Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki menni dolgozni Ausztriába...

Ki menni dolgozni Ausztriába úgy hogy az 1 éves kisbabám a nagyszüleim felügyeletére hagyom. Anyaként, megtehetem?

Figyelt kérdés

Muszáj. Kell a pénz nem kválkodni megyek ki hanem a vendéglátásba a bátyámhoz.

Édesanyám édesapám felügyelné addig idehaza a családi birtokunkon nevelkedne. Nem tudom megoldani most hogy kivigyem hisz elsőként ki kell próbálnom hogy mennyire viselne meg a kisbabám hiánya és persze a munka hogy menne. Exem akivel szakítottam csapodár szélhámos, tudtommal különböző tudatmódosító szerek hatása alatt él. Tehát rá semmiben nem számíthatok nem alapozok arra a 30 ezerre. Illetve ahhoz hogy önálló egzisztenciát teremtsek, önállósítsam magam a gyerekkel a szüleimtől, magyarul saját életet teremtsek majd neki idehaza vagy ott kint ahhoz bizony nem egy 120 ezres fizu kell.

Hanem lehetőleg viszonylag gyorsan több százezer. Természetesen tisztességes úton.

Tudom az ősanyák ne is írjanak hogy nekem ott a helyem a gyerek mellett mert ez igaz, csak nem pénz nélkül és jelenleg ha kiakarok törni a saját magam által épített "börtönből" és anyagi függetlenséget teremteni a lányommal kettesben ez a perspektíva maradt.


2019. aug. 22. 20:53
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Nem nagyszüleim hanem az ő nagyszülei. :)
2019. aug. 22. 20:54
 2/24 anonim ***** válasza:
58%
A családi birtok,így irod eszerint nem vagytok csórók,szóval nem vagy rászorulva szerintem hogy itt hagyd a gyerekedet.
2019. aug. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Jó. Akkor megy az általánositas. De ravagyok szorulva anyagilag ugyanis a birtokainkba ami álló tőke nem igazán tudok se én se a gyerekem beleharapni sem előrehaladni.

Ráadásul ezek oroksegek. És nyilván nem appelalok a szüleim utáni oroksegemre.

2019. aug. 22. 21:03
 4/24 anonim ***** válasza:
78%
Én nem tudnám magára hagyni az 1éves gyerekemet. Plusz szerintem ezt jelezni kell az illetékes szervnek stb... En nem mennék. Soha. Nincs az a pénz, amiért 1 évre magára hagynám a kicsi gyerekem.
2019. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
82%

Nem mennék. Gyerek mehet bölcsibe, te dolgozhatsz. Mivel a szüleid segítenek így sokféle munkát vállalhatsz, nem kell ragaszkodni a bölcsi idejéhez. Képezheted is magad, hogy jobb állást találj.

Fontos a pénz, de nem fontosabb mint a gyereked. Csak abban az esetben választanám ezt az utat, ha a gyereket nem tudnám alap szinten sem ellátni.

Pénzt később is tudsz keresni és gyerek mellett is hiszen van segítséged, de a gyereked nélküled nő fel, kimaradsz mindenből, a nagyszülőket fogja szüleinek tekinteni. Az anyaságod nem pótolhatod pénzzel.

Nem ősanyaként írok, csak anyaként.

2019. aug. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem egy évre hagynám magára hanem szezonmunkára mennék ki.

Lehet nincs az a pénz és akkor inkább maradjunk a szüleim "nyakán" hiába nem éreztetik ez akkor is az.

Aztán meg menjek el a gyárba havi 120-ért.

Van akinek ez egy életút de én ennél többet szeretnék adni a gyerekemnek meg magamnak is.

2019. aug. 22. 21:10
 7/24 A kérdező kommentje:

Ebben a környezetben ahol élünk a maximum itt a környéken még érettségivel is havi 140 maximum. Plusz az a pár tízezer gyes.

Nem sok lehetőséget ad.

2019. aug. 22. 21:12
 8/24 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell ahhoz ősanyának lenni, hogy ne hagyd a szüleidre az 1 éves gyerekedet. Biztosan nem tennék ilyet. Te viszont úgy tűnik már eldöntötted, nem kell az áldásunkat kérned rá, a te dolgod.
2019. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
97%

A gyereket csak akkor hagyhatod a szüleidre, ha legalább ideiglenesen nekik lesz felügyeleti joguk - ezt hivatalosan kell elintéztetni -, mert enélkül egy orvoshoz sem vihetik el, nem engedélyezhetnek egy komolyabb kezelést vagy mütétet, ami a gyerek életébe kerülhet vészhelyzetben.

Emellett ha az apától meg vonták meg a felügyeleti jogot, akkor ehhez az ö beleegyezése is kell, mert ha te nem vagy a gyerekkel, akkor jogilag öhozzá kerül addig.

2019. aug. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Ha el kell ehhez hivatalos iratokat intézni akkor legyen persze. Érthető hisz így a gyes meg a családi is úgy lesz utalva gondolom.

Természetesen utána járok ennek mert igen tartok attól a családvédelmisek ezt nem nézik jó szemmel.

2019. aug. 22. 21:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!