Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Baj, ha a mi házunk nem...

Baj, ha a mi házunk nem "gyerekbarát"?

Figyelt kérdés
A barátnőm, aki egyben kertszomszédunk is, gyakran jön át hozzánk. (Én szintén hozzájuk, kb 1-1 arányban) Van egy másfél éves kisfia, akivel nagyon jól kijövök, tündéri kisfiú. Viszont pont abban a korszkban van, amikor nehéz lekötni a figyelmét hosszabb időre és minden körülötte lévő dolog érdekli. Pakol, megfogdos, megnéz, kipróbálna mindent. És innen jön a probléma. Amikor tudom, hogy átjönnek, alapból mindig rendet rakok (nem azért mintha kupiban élnénk) és elrakok olyan dolgot ami mondjuk törékeny, pl váza, hogy nehogy leverje véletlen. Viszont az is igaz, hogy én nagyon szeretem a kis apró dekor tárgyakat, a bútoraink is mind modernek, alacsonyak, könnyen eléri őket, az üveg dohányzóasztalról nem is beszélve. Van pl. csomó kagyló a nappali bútoron, képek kirakva stb. Természetesen ezeket mind megfogdosná a kicsi, volt már kisebb malőr is, mikor összetört ez-az. Tényleg egyre inkább igyekszem mindent elpakolni mielőtt átjönnek, hogy nehogy gond legyen, de kezdem unni a megszólásokat. Nincs olyan alkalom, hogy ne jegyezné meg a barátnőm, hogy "nem valami gyerekbarát a házatok". Nem sértésnek szánja, de kezd rosszul esni már, mert próbálok tekintettel lenni rájuk, de azért nem várhatja el, hogy játszósarkot rendezzek be nálunk az ő gyerekének, vagy hogy hozzájuk igazítsam a lakberendezésünket. Nekünk még nincs gyermekünk, sajnos nekem betegség miatt lehet hogy nem is lesz (de ez nem fontos itt egyáltalán). Így nyilván a lakásunk olyan stílusú, amilyenek mi vagyunk. Ti mit tennétek a helyemben? Kinek jogosabb a sértettsége? Azt azért nem szeretném, ha nem jönnének át többet, mert nyilván barátok vagyunk és a kisfiát is szeretem, csak kellemetlen a helyzet.

2019. aug. 14. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem máshol találkoztok? Nem kell feltétlenül nálatok összejönni gondolom.
2019. aug. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
Nincs igaza a barátnődnek. Ez a ti otthonotok. Ha nincs gyereketek nem kell, hogy gyerekbarát legyen. Már az is rendes tőled szerintem, hogy elpakolsz mielőtt jönnek és nem kell még többször rászólnia. Van a rokonságban kisgyerek. De azért mert párhavonta átjönnek, nem fogom átrendezni a lakásom.
2019. aug. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy kertszomszédok vagyunk. Nem feltétlen úgy kell ezt érteni, hogy átjönnek vendégségbe, hanem csak ilyen átugrunk egymáshoz kicsit dolog. Pl. jönnek haza a városból és bejönnek kicsit. Most csak mondtam egy példát :)
2019. aug. 14. 17:21
 4/16 anonim ***** válasza:
65%
Egyébként nálunk is van kisgyerek a családban és néha roppant mód bosszant, hogy állandóan rá kell szólni. Persze egy gyerek kíváncsi, eleven, de az, hogy otthon megengedik, hogy a falra firkáljon és megkarcolja a parkettát a játék autóval, szerintem túlzás.
2019. aug. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"nem valami gyerekbarát a házatok".

Erre a valasz: nyilván nem, hiszen nincs gyerekünk.

2019. aug. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele. Mondd, hogy “figyi, én igyekszem, de nem rendezhetem át a lakást. Szerinted mi az, ami veszélyes?” Aztán kompromisszumot köttök. És remélhetőleg ez csak átmeneti állapot. Ez csak ötlet, mert jófej akarsz lenni, de tényleg nem vagx köteles rá. Amit nagyon sajnálnál h tönkremenne, tedd el a saját érdekedben. (Nekem 15 hós a fiam, és valamire hiába tanítom, akkor sem fogad szót még. Szóval akkor is tehet rosszat, ha az anyuka nem hanyagolja el a tanítását, nevelését, de ez egy folyamat, valamit azonnal megért, mást meg nem.)
2019. aug. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

"de az, hogy otthon megengedik, hogy a falra firkáljon és megkarcolja a parkettát a játék autóval, szerintem túlzás"


Nem hinném, hogy ezt bárki megengedné, de attól még a gyerek megteszi, ha van rá lehetősége.

Lányom pl: itthon sose produkált ilyet, mert résen vagyunk. Együtt rajzolunk, íróeszközök máskor eltéve, az elméletet tudja, hogy hova rajzolunk, de...

a nagyszülőknél olyan simán végig húzta a zsírkrétát a falon, hogy öröm lett volna nézni, ha ott vagyunk, de épp nem mi vigyáztunk rá egy órát. ;) Ez van.

2019. aug. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
7# épp ez az, hogy náluk ez történt. Össze firkálta a kisgyerek a falat. Oké, ez bárkivel előfordul, elég fél perc. Csakhogy ők most már úgyis mindegy, hisz ki kell festeni alapon, hagyták hogy az egész szobát össze firkálja, ahol épp élérte. Nem fejtettem ki rendesen, csak arra akartam célozni, hogy mégnehezebb úgy résen lenni, hogy otthon ilyeneket szabad. Így nem csak én aggódtam, hanem a szülők is, nehogy valami kárt csináljon.
2019. aug. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%

"Össze firkálta a kisgyerek a falat. Oké, ez bárkivel előfordul, elég fél perc. Csakhogy ők most már úgyis mindegy, hisz ki kell festeni alapon, hagyták hogy az egész szobát össze firkálja, ahol épp élérte"


Na és ezzel mi a probléma? Jócskán felnőtt vagyok, de tapétázás vagy festés előtt rajzolni szoktam a falra 😆

2019. aug. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
még azelőtt oldd meg a helyzetet, hogy megromlana a viszony köztetek! kár lenne ha erre rámenne a barátságotok
2019. aug. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!