Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az apának kötelező a gyereket...

Az apának kötelező a gyereket nevére venni, ha ő nem akarja?

Figyelt kérdés
Terhes vagyok, de az apja hallani ssem akar a gyerekről, és azt akarja vetessem el, amit én nem szeretnék. Na most ha már magamra hagy, nem szeretnék szégyenben lenni, és elgondolkodtam rajta, hogyha én szeretném hogy vegye a nevére a gyereket, akkor ő ezt megtagadhatja? A gyámhatóságrol is hallottam valamit, hogy ők is kerik az apjat ilyenkor?
2019. aug. 14. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Senki se kötelezheti arra, hogy a gyereket a nevére vegye.A mai világban, mikor egy csomó egyedülálló anya van, marhára nem számít, hogy hívják a gyereked.
2019. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Ha nem vagytok házasok és nem tesz apasági nyilatkozatot, akkor nem kerül a nevére a baba. Az apasági nyilatkozathoz pedig mindkettőtök aláírása kell. Ha házasok vagytok, akkor automatikusan az apa nevére fog kerülni, ha pedig ezt nem akarja, arról külön kell nyilatkozni és meg is kell indokolni.
2019. aug. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Ha az övé a kölyök, akkor apasági perrer kényszerítheted, hogy elismerje és fizesse a gyerektartást
2019. aug. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ki fog halni valaha ez a "nevére vesz" zöldség???

Kérdező, az apaság elismerését perelheted bírói úton. Viszont az az ő döntése, hogy beleegyezik-e, hogy a gyerek az ő vezetéknevét viselje, ennek nincs köze az apasággal járó jogokhoz és kötelességekhez.

A gyerek egyébként pont ugyanúgy a te vezetékneved, az apa vezetéknevét, vagy a kettőtökét kötőjellel kaphatja, mint ha házasságban született volna, és ebben nektek kell megegyezni. Ha nem tudtok, a gyámügy dönt.

2019. aug. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

A gyerektartásra kötelezés és a "nevére veszi" nem ugyanaz!

Az előbbit ki lehet kényszeríteni bírósági úton, azt viszont nem, hogy az apja neve legyen a gyerek neve is.


"nem szeretnék szégyenben lenni" - ez mit jelent? Te valami szakadt faluban laksz, ahol megszólnak, ha a gyereked a te nevedet viseli? Egyedülálló terhesként/anyaként nem leszel "szégyenben"? Csak akkor, ha a gyereked az te neved viseli?

2019. aug. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Tőlem kb. az orvoson, hivatalos helyeken kívül senki nem kérdezte a gyerek vezetéknevét. Hozzáteszem, egyedülálló vagyok, de apuka a nevére vette, nagy cucc...

Ha gáz van, több vele a gond, mert a teljesjogú apai elismerő nyilatkozat megtételével (ha nem vagytok házasok, így tudja a nevére venni) ugyanazok a jogok illetik meg őt, mint téged. Ha rossz köztetek a viszony, én nem erőltetném, mert a végén még tényleg a nevére veszi, aztán ott tesz keresztbe, ahol tud. Gondolok itt arra, hogy ilyenkor minden ügyintézéshez, lakcímkártya, személyi, útlevél, stb. kell az aláírása, bármikor elviheti a gyereket, mert ugyebár ugyanazok a jogok illetik. Ezt csak akkor tudod korlátozni, ha megteszi a teljes jogú apai elismerő nyilatkozatot és te majd a szülés után bebattyogsz egy ügyvédhez, vagy a gyámügyhöz, és kérvényezed a szülői felügyelet gyakorlásának rendezését, ergo hogy kizárólagos felügyeleti jogod legyen és ezzel együtt meghatározzák a gyerektartás összegét és a láthatást. Ha apuka együttműködő, és ez leginkább akkor jön össze, ha jó a kapcsolat, ez leghamarabb akkor is kb. három hónap alatt van meg, addig pedig mindenbe ugyanúgy beleszólhat. Kérhetsz ideiglenes elhelyezést is, az mondjuk a beadás után másfél hónappal megvan. Nekem ehhez mondjuk közvetlenül a szülés után, mikor világomat nem tudom, baromira nem lenne kedvem, de te tudod.

A másik; teszem azt apuka a nevére veszi, de a gyerektartás utalásán kívül nem lesz kapcsolata a gyerekkel, szerinted a gyerek hogy fogja magát érezni, hogy egy olyan ember vezetéknevét viseli, akit nem is ismer? És ha majd megkérdezi miért ez a vezetékneve, miért nem lehet az, mint a tied? Mit fogsz mondani? Aztán majd ha jóérzésű lesz, akkor betöltve a 18-at kezdhet egy procedúrát, hogy kérvényezze, hogy az anyai vezetéknevét viselhesse.

Elhiszem, hogy mérges vagy, de szerintem gondold át ezt praktikus szempontok alapján is, ne csak annyit láss, hogy te szégyenben maradsz (ami egyébként nem igaz).

2019. aug. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy valakinelismeri az apaságot, vagy " nevére veszi" nem ugyanaz.


Mi házasok vagyunk, akkor be kellett írni mi lesz a gyerek vezetékneve.


Gondolkodtunk rajta, hogy nem a férjemét kapjàk...


A kettő tehát nem ugyanaz.


Ha nem

Járul hozzá, akkor hiába vállallja az apaságot

2019. aug. 15. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
#7 valóban nem ugyanaz, viszont ha nem házasok, akkor csak egy módon veheti a nevére, ha teljesjogú apai elismerő nyilatkozatot tesz. Az más kérdés, hogy ott is lehet úgy dönteni, hogy anyuka nevét kapja vagy kötőjelesen mindkét szülőjét.
2019. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!