. Szülinapi, névnapi ajándékpénzek, amit összelocsolt, játékai eladásából gyűjtögetett, stb. illetve zsebpénz. Iskolás koráig havi 1000 ft-ot kapott, azóta pedig megbeszéltük, hogy mindig annyi ezrest, ahanyadik évfolyamba jár. Így szeptembertől ez havi 3000 ft lesz.

van hozzá bankkártyája is, de napi limit van rajta, amin változtatni sem lehet, központilag beállított 2500 ft. Mondjuk nem használta még, tök mindegy is, pár év múlva majd jó lesz ez a pénz rendes biciklire, számítógépre, esetleg később jogsira -majd eldönti, mit szeretne belőle.


Amit te szeretnél az egy megtakarítási számla. ha tudsz félretenni rá havi 10-et, az tök jó. Tartalék mindig jól jön, sosem tudni, mikor lesz rá szükségetek a gyerkőccel.

2019. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
75%
Babakötvényt tervezünk nyitni, rokonoktól kaptunk már egy szép kezdőösszeget, mi pedig havi 15 ezret tervezünk rárakni.
2019. aug. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Babakötvénybe ne tedd. Nem biztonságos. Mi ingatlanba fektettünk neki ami 18 évesen a nevére kerül.
2019. aug. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
5: nagyon szép gondolat, de egyrészt nem mindenkinek van elfekvőben 20misije, de havi pár ezer forint simán lehet.
2019. aug. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk is babakötvény van, 5.000 ft-ot utalunk havonta.
2019. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Sokat segítettetek.
2019. aug. 7. 13:21
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

Nem nyitottam.


Teszek/ teszünk félre alapból.. Babakötvénybe tuti nem -nem részletezem


Neki van(nak) autónyereménybetétkönyve(i) ( ajándék volt)

2019. aug. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
27%

Mi otthon gyűjtjük neki borítékba. Nem nyúlja le az állambácsi. Lehet, hogy valaki szerint h.lyeség így gyűjteni, viszont biztonságosabb is.


Volt már rossz tapasztalatom bankbetétekkel....

2019. aug. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!