Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kimaradt mozgásfejlődési...

Kimaradt mozgásfejlődési szakasz után volt a gyerekednek problémája a nyelvtannal?

Figyelt kérdés
Fiam 5 éves múlt. Korához képest (a mi környezetünkben) nagyon ügyes, dícsérik az oviban. Én picit a "fejlesztgetős szülők" közé tartozok, ha értitek mire gondolok, bár szerintem ez csak a normál elvárás részemről. Amikor tudtam például, hogy képes egyedül öltözni-vetkőzni, akkor hagytam nem sürgettem, hamar önálló lett. Ugyanígy evőeszköz használat, stb. Szeretem, ha rájön hol vannak a határai és képes azokon túllépni. Kicsit eltértem a tárgytól. Szóval hamar (6hósan) felállt, kimaradt a kúszás-mászás, illetve nagyon minimális volt. Logico lapokat és hasonló füzeteket veszek neki korosztályának megfelelőt, de a nyelvtani (főként hangokra fókuszáló) feladatok nagyon nehezen mennek. És azt sem tudom milyen megközelítésből magyarázzam el neki, totál vakvágány. Előfordulhat hogy ennek a kisgyermekkori mozgás kimaradásnak nála ez lesz a következménye, a nyelvtani nehézségek? Volt valakinél hasonló? Volt akinél bármit is visszavezettek kimaradt mozgásfejlődésre?
2019. aug. 30. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
20%
A kettőnek semmimköze egymáshoz.
2019. aug. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Mi kiskorában hordtuk a fiunkat Dévényi tornára. Ott nagyon figyeltek arra, hogy meglegyen a kúszás és a mászás. Ott azt mondták, hogy disz-es zavart okozhat ezek kimaradása.
2019. aug. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bizony van köze hozzá. Szakértői bizottságban dolgozom, s mikor veszem fel az anamnéziseket azért nagyon jellemző a diszeseknél a mászás kimaradása. De ez lehet olvasási, írási, de akár számolási probléma is később.
2019. aug. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet vagy gyakoribb együtt, egymás mellett, de nem következik azbegyik a másikból.
2019. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 p.szabina1223 ***** válasza:
Anyukàm mesèlte,hogy èn is kihagytam a kúszàst,màszàst,felàlltam ès mentem.De semmi kihatàsa nem volt a nyelvtanra,jól ment,többnyire 4-es voltam.
2019. szept. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2019. szept. 2. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!