Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Macska és baba megfér egymás...

Macska és baba megfér egymás mellett?

Figyelt kérdés

Van egy perzsa kandúrom, és terhes vagyok. Nem szándékozok megválni q macskától.

Akinek van macskája egy gyereke mesélne, hogy mire figyelt, hogy jön ki a macska a gyerekkel?


2019. aug. 19. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

3 gyerek és 3 macska

Mit is mondhatnék... Most jöttünk haza nyaralásból, ahol végig azon sóhajtoztak a gyerekeim, hogy mennyire hiányoznak nekik a cicák.

Amúgy semmi extra, normál higiénia legyen meg, és a kúszó - mászó gyerkőc ne tépje kétmarokkal a macsot.

2019. aug. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

Brit shorthair cica, és egy németjuhász kutya m mellett születtek meg az ikrek. Bámulatos nézni ahogy a 2 állat megosztja a feladatát. A macska vigyázz az egyik gyerekre, a kutya a másikra. Az ikerlányok egyformák, sokszor mi szülök is összekeverjük őket ha egyforma ruhába öltözetem. De az állatok nem. Őrzik, vigyáznak rájuk, szeretgetik. Most 2 évesek a lányok. Amióta tudnak járni a lépésüket is figyelik. A kutya szó szerint a támaszuk. A lányok meg ilyen kis korban is megtanulták, hogy az álaltokkal szépen kell bánni. Sosem hagytuk, hogy nyúzzák, húzzák a szőrüket, még akkor sem ha az állatok végtelen türelmesek.

Szerintem a lehető legjobb módszer arra, hogy egy kisembert megtanítanak az állatok az önzetlen szeretetre, és törődésre. Már a lányok is részt akarnak venni a napi etetésben, sétáltatásban..

2019. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Igaz mi egy éves volt a fiam, mire kerteshazunk lett, udvar, stb. Szereztünk egy édes labrador kölyökkutyát. Már 5 hónapos lassan, de olyan rajongás van benne. Csak még szeleburdi, lévén, hogy kölyök, így állandó felügyeletet igényelnek, de remélem, hogy nagson jó barátok lesznek ha nőnek 😁
2019. aug. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
12%

Ismerősnek igen. 3 gyerek mellett 2 macska van a lakásban.

Nekem nem, mert kutya macska kintre való, nem bentre. Ha kinti macskánk lenne(nincs), akkor nem lenne gondunk.

Kutyánk van, de ő is csak kinn.

2019. aug. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Minden fajta állatot én csak kintre. A kutya az előszobába bejohet, hideg, tűzijáték esetén, de ennel több nem. Imádom az állatokat, de egy lakásban élni velük nem. Ismerősömneknel a macska mindenhol járt kelt, a hitvesi ágyban is... A gyerekek fergesek lettek. Számomra ez gusztustalan.
2019. aug. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk sziámi cicánk van. Bent a házban. Féreftelenítve van folyamatosan és oltva, ivartalanítva. Annyi volt hogy még a terhesség alatt elzártuk előle a gyerekszobát és alaposan többször is kitakarítottuk. Mégse legyen tele szőrrel. Miután megszületett a baba, amíg kicsi volt nem engedtük hogy kettesben maradjon a gyerekkel. Nyilván megmutattuk, hogy tudja, lássa hogy új családtag van. Most hogy már mászik, még mindig figyelek rá, de hagyom hogy macskázzon ha akar. Közben tanítgatom, hogy szépen nyúljon hozzá, N szabad bántani. A macska kifejezetten türelmes. Nem bánja ha néha kicsit még van húzgálva. Nem bántja a lányom
2019. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Illetve annyi hogy a terhesség alatt nem árt ha nézeted magad toxoplazmára. Nekem így hogy benti azt mondta a doki, hogy nem igen kaphatók el, de biztosabbnak éreztem.
2019. aug. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk teljesen rendben elférnek egymás mellett.Vannak helyek ahova nem mehet a macska.Míg a gyerek mászott többször porszívóztam egy nap és ha úgy éreztem alvásidőkben fel is mostam.Oltott,rendszeresen orvoshoz hordott,féregtelenített macska.Egyszer se karmolta meg a gyereket, de nyilván nincsenek kettesbe hagyva.Toxoplazmát mosatlan/rosszul tisztított zöldségtől, gyümölcstől előbb lehet kapni ,mint macskától.Ezt nem én mondom, hanem orvosok mondják.
2019. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Én most várom a babát, lakásban lakunk 2 cicával. Eddig bejöttek a hálóba aludni, onnan ki lesznek tiltva amíg pici a baba. Szerintem egy rendes tiszta lakásban/házban ezzel nem lesz gond. Toxoplazmára szűrtek, átestem rajta régebben, így azzal nem lesz problémám. A macskaalmot a férjem takarítja. Nagyon szeretem a cicáimat, nem szabadulnék meg tőlük ezért. maximum tényleg abban az esetben hogyha kiderülne idővel hogy a baba allergiás rá.
2019. aug. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!