Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Páromnak előző házasságából...

Páromnak előző házasságából autista kisfia született. Így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnénk de ugyanakkor nagyon félek tőle hog beteg lesz. :( Végigaggódnám a terhességet plusz a gyerek első éveit.

Milyen helyek vannak ahol tudnának valami infót nyújtani hogy mennyi esély lenne rá?


2019. aug. 14. 22:39
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Pont az autizmus az, amiről nem fogják nektek megmondani, hány % esélye lehet még egy autista gyermeknek. Nagy többségben pedig férfiágon öröklődik, szóval ez egy lutri.
2019. aug. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

[link]


Én is ezen aggódom, csak nekem a párom autista minimális szinten.

2019. aug. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%

Szia 4 gyermekem van ebből 3 egy apától a férjemtől, neki az előző házasságából van már egy nagylánya egészséges :) Az első közös lányunk lett autista súlyosabb mértékben utánna 1 év múlva született még egy kislányunk egészséges, és négy évre rá egy egészséges kisfiúnk is!


Mind kettőnknél nagy a család de egyikünk családjában sincs autizmus sprektumzavar! Ezen ne aggódj! 🙂

2019. aug. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
még nem tisztázott az autizmus kialakulása, de úgy tűnik, a genetika is beleszólhat. vagyis kb lutri, ne görcsölj ezen
2019. aug. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Pár éve jelent meg egy érdekes kutatásról egy cikk, ami egyértelműen kimutatta, hogy ahogy nő a korkülönbség a gyerekek között úgy csökkent az autizmus kockázata. Ez arra utal, hogy az anyai szervezetben van valami, ami "ürül", idővel változik, tehát nem csak a genetika a ludas és semmiképpen sem az apa. Persze ez csak találgatás.

De nem akarok hülyeséget írni, megkeresem acikket.

2019. aug. 15. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Megvan:

[link]

2019. aug. 15. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Ismerek pár autista gyereket szülöt van ahol legidősebb gyerek az és a másik 2 fiatalabb gyerek nem ,van ahol középső gyerek az .nem lehet tudni hogy következő gyerek az lenne e .
2019. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk apai ágon öröklődött, hugom autista, ocsem nem. Edestesok vagyunk. Nekem 2 gyerekem egyik sem autista, sem ocsem 1 gyereke.

Ezt csak azert mondom, mert mi igy is bevállaltuk, hogy tesonk autista. Egyes tanulmanyok szerint az apa adja tovabb, masok szerint az anya a felelős. Én az elobbiben hiszek a kornyezetunkben torteno esetek miatt.

2019. aug. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyik féltesóm autista, a lányom csak enyhén, én és a tesóm nem.


Pont nemrég volt egy cikk az indexen, hogy kimutattak valamilyen öröklődést, az viszont biztos, hogy családon belül halmozódik, tehát ahol egy van, nagyobb az esélye még egynek..


Nekem nem lesz második gyerekem

2019. aug. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

NULLA %



Egy enyhe autista fiú apukája

2019. aug. 30. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!