Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nektek mi a családi történetet...

Nektek mi a családi történetetek? (hogyan lett ház, autó gyerek)

Figyelt kérdés

Első sorban azokhoz szól a kérdés, akik nem diplomások és nem visznek haza nettó 300-500 ezret. Továbbá itthon oldották meg mindezt és nem külföldön. Ahány ember annyi történet és azt vettem észre az ismerősök körében, hogy valahogy mindenkinek megoldódott a munka, a lakhatás, a gyerek. Holott elég hervasztó most a helyzet ha az ingatlanárakat és a munkalehetőségeket nézzük. Továbbá a szülők helyzetét később sem könnyítik meg. Az egészségügy és az oktatás is meg van bolondulva.


Mégis vannak boldog családok akik jól vették a fent említett akadályokat! Szóval rátok lennék kíváncsi :)


2019. aug. 20. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos szakmunkás fizetésünk van. Egy kisvárosban nagyon nagyon jó áron (4 millio ft) találtunk egy eladó 1,5 szobás lakást. Közeli rokonaim adták ide kölcsönbe ezt az összeget, amit havonta fizettünk vissza nekik. Lényegében 5 év múlva visszafizettük, így lett egy hitelmentes lakásunk, amit nem kell fizetni 20 évig a banknak. Mikor kiment a lakás visszafizetése, kocsira tettük el azt a pénzt amit addig fizettünk. Nekünk így lett meg a háttér.
2019. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Későn mentem férjhez, majdnem negyven voltam. Lakásom volt, igaz, nagyon lelakott (nagyiét örököltem), nem volt jó sok fizetésem, se autóm, se luxusvillám. De megismertem Bandit, aki lakatos és vállalkozó, nem maffiát vezet. Háza egy lepukkant kicsi, ahol műhelye is van. Összeköltöztünk a kis házába, a lakást kiadtam. Aztán az orvosok, sokat kisérleteztek, míg megszületett a kislányunk. Egyre többet veszekedtünk, de a lakás foglalt volt,így eljöttem Skóciába. A nyelven eleinte sok bajom volt, de boldog vagyok, hogy kislányom is nyugodt. Egyedül jobb, mint az apjával.
2019. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%
Ésszel csináltuk. Amikor bedőltek a devizahitelek és lementek a lakásárak akkor vettünk. 5 millió volt, felvettünk 3 milliót forint alapon jó feltételekkel (két év van még belőle)a többi meg a felújítás/átalakítás a megtakarításainkból ment. Fél éve vettünk 900-ért egy Opelt. Most megjön az első gyerek. Most gondolkozunk hogy ha lejár a hitel a házat eladjuk mert jó árat kapnánk érte, megér olyan 20 körül, meg örököltünk egy nagyobb házat amit pár millióból fel lehetne újítani.
2019. aug. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Páromnak volt örökölt háza,autónk már régóta mindkettőnknek. 26 év ismeretség és 5 év kapcsolat után jött a tervezett baba.Ő elhagyott mikor még terhes voltam mert meggondolta magát..vagy mi. Én nagy szerencsémre kaptam egy ö.ko. lakást,most 6 hetes a kisfiam.Most egyedül építem újra azt amit anno ketten csináltunk. Nem könnyű,de itthonrol tudok dolgozni is. A jövőt még nen látom,de ismerve magam,veszem majd az akadályokat. Ha nehezebb lesz némelyik majd kikerülöm :)
2019. aug. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
Talán még beleesünk a kategóriába.Majdnem 300-at keresünk ketten. A lakás hitelből és spórolt pénzből épült(mi építettük saját kézzel rengeteg munkával 2 év alatt). Jelenleg csak 40m2,de egy szintén 40m2-es alapot most raktunk le hozzá, viszont téglára csak havonta tudunk kiadni kb. 50ezret és majd jövő tavasszal kezdjük meg a falazást és a tető felhúzását,onnantól kezdve már halad minden belülről. Van egy 6 hónapos kislányunk neki megvan mindene. Ő az első,akire költünk,sosem szenved hiányt semmiben. A kötelező oltásokon kívül beadattuk neki még pár nem kötelezőt is,amik elég drágák voltak. Inkább magunkon spórolunk. Kajánk mindig van fizetni a hitelt és a számlákat tudjuk,de van, amikor már hónap végére nem ehetjük azt,amit szeretnénk,hanem abból főzök,ami van. Ez az állapot is el fog múlni,ha a ház felépül,mert akkor 50ezerrel többet tudunk félre tenni vagy éppen elkölteni. Autónk van viszont azt segítséggel vettük meg és törlesztjük a szüleimnek. Néha fogalmam sincs, hogy hogyan oldjuk meg,de mindig megoldottuk komoly nélkülözés nélkül. Hónap elején leülünk és átszámoljuk, hogy mire kell a pénz és szigorúan csak azokat a dolgokat vesszük meg. Nem mondom, hogy könnyű,de valamit valamiért. Egyébként nagyon boldogok vagyunk és nem törik le a körmöm, hogy nő létemre betont kell keverjek vagy talicskázzak. A férjem a legjobb társ és apa,nincs az a probléma,amit együtt ne tudnánk megoldani.
2019. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
1 év járás után megkérte a kezemet a most már férjem. 3 év együtt lét után esküvő, első baba, ekkor még anyóséknál laktunk, közös telek, külön ház. Szoba, konyha volt, plusz felhúztunk egy fürdőszobát is. Sokáig nem bírtuk az együtt lakást anyósékkal, így utána albérletbe költöztünk. Jött a második baba, majd a harmadik. Aztán a csok, így vettünk BP agglomerációban egy új házat. Az induláshoz a család segített összerakni a tőkét, és nagyon nagyon jó áron találtunk házat. Most pedig autót veszünk, reméljük sikerül a nagycsaládos lehetőséggel. Még nem mentem vissza dolgozni, így olyan 450-500 e Ft a bevétel. Jutott nyaralásra is, számlák is mindig fizetve vannak, van lakástakarékunk, és a lakás hitel is rendben fizetve van. Elégedett vagyok, de azért jó lesz ha megyek vissza dolgozni, és többet félre tudunk tenni.
2019. aug. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: Majdnem leestem a székről, mikor olvastam, hogy 4 millióért vettétek a lakást. Kisvárosi 1,5 szobás lakásért viszont egészen reális. Ahol én születtem, ott a kétszintes, felújított, kertes családi ház is csak 12 misiért lel gazdára. (falu egy kisváros közelében) Gratulálok, hogy ilyen jó családod van, akik megelőlegezték nektek nem csak a pénzt, hanem a bizalmat is! Jó ilyet olvasni, köszönöm szépen!


