Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A Ti gyereketek hány éves...

A Ti gyereketek hány éves korától tudott egyedül fürdeni? Veletek alszik egy szobában? Mindig Te csinálod neki a reggelijét?

Figyelt kérdés

A barátom legkisebb tesója most lesz idén negyedik osztályos, mégis még a szüleivel alszik egy szobában (külön ágyon), még az anyukája fürdeti, ő mossa meg a fogát és egy szeletet nem tud megvajazni magának. Nekem ez nagyon nagyon nagyon nagyon furcsa, mert már emlékszem, hogy ovisként is tudtam egyedül fürödni, fogat mosni, a legtöbb dolgot már ki tudtam magamnak önteni egy pohárba, bekötöttem a cipőfűzömet. Én olyan furcsa, hogy arra a gyerekre meg mindent ráhagynak, hisztizhet is, csak inkább legyen csend és semmi szigor nincs náluk. Még ha csúnyán beszél se szólnak rá. Rossz nézni komolyan, a legtöbbször én akarnék rászólni, hogy nem igaz, hogy ennyit nem tud megcsinálni 10 évesen! És a szülők szerint ez így van jól. Csak szeretném tudni, hogy a mai generációt nevelik így, vagy én látom rosszul :)


25/N



2019. aug. 13. 19:38
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Most 11 éves, kb 7 éves korától mosakszik egyedül, 8 éves korától hajat mos egyedül. 6 éves korág a mi szobánkban volt az ágya technikai okok miatt. Areggelijét általában én csinálom, hetente 1x vagy 2x ő csinálja magának és néha a tesónak is kb 10 éves kora óta. Vízöntés, ilyesmi kb 4 éves kora óta megy, most már teljesen egyedülmtartja rendben a szobáját, rendrakás, törölgetés, porszívózás, ágyneműhúzás, de ezeket csak akkor kérem tőle, ha otthon van, ha takarításkor nincs vagy épp tesóval társasozik, akkor természetesen én csinálom.
2019. aug. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

A négyévesem képes egyedül fürdeni, saját szobája van, már jóideje képes fogat mosni egyedül. Cipőt kötni nem tud, de kenyeret kenni igen.


De szülőként azt is tudom, hogy míg nem volt saját gyerekem, sokmindenről fogalmam sem volt. Szóval ne kritizálj senkit. Figyelj, vond le a következtetést, hogy te majd jobban csináld.

2019. aug. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Kb.5 éves korától tudott egyedül fürdeni (zuhanyozni), de még egy évig felügyelettel. 6 évesen felügyelet nélkül, 7 évesen hajmosás is ment egyedül. Fogmosás kb. 4 éves kortól egyedül, de felügyelettel kb. 7 éves koráig. Külön szobában aludt 2 éves korától, de iskolás koráig időnként átmászkált. A reggelijét igen, én csinálom (ötödikes), tudná/ tudja egyedül is, de iskolai időben el szokott piszmogni, és tuti késés lenne, ha ő csinálná. Amúgy nem nagy kunszt, mert müzlit eszik. Egyébként ebédjét mikróban melegíti, mosogat, almát hámoz. Cipőt nagycsoportos korától köt. Szóval a kérdésben szereplő negyedikes kicsit túl van pátyolgatva. (Az egy szobában alvást csak lakhatási kényszer körümények esetén érteném meg ilyen életkorban).
2019. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokahugom 6 éves, unokaocsem 8. A lány nagyon rendszerét, fiatalabb kora ellenére sokkal onallobb, mint a bátyja, míg a kislány egyedül, magától csinálja a fürdés, torolkozest, fogmosast, addig a bátyjának meg a fenekét is ki kell törölni.... Lusta.
2019. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Na igen, mindig bejelenti, hogy megy WC-re, kis és nagy dolgot is, és le kell utána húzni a WC-tm mert ő ,,nem tudja". Inkább csak nem törődöm, lusta, látszik is rajta, hogy csak húzza a vállát meg nem érdekli, úgyis megcsinálják helyette. Oké, a szülők a hibásak, de azt se hiszem el, hogy egy ilyen idős fiúban semmi belső indíttatás sincs, hogy már egyedül kéne a dolgokat csinálni.


Nincs lakhatási kényszer: lent is van még egy nagy nappali ággyal, fent pedig két üres szoba, ahol szintén vannak ágyak.


Nem akarok én beleszólni, csak sokat vagyok ott, és nem akarom átvenni, nekem ez nem természetes.

2019. aug. 13. 20:20
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok, a 6 és 8 ileves gyerekek.

Az a baj, ha tényleg s szülő mindent megcsinált, nemesz önálló. Én ennyi idősen már oorszivoztam, mosogattam, egyedül otthon hagytak szünidőben... sajnos a mai generáció később csinálja magától a dolgokat.. Bezzeg a buli már menne 14 évesen.

2019. aug. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves. Egyedül fürdik. Persze felügyelettel. A hátát, popsiját és a haját mosom meg csak neki...
2019. aug. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
44%

22 hónapos a fiam. Már használ kést kenyér kenéshez, persze még ügyetlen, de csak így tanulja meg. Fürdéskor kér fürdetőt a kezére és mosakszik magától, persze még én fürdetem, de gyakorol. Fogmosást inkább imitálja, még annyira nem pontos a mozgása. Kézmosás már megy egyedül (csap megnyit, kéz megmos, csap elzár, kéz megtöröl) csak elérni segítek a dolgokat.

Minden attól függ hagyják e gyakorolni, tanulni.

Mellékesen biztos vagyok benne, hogy egy ekkora gyerek egyedül is képes ezekre, csak kényelmesebb anyát ugráltatni. Gondolom, ha a suliban kell pisilni menni ott nem segítenek neki lehúzni a wc-t stb.

2019. aug. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!