Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti megtudtok élni itthon...

Ti megtudtok élni itthon gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Én úgy érzem nem nagyon javul a helyzetünk, igaz nem is szörnyű, a férjem 300e körül keres, de én semmi értelmeset nem találok,csak alkalmi munkáim vannak, 2 gyerek mellett. Most kezdtem egy szakmát, nem tudom utána javul e a helyzet abban el tudok a helyezkedni.

Kezdek kicsit kétségbe esni.

Érdemes lenne pl Németország felé kacsingatnunk? Én nem beszélek németül, de a férjem igen.

Ti megéltek itt? Tudtok félre tenni? Csak nekünk nem megy?


2019. szept. 10. 20:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen.
2019. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%

Igen.

A férjem 340 ezret keres, én 270 körül. Az 610. Plusz mind a ketten kapunk 13. havi fizut, szóval még az is rájön évi 1*.


Kiadásunk 170-220 közt mozog általában, ugye attól függ fűtés van e, biztosítás stb épp de max 220 a legmagasabb hónapban is. A maradék 400 nekünk elég, nem vágyunk többre. Itt saját házunk van ha hiteles is de saját, nem albi..


Németországban albiznátok, az se olyan nagy életcél. Te ott se nagyon tudnál dolgozni nyelv nélkül..Inkább itt próbálj tényleg fix állást keresni.


1 kislány van


27N

2019. szept. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

Mi Németországban vagyunk. Most jön a baba, de nagyon húzós lesz a következő pár év. Kapok ugyan majd gyerek pénzt, de fogalmam sincs majd hogy állok vissza dolgozni a kicsi mellett. Emiatt is szeretnénk mihamarabb hitelre egy házat venni otthon.

Szerintem ha már lesz szakmád sokkal könnyebben találsz munkát és ugye a gyerkőcök is nagyobbak lesznek jobban tudsz érvényesülni.

Ha ide költöznétek szakma és nyelv tudás nélkül, csak arra lenne pénzetek hogy épphogy megéltek. Alap fizu, xar meló. Vannak ugyan állami támogatások, de csak ha nem haladsz meg egy bizonyos bevételt. Ha találsz is munkát 2 gyerek mellett a fizetésed rá megy az ovira/bölcsire ami itt sokba kerül. +az albérlet, 2gyerekkel minimum 3 szobásat vehetsz ki, ehez 3havi igazolt kereset szükséges + kaució, ergo a párod ki kell hogy hamarabb jöjjön egyedül dolgozni. A 3 szobás albérlet ára olyan 700-1000 euró között mozog, igenytől függ. +bérletek vagy autó biztosítás, kaja,extra kiadások,haza út, mert ugye hiányoznak a rokonok +ajcsi, mert ugye üres kézzel nem mész haza.

Én 5 év után már kezdek besokalni. Igaz ez csak az én véleményem.

2019. szept. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Én gyerekekkel nem ajánlanám a külföldöt, pláne ha a férjed ennyit keres.

Mi januárban tértünk haza 25 év után Angliából.

2 fiunk van nekünk is, 3 és 8 évesek.

Nem igazán volt jó.

A férjem 3000 fontot keresett havonta,de 2000 font volt az albérletünk, 200 font az utazás, kb 600 elment a kaja gyerekeknek a dolgai stb-re, kb 200 fontunk maradt, ami max 80000 ft. Az meg hol elment plusz dolgokra ha meg nem akkor évi 2* hazautazásra. Én csak 9 hónapig kaptam pénzt, aztán semmi, dolgozni meg a heti 15 óra ingyen ovi mellett nem tudtam volna csak max este, azt meg nem akartuk.

Belefáradtunk.

Itthon a férjem 300 felett keres nekem is, én 6 órában dolgozok 150 körül, meg a 30 ezer családit kapjuk. 500 megvan minimum. Van egy sajá hitelmentes házunk, még a gyerekek előtt vettük. A rezsi meg a kaja nem vészes, marad pénzünk és még csak nem is dolgozok full time-ban.

2019. szept. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
Igen, pedig a párom jóval kevesebbet keres, mint a férjed. Van lakáshitel is. Viszont félretenni nem igazán tudunk. Szóval nem halunk éhen, nem kell nélkülözni, de luxus dolgokat nem engedhetünk meg magunknak.
2019. szept. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
400 körül jön be egy hónapban és igen.
2019. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%
Megélünk, havi kb 500 ezret keresünk ketten (mellé két gyerek és egy nem túl nagy lakáshitel törlesztés), de be kell osztani. Érdekes, pár éve azt hittem, ennyi pénzből úgy lehet élni, mint Marci hevesen, de most látom, hogy igazából ugyanúgy figyelni kell az árakat. 10-e van, de már elköltöttem 100 ezret, és csak kaját meg tisztítószert vettem. Pár éve (igaz, akkor még csak hárman voltunk) ennyi elég volt kajara egy egész hónapra.
2019. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Meg, bár nem dorbézolunk. Pl: 2 éve voltunk nyaralni, tavaly és idén csak a lakásfelújítás fért bele.

500 körül van a bevételünk, most csökkent, mert lejárt a Csed, már a Gyed ketyeg.

2 gyerek van, 0 autó, 1 kicsi hiteles lakás (jövőre előtörlesztjük és utána kicsivel kifut).

Tudunk félrerakni, de többnyire rövid távú célra. Fut két ltp az előtörlesztéshez. Gyűjtünk autóra és teszünk félre nyaralásra, valamint egy keveset a gyerekeknek. Jó lenne emelni az összegeket, de az nem nagyon megy.

2019. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
71%

Igen; és igen, félre is tudunk tenni.

Mielőtt gyermeket vállaltunk volna, a férjem felfutatta a vállalkozást, nekem meg 2 diplomám van, fix munkahellyel.

2019. szept. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
A lehető legőszintébben mondom, hogy nem a rossz indulat vezérel, amikor megkérdem: minek választasz egy olyan szakmát, aminek nem vagy tisztában az elhelyezkedési lehetőségeivel? Nem valami életre való hozzáállás és senkit nem is fog vígasztalni a tény, hogy te megpróbáltad, amikor majd nem jut vmire, ami esetleg fontos is lenne. Ez így kevés, tessék egy kicsit ügyesebben nézelődni, ismerősöket megkérdezni, rugalmasnak lenni és olyat tanulni, amivel bizonyosan kapsz jó munkahelyet. Sok ilyen van. De azt butaságnak tartom, hogy elvégzel valamit, amivel pénz, idő és energia megy el, azt vagy jó lesz, vagy nem. Ebben az anyagi helyzetben te nem engedheted meg magadnak azt a luxust, hogy kockáztass.
2019. szept. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!