Második: Hatalmas tiszteletem, hogy egy ilyen nagy váltást gyerekkel bevállaltál. Remélem boldog életetek van és lesz odakint!


Harmadik: Gratulálok a babához! :D Akár a lakásban maradtok, akár átköltöztök, jó helyre érkezik!


Negyedik: bárcsak ne volnának ilyen felelőtlen apukák! :( Örülök, hogy azért az állam bácsi is kiveszi valamiben a részét és legalább az a hely nem hagy el teljesen, ahová kemény adókat fizetsz.


Ötödik: Teljesen benne vagytok a kategóriában és köszönöm, hogy leírtad a Ti történeteteket. A saját édesanyám jutott rólad eszembe. Ő is rengeteg kőműves munkát csinált közösen az apámmal, amikor még nagyon kicsi voltam. :) Jómagam nem vagyok ennyire talpraesett.


Hatodik: A tiedet is nagyon jó volt olvasni. Sokan kezdik anyósnál, talán még rám is ez fog majd várni. Ti is kikeveredtetek onnan, bár belátom, hogy sok munkátok van benne, jó tudni, hogy nem lehetetlen. :D

2019. aug. 20. 22:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
El kezdtük a fundamentát, gyüjtögettünk,egy darabig anyósomnál laktunk. Majd kinéztünk egy házat. Ekkor már egy személyi kölcsönből volt autónk. Megvettük a házat hitelre. Szépen lassan újítgattuk. (mi is sok mindent magunk csináltunk pl. terasz, járólapozás stb) Lejárt az autóra felvett hitel, majd felújításra vettünk fel egy újat. (semmi segítségünk nem volt így kénytelenek voltunk a hitelekbe kapaszkodni) Beköltöztünk. Várni akartam még a babával ameddig legalább 1 hitelünk marad,de rájöttünk párommal hogy soha nem lesz megfelelő anyagi helyzetünk hozzá, így belevágtunk. 1 éves most a kislányom.Próbálunk megadni neki mindent. Inkább magunkra nem költünk ha úgy adódik. Nemsokára lejár a személyi kölcsön, és 8 év múlva a ház is a miénk lesz. Remélem addig nem lesz baj.
2019. aug. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Albérletben voltunk friss házasok amikor tervezetten jött az első gyerek. Alig múlt 1 éves amikor a férjem kapott állást a szülőfalunk közelében, így végre hazaköltözhettünk. Lakáshitelt intéztünk és vettünk egy öreg házat, amit apránként újítgattunk. Ide született a második és a harmadik gyerekem is. Autót úgy vettünk, hogy levelezőn jártam főiskolára az első gyerek mellett, fel tudtam venni diákhitelt, és abból. De vissza van fizetve a minden, a lakáshitel jövő év elején lejár, a házat felújítgattuk... Mindent apránként.
2019. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi most kezdünk helyre állni lassan. Nagyon nehéz de megoldjuk. Épp hogy felmondtak a munkahelyemen kiderült, hogy 9 hetes terhes vagyok. Természetesen megtartottuk főleg hogy elvileg teherbe sem eshettem volna sosem. Ekkor albérletben laktunk, de anyós meggyőzött bennünket, hogy költözzünk hozzájuk hogy tudjunk spórolni. Legrosszabb döntés volt, még annyit sem tudtunk spórolni mint albiban és teljesen kifordult magából. Megszületett a kislányunk de anyóst nem lehetett már elviselni. Anya szólt, hogy ha szeretném elkaphatom előre az örökség rám eső részét. Ebből vettünk egy kertes házat viszont nem igazán volt beköltözhető állapotban. Minden nap elsétáltunk csinálni a házat. Én pl a kislány kendőben rám kötve és gletteltem stb amit tudtam. 1 szoba kész lett költöztünk. Azóta is csináljuk és sokáig nehéz volt de legalább anyós nem idegelt. Jövő hónapban lesz 1 éves a kislányunk és nemsokára kész a ház. Néhány hónap múlva anya fog vigyázni a kislányra én pedig megyek dolgozni. Ha teljesen kész a ház akkor kezdünk el spórolni autóra :)
2019. aug. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!