Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fejtetvességgel meddig nem...

Fejtetvességgel meddig nem mehet közösségbe?

Figyelt kérdés

Kislányomnál ma tetűt találtak. Holnap itthon marad és kikezelem, de délután táncpróbája lesz, ahova kérték, hogy mindenki menjen el, ha tud. Ha délelőtt végzek a művelettel, délután mehet szerintetek?

Küldtek haza levelet, de abban erre nem tértek ki, csak annyit írtak, hogy kezeljük ki mihamarabb.


2019. szept. 4. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom, erre hivatkozva már nem tilthatnak ki közösségből.

Régen orvosi igazolás kellett, hogy mehessen.

Én a helyedben felhívnám a tanárt, hogy ebben az esetben, ha lekezeltétek, mehet-e.

2019. szept. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

Oviból/Suliból nem tilthatnak ki, de magán dolgokról igen, mondjuk onnan bármi miatt.


Én nem vinném, 3 nap, mire hat a cucc, ha jól emlékszem.


Ha tetűt találtak, az már durva, az összes serkét kiszedegetted? Hatalmas meló, és utána érdemes mással is átnézetni a fejét, szerintem nem illik vinni a következő 3 napban, hiszen fertőz. Ha nem tudod megoldani, akkor el lehet nézni, de a táncpróba miatt szerintem bunkósàg.

2019. szept. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha tetvesen hoznád oda a gyerekedet, ahol az enyém van, biztosan elbeszélgetnék veled arról, hogy nem tesszük ki ennek más gyerekét. Tudom, hogy téged nem izgat, mert a tiéd már elkapta, de azért na. Te örülnél?
2019. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Ha kiirtottad a terveket, minden serkét lehúztál, és mindent kifertőtlenítettél, amivel csak érintkezhet a feje, akkor nincs mitöl tartani, nincs ami fertőzzön.

Ez nem olyan, mint egy betegség. Ez csak úgy terjed, hogy egyik gyerekről átmegy a bogár egy másikra.

2019. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Elnézést, hogy felmerült, nem értek hozzá. Ha megmosom a samponnal és kiszedem a serkéket, akkor attól még tetvesnek számít? A tanítónő azt mondta, ha ma este megcsinálom, holnap már mehetne is suliba, de tudom, nagy meló, ezért hagytam holnapra.

Nyilván nem akarom úgy odavinni, hogy bárkit megfertőzzön, ezért tettem fel a kérdést. Ha nem érdekelne, vinném, és kész.

2019. szept. 4. 21:11
 6/9 anonim ***** válasza:

De ehhez valaki másnak is át kell néznie a gyerek fejét!


Legalább a háziorvos tetvéssze át.


Mellesleg a tetű miatt a ruhákat, ágyneműt is át kell mosni, érdemes a szőnyeget vagy a háziállatot is.


Az nem oké, hogy áttetvészi, minden rendben, majd a tetű szépen visszamászik a hajára..


Az a minimum, hogy mielőtt viszi, átnézeti mással az eredményt.


Az a 3 nap a véletlen ott maradt serkét is kinyírja és amíg olyan szagú a feje, nem engedi rámászni az esetlegesen ágyneműn/máson maradt rovart, 3 nap alatt táplálék nélkül pedig elpusztul.


Ja és biztos tudod, de magadat is kezeld ki, meg mindenkit, aki a háztartásban él. Szólj annak, akivel érintkezett a gyerek, hogy nézze át(játszópajtás, nagyszülők).


Keríts valakit, aki átnézi a te tarkód és halántékod is!

2019. szept. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a részletes válaszokat, jeleztem, hogy nem tud menni.

Még egy kérdés: Paranit használata után van valamennyi idő, amíg nem szabad hajat mosni? A tájékoztatóban nem írják.

2019. szept. 4. 23:58
 8/9 anonim ***** válasza:

A serkékből legkésőbb 5 nap, amíg bogár lesz. A logikája az, hogy rögtön hat, de csak a bogarakat pusztítja el, azért kell újra kezelni 5 nap után, mert ha maradt tojás és kikel, azt is ki kell nyírni, mielőtt új petéket rak. A pete ugye még nem ugrik át másra, de ki tudja, ha maradt, melyik milyen idős...

Gyakrabban is moshatod a Paranittel ez alatt az 5 nap alatt, sőt szerintem érdemes 2-3 naponta ismételni egy hétig, de azért nem tesz túl jót a hajnak, fejbőrnek. Szerintem bírjátok ki és mással ne mosd, amíg a kezelés tart. Utána meg lehet kapni megelőző sampont, hajszeszt vagy még egyszerűbb a spray, amivel reggelenként lehet a kész frizurát lefújni, nehogy valakitől visszakapja, akinek nem volt ennyire lelkes a szülője.

És mint írták, sajnos az összes családtagot kezelni kell és ciki, de érdemes szólni mindenkinek, aki elkaphatta tőle, otthon pedig minden ruhát, ágyneműt, plüsst, kanapéhuzatot... stb. amivel érintkezhetett elvileg ki kellene mosni 60 fokon vagy amit nem lehet, még be lehet rakni a méhhűtőbe egy fél napra.

2019. szept. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tetű nem ugrik, nem repül és nem egy villám sebességü rovar!


Nem moshatsz samponnal, amíg paranitezel! Azt használod helyette!

2019. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!