Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kockáztatnátok a kisebb testvért?

Kockáztatnátok a kisebb testvért?

Figyelt kérdés

3 éve még azon az állásponton voltam, hogy én legszívesebben soha nem szülnék, nem kell gyerek, vagy ha mégis beadnám a derekamat, maximim 33-35 éves korom környékén.


Most van egy 17 hónapos kislányunk... :) Nem terveztük, de igazából már a tesztelés alatt magamban abban reménykedtem, hogy pozitív lesz a teszt, és ez a "rózsaszín köd" érzés azóta is tart. Annyi rosszat hallottam, olvastam a terhességről, szülésről, gyerekes létről. Féltem, de azért reménykedtem is, hogy mégsem lesz szörnyű, és úgy érzem, hogy rengeteg kellemetlenség, lemondás minket elkerül (koppkopp). Pl. a terhességet jól viseltem, a bőröm sem sínylette meg, nem is lett akkora hasam, hogy kisbálnának érezzem magam, 36 hetesen még fél napot simán járkáltam tűsarkúban. A császárt sem a poklok poklának éltem meg, nyilván nem mennék naponta egy ilyen beavatkozásra, de összességében pozitívan gondolok vissza az egész szülésre, kórházi napokra.

Ugye a terhesség alatt mindenki ijesztgetett, hogy miután hazajövünk a kórházból, évekre felejtsük el a nyugodt alvást, szexet, pihentető fürdőzéseket, vagy hogy megihatom a kávémat, amíg meleg, stb. Erre lett egy kis tündér babánk, aki már 3 hetesen este 8-tól aludt reggel 8-9-ig, elvolt bárhol, nem sírt sem az autóban, sem a babakocsiban, sem a kendőben. Mehettünk vele bármerre, áprilisban született, de nyáron már nyaraltunk. A mai napig egy kis mosolybomba, mindenkivel jól kijön, és tényleg jól telnek vele a napjaink, imádja az egész család, baráti kör. Szeretem az anyaságot, nem érzem, hogy lemondással teli lenne, vagy hogy hibát követtünk volna el. Szeptember eleje óta heti 3 délelőttöt van bölcsiben, és amióta kicsit több a felnőtt szabadidőm, egyre gyakrabban gondolok arra, hogy kéne mellé egy kistestvér. Viszont félek, hogy mi van, ha nem lesz ekkora szerencsénk, és lesz egy sírós, matrica babánk, aki 2 éves koráig éjjel 4x ébred (sajnos van ilyenre példa a közelünkben). A párommal már beszéltünk erről, ő is azt mondja, hogyha valaki írásba adná, hogy lesz egy ugyanilyen "jó" babánk, akkor gondolkodás nélkül belevághatnánk. De ő is ezt mondja, hogy nem tudhatjuk, mi lesz majd, vagy hogy a kicsi hogy viselné hogy nem ő lesz a középpont.


Szóval vágyunk is babára, de közben félünk, mert ez tényleg lutri. Fiatalok vagyunk (24-28 évesek), szóval nincs ok a sietségre, de nem szeretnénk nagy korkülönbséget, ha esetleg a tesó mellett döntünk.


2019. szept. 15. 13:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szerencsétek lesz, vagy nem.Erre senki sem tud igazán választ adni szerintem.Ha nektek csak egy hasonlóan jó baba kell és máshoz úgy érzitek képtelenek volnátok alkalmazkodni akkor ne vállaljatok több gyereket.Elsőre szerencsétek volt.A legtöbb baba nem ilyen.Én vállalnék, de nekem az első gyerek se volt leányálom, viszont egészséges és boldog kisgyerek.Engem is és a páromat is boldoggá tesz, a lemondások ellenére.
2019. szept. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy ez tenyleg csak a szerencsen mulik. Ismerek olyanokat, akik azt mondtak, ha a masodik gyerekuk szuletett volna elsonek, biztos nem vállaltak volna masodik gyereket, annyira nehéz volt vele.

De peldaul az sem biztos, hogy a most tunderi babad is mindig ilyen marad, tesom kisfia is ilyen alomgyerek volt, aztan 3 eves koratol teljesen megvadult, ertetlen, iranyithatatlan gyerkoc lett, hisztis, nehez volt vele nagyon, most hogy mar 7 éves, azért megkomolyodott.


Csak ti erzitek, mi a fontosabb nektek - van e annyira eros vágy bennetek a második gyermek irant, hogy hajlandoak lennetek a lemondásokra is (2 gyerekkel mindenkepp nehezebb kicsit lesz, mint eggyel, meg ha tunderiek is), vagy fontosabb a nyugodt, kiegyensulyozott elet, egy gyerkoccel.

2019. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Azért ne szülj mégegyet, hogy 1,5 évesen berakjad őt is a bölcsibe
2019. szept. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
56%
En se szulnek a helyedben, mert nem lehet tudni milyen lesz a masodik, vagy konnyu vagy nehez. Es ha nehez mihez kezdessz? Ha 2 eves koraig 10x is megebred ejszaka? (en lanyom is 17 hos, sajnos meg mindig van h 10+ ebred ejjel, de min. 5x) Az irasodbol itelve nagyon jol megvagytok 1 gyerekkel. Mar ahogy olvastam a kerdest, szerintem benned is megfogalmazodott mar a valasz, h nem lenne jo folboritani a nyugadalmat. Nagyon szerencses vagy a babaddal, de nincs 2 egyforma gyerek, kozel se biztos h a teso is ilyen lenne.
2019. szept. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nyilván ha mondjuk lenne egy hasfájós, anyafüggő babánk másodjáról, őt sem vinnénk vissza a kórházba, de tény, hogy szerintem rosszabban viselnénk akkor a babakort... Tudom, hogy csak az számít, hogy egészséges legyen, és biztosan ugyanúgy szeretnénk egy sírósabb babát is, de gondolom nem kell magyarázzam, hogy mennyivel könnyebb, ha anyuka is tud nyugodtan aludni 7-9 órát, nem csak max 3-at, vagy éppen elmehet az egész család pihenni 3-4 napra, mert a pici bárhol elalszik, nem csak otthon, szigorúan anya mellett. Mi is többször mondtuk, gondoltuk már, mikor hallottunk 1-1 rémtörténetet, vagy szemtanúi voltunk valami jelenetnek, hogy "úristen de jó, hogy mi nem ilyenek vagyunk", és én mondtam is a páromnak már, hogy nem tudom, mi lett volna velem, ha nem lenne ilyen álombabánk már a kezdetek óta...


Bölcsikérdésről (kedves 3. válaszolónak):

Tudom, hogy sokan azt vallják, hogy 3 évig anyuka igenis üljön otthon a gyerekkