Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mondanátok különlegesebb...

Mondanátok különlegesebb lányneveket? A leggyakoribb a vezetéknevünk.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Végre kiderült a kisbabánk neme, aki Kislány.


Mivel a vezetéknevünk rettentően gyakori, ezért szeretnénk egy kicsit különlegesebb, egyedi keresztnevet adni, hogy elkerüljük a későbbi névazonosságokat.


Viszont annyira ezek a külföldi magyarul fonetikusan leírt nevek nekem borzasztóak :( nem szeretném, ha nevetségesen hangzana.


Imádnám az Anna vagy Éva nevet, de annyi lesz belőle, mint Kiss Istvánból.


Bármilyen ötletet szívesen fogadok, teljesen tanácstalanok vagyunk.


Köszönöm szépen előre is!


2019. szept. 14. 19:14
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
75%

Olívia, Elena, Johanna, Sarolta, Kornélia, Karola, Gerda, Hedvig, Cecília, Elza, Mikolt, Frida, Amélia.

Nekünk ezek voltak a kalapban :) Mi is ebben a helyzetben voltunk.

2019. szept. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) A felét én is feljegyeztem, de a férjemnek nem tetszenek :(



Melyik nyert végül? :)

2019. szept. 14. 19:36
 3/29 anonim ***** válasza:
37%
Apollónia, Gerda, Skolasztika.
2019. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%
Gertrúd, Arabella, Annabella, Róza, Noémi, Eleonóra, Sarolta
2019. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
67%
Noa , Aida
2019. szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
75%

Aurélia,Anasztázia,Heléna,Miléna,Fedóra,

Fédra.

2019. szept. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
78%
Elsö vagyok, Frida lett a kislányunk, másik ilyen nevű kislánnyal még nem találkoztunk. Mindenki megjegyzi, milyen szép neve van, nagyon örülök, hogy ezt választottuk.
2019. szept. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Petronella, Antónia
2019. szept. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
71%

Hat igy nehez tanacsot adni...

Milyen iranyba keressuk a neveket? Szamit a nev eredete? Kene valami kiindulopont...


Nekem tetszik a pl a Zsolna, ami szerintem kulonlegesebb nev, de pl a Kovacs Zsolna (kovacsolna?!) eleg butan hangzana :D

2019. szept. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
80%

Mondjuk manapság Évából nem sok szaladgál. Ha az tetszene, szerintem nyugodtan adhatjátok.

Mondjuk nem mindegy, hogy melyik nagyon gyakori vezetéknévhez kellene. Kiss, Nagy, Kovács, Szabó?

A Kiss Istvánt rossz példának gondolom, mert mostanság pont ez a név sem éppen gyakori a fiúknál.

Az esetleges névazonosságot nem fogod tudni kizárni, max. akkor ha te engedélyeztetsz egy nevet, amit - legalábbis egyelőre - csak a te gyereked kap meg. Persze, ha később valakinek megtetszik, ugyanúgy adhatja majd, tehát megint csak lehet ugyanolyan nevű gyerek.

2019. szept. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!