Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi esely van igy egy...

Mennyi esely van igy egy gyermekre/ csaladra?

Figyelt kérdés
Parommal mindketten dolgozunk,de egyszeruen nem jutunk elore. Pesttol 30kmre elunk alberletben.En Pesten dolgozom a parom is a kornyeken. Vendeglatos vagyok,heti 5-6napot tizenorazok,parom szinten heti 6napot dolgozik. Ossz bevetelunk kb 320 ezer ft. Ami marad belole a kiadasokkal alberlet,auto stb 80-90 ezer jobb esetben. Amibol elunk. Nagyon regota szeretnek mar egy gyermeket,de ugy erzem osszeomlana korulottem minden es anyagilag nem birnank. Na meg persze az alberlet ahol elunk nem gyerekbarat,azt is eleg nehez talalni ugy,hogy ki is tudjuk fizetni s ha teherbe esnek az en bevetelem oda lenne. Gondolkoztam abban hogy hazakoltozunk videkre,valamiert ugy erzem ott konnyebb lenne az elet,mert amig itt pest kozeleben 30-50millio egy haz,otthon 4-5 millio (csak hogy erezheto legyen a kulonbseg). Teljesen el vagyok keseredve,hogy itt vagyunk ket fiatal,aki latastol vakulasig dolgozik es megsem jutunk elore. Annyira belefaradtam mar ebbe,hogy semmi esely ebben az orszagban egy gyermekre ami a szivem vagya :(

2019. aug. 16. 23:36
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Kérdés, hogy vidéken élve a párod talál-e munkát (gyerek vállalásával a te kereseted ott is kiesik)


Mi külföldön élünk (nem Anglia) és jól élünk két gyerekkel. Nem is tervezünk visszaköltözni, nagyszülők jönnek havonta, felváltva, vagy mi megyünk látogatóba.

Sopánkodás helyett tervezzetek inkább ésszerűen.

2019. aug. 17. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%

Nem ismerem a helyzetet nyilván, de olcsóbb albérlet nem jöhet szóba, ami nem visz el 200ezret?

Vagy ha összeházasodtok, gyereket vállaltok, kaptok 10 milla hitelt amit 3 évig nem kell törleszteni amíg te pont nem dolgozol, az elég egy fél házra, vidéken egy egészre...

2019. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%
Mi ezért csináltuk úgy, hogy kimentünk Angliába 5 évre, egy fullos, hitelmentes kertesház árát összeszedtünk, nagy város közelben, ahol rengeteg a munka, de mégis falusias részen. Szakmánk van, nettó 500at hazaviszünk, ne haragudj, (nem tudom milyen szar munkát végezhettek ennyi fizetésért, ráadásul pesten, ne haragudj, de ez gáz, váltsatok).Elkezdtem dolgozni, 3 hónap után a gyerek is jöhetett, 4 hónap után terhes lettem. Vígan élünk.
2019. aug. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
22%
Iszonyat kevés a fizutok. Vendéglátásba egy ember ennyit megkeres minimum.
2019. aug. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
40%

10 millió videken sem elég egy házra félre se nagyon esetleg ha egy c-k lakta lepukkant falura gondolunk.

Vidéki megyekszékhelyen Kelet Mo, pusztulat panelek is 14 millionál kezdődnek köszönhetőem a csoknak neg a babaváronak.

2019. aug. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Nagyon keveset kerestek együtt, egy segéd munkás napi 13.000-et kap, havi 300-320 visz haza!!! Neked is vendéglátásban havi 200-at kellene kapnod, ha ez nincs meg, inkább Aldi , Lidl, ott többet keres az ember!

Mi is 10 éve lakunk albérletben!

Most lett lehetőségünk ezzel a sok tamogatassal llakast vennünk!

Babaváró hitel 10.000.000!

Csok 2 gyerekre , +8,5 millio kedvezményes hitel. Budapesten , igaz külső kerület, házrész, 52 nm+ kis kert. Annyit az összes törlesztő kell mint az albérlet,90.000ft.

Ha meglesz a 2 baba, akkor elengednek 3 milliót a Babavárobol, meg 2 milliót a jelzálogból, már csak 13 millió hitelünk lesz, a törlesztő kb. 75-re lemegy majd! Ez legalább a sajátunk lesz! Ha most nem tudod ezeket a kedvezmenyeket kihasználni,akkor örökre az albérletben ragadsz!

2019. aug. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Na az irigy, tehetetlen emberek megjelentek, akiknek semmilyük nem lesz már, csak a 20-30 éves hitel. Persze panaszkodni, meg lepontozni könnyebb valóban, mint felemelni a hátsót, és tenni a célokért.

A szar pesti fizetést cifrábban is tudtam volna írni, egyszerűen hihetetlen, hogy 5-6 nap tizenórában nem több 160 ezernél. Az meg még gázabb, ha valaki ebbe beletörődik.

2019. aug. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!