Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 9 hónappal szülés után depress...

9 hónappal szülés után depresszió?

Figyelt kérdés

Nagyon szégyellem és nyíltan nem is merek senkivel se beszélni róla.

Nagyon szeretem a lányomat, soha nem bántanám, de mostanra eljutottam odáig, hogy önmagamban szívesen tennék kárt. Egyszerűen már nem bírom tovább.

Félek, ha jelzem a védőnőnek, hogy valami nincs rendben nálam, akkor utána mindenki arról beszélne, hogy bolond vagyok,így is állandóan kritizál a környezetem (valószínűleg ez is közrejátszott abban, hogy ide jutottam).

Volt olyan, akinek sikerült egyedül kimásznia ebből a nehéz helyzetből?


2019. szept. 10. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül nem fog menni.

Ha nem akarod, nem kell belevonni a védőnőt, se mást, elég csak egy pszichológust, vagy pszichiátert felkeresni.

2019. szept. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj istenem, hogy fordulhat meg olyan a fejedben, hogy a védőnő kibeszél?! Titoktartás kötelezi nyilvánvalóan! Meg különben is mért tenné? Annyira azért nem különleges esemény, hogy valaki szülés utáni depresszióban szenved!

Ezen semmi szégyellnivaló nincs! Mért lenne? Hibás vagy benne? Meg az összes többi sokszázezer csak Mo-on, aki ebbe hormonális okokból meg a túlterheltségtől beleesik? Azok mind bolondok? Magyarország az egymillió bolond országa?

De ne a védőnőhöz fordulj, neki nem ez a foglalkozása, nem tud ezzel mit kezdeni, hanem pszichológushoz. Ne halogasd! Lehet, hogy előfordult már a világtörténelemben, hogy valakinek magától elmúlt, de teljesen értelmetlen erre a csodára várni és közben szenvedni, és magadat veszélyeztetni. Azért van a pszichológus szakember, hogy segítsen! A kereséssel egyidejűleg azért gondold át, hogy milyen segítséged van, mennyit alszol, milyen a viszonyod a pároddal. Ki az a környezetedből, aki kritizál? Ahhoz is pszichológus kellene, hogy magadat többre értékeld, mint ők (akik valójában a saját gyenge önértékelésüket leplezik a te állandó leszólásoddal), merjél nekik visszaszólni, elutasítani, esetleg a mindennapjaidból kiiktatni őket, hiszen súlyos kárt okoznak neked, konkrétan tönkretesznek! Vegyél igénybe segítséget, járj el otthonról, tarts kapcsolatot anyukatársakkal, nyugodtan szorítsd háttérbe a háztartást, pl nem kell mindennap takarítani, főzni, egyszóval úgy szervezd az életedet, hogy magadat is vedd a méltánylandó szempontok közé.

2019. szept. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen normális! Én még 11 hónap után is érzek így néha. Van segítséged? Nekem ez is rossz, hogy semmi és senki. Férjem is éjjel-nappal dolgozik. Bezárva lenni egy gyerekkel 0-24be nem egy leányálom...

Megértelek.

Néha úgy érzem nekem is kéne pszihológus, de félek elmenni...

Úgy érzem rajtam még ő sem tudna segíteni...

2019. szept. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as, hogyne tudna, az a foglalkozása! Gondolod, hogy te valamilyen olyan különleges eset vagy, akin nem lehet segíteni? És mitől félsz a pszichológussal kapcsolatban? Tessék elmenni a saját és a gyereked érdekében!
2019. szept. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nekem sincs segítségem, a családunk több száz km-re lakik (mondjuk telefonon még így is szekálnak). Férjem sokat dolgozik. Régen pörgős életünk volt. Úgy terveztük, hogy gyerekkel is ilyen lesz, eljárunk majd vele barátokhoz, kirándulni, koncertre, de sajnos a babánk hiperérzékeny mindenre és nehéz vele kimozdulni.

Iszonyatosan nehéz eset. Rosszul eszik, megkésett a mozgásfejlődése és igen sírós fajta (mondjuk ez valószínűleg azért, mert érzi rajtam a feszültséget + a fejlesztéseket se viseli túl vidáman)


Próbáltam kerülni azt, aki mindig beleköt az életünkbe, de nem lehet. Az a baj, hogy ha én biztos lennék a dolgomban akkor leperegnének rólam a beszólásai, de mivel én magam is bizonytalan vagyok így csak még mélyebbre húz.

2019. szept. 10. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem lehet, ki szól bele? Olyan nincs, hogy nem lehet elkerülni! Csak rajtad áll!

Aki pedig telefonon minősít, annak megmondod, hogy nem kértél tőle tanácsot, és abban a pillanatban választ nem várva leteszed a telefont. És ezt addig ismétled, amíg vagy a zaklatásodról, vagy a telefonálásról le nem szokik, ez elég hamar el fog jönni. Mérgező emberekre nincs szükséged! Rombolnak. Ha megszüntetnéd velük a kapcsolatot, felszabadulnál! Felnőtt vagy, hallgass az ösztöneidre! Ez a te életed, senki másé! És keress élvezetet az otthonlétben is, pl olvass, vagy csinálj bármit, ami a hobbid.

2019. szept. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Orbáncfű tea, reggel délben este, 4hetig! Vagy kapszula! Nekem hatott!!!!
2019. szept. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
8 honapos volt a lanyom, mikor besokalltam es felkerestwm pszochiazert es pszichologust. Hipp hopp rendbe raktak! Nem szabad felni!?!
2019. szept. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!