Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ugye, téves riasztás lehetett?

Ugye, téves riasztás lehetett?

Figyelt kérdés

Becsipogott a légzésfigyelő éjjel. 6 hetes baba.

A mi ágyunk mellett van a kiságya, csak pár napja alszik benne, előtte mellettünk aludt dobozban. Akkor is figyeltem rá, hogy ne érjen hozzá a mi ágyunkhoz, hogy ne érzékelje a mi mozgásunkat csak a babáét. Az egy keményebb 6 cm szivacs matrac volt.

Most 6 cm kókuszmatracon alszik. A figyelő Baby control bc200.

Épp mentem vissza a szobába, ránéztem a gyerekre, mocorgott, épp átfordította a fejét a másik oldalra. Ránéztem a figyelőre, felvillant a 9es. Ez után annyi idő telt csak el, hogy lefeküdtem és elhelyezkedtem kényelmesen, máris csippant a figyelneztető jelzés. Persze egyből ugrottunk, villany fel. A gyerek aludt, de ahogy megsimiztem, azonnal mocorgott és nyögdécselt.

Létezik olyan, hogy mocorog és fél perc múlva már nem vesz levegőt?

Lehet, hogy a matrac bem negfelelő ehhez a géphez? Lehet gond, hogy nem tömör aljon van a lap, hanem a rácson? Vagy merülne az elem? 6 hete használjuk. Nagyon megijedtem... 2 nap alatt ez a második, az elsőnél épp ott álltam a kiságy mellett, akkor is nagyon mélyen aludt, és deréktól fölfelé nem lelógott a lapról.


2019. aug. 24. 06:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen típusú légzésfigyelő ? Lehet állítani az érzékenységen ? Ha igen, olvasgass utána, hogy mi az optimális, pl. AngelCare-nél sokan írták, hogy voltak téves riasztások, amíg az érzékenységet jóra nem állították.
2019. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kell a rácsra tenni egy tömör deszkalapot, kB 30x30 cm-es legyen. Legalábbis a mi Angelcare légzésfigyelőnk használati útmutatója ezt írta. Esetleg érzékenységen állítani. De az is lehet, hogy volt egy kis kihagyás.
2019. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rácsra mindenképpen kell egy sima nagyon vékony lap.


De ha tudnád a babák anatomiáját akkor tudod, hogy a légzés kimaradás az elsö 6 hónapban akár rendszeres is lehet. De amit leírsz, hogy mocorgott és úgy jelzett, ugy azért fura. Mély alvásban van, hogy elfelejt levegöt venni, ezért a gép 20mp után jelez. De nem csaka gép jelez, ilyenkor a gyerek teste is jelez az agynak, hogy hé levegöt kellene venni, ilyenkor általában egy nagy sóhajjal a gyerek levegöt vesz teljesen magától. Mire a szülö oda ugrik a gyerek már lélegzik.


Nekem a nagylányomnál ez állandó volt, a kicsinél egyszer sem csippant.

2019. aug. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden esetben kell a rácsra tenni egy tömör lapot!!!

Mi sem tudtuk, rengeteg (téves) riasztásunk volt, már bejelentkeztünk SIDS vizsgálatra, amikor alaposan kikérdezett a doki, hogy hogy használjuk a légzésfigyelőt. Akkor persze kibújt a szög a zsákból... Mi ismerőstől használtan kaptunk egy Angelcare légzésfigyelőt, nem volt doboza meg használati utasítás, így nem olvastuk. Azóta persze kiderült, hogy benne van!

Vágass asztalossal vékony fa lapot, kicsit nagyobbat mint a légzésfigyelő lapjai és tedd alá. Pár száz forint. Azóta NULLA darab riasztásunk volt és már 9 hónapos a pici.

2019. aug. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nincs a használati útmutatóban ilyen, most elolvastam az utolsó betűig. Sőt, a beüzemelésnél úgy írja, hogy "helyezze az érzékelőlapokat az ágyrácsra"
2019. aug. 24. 10:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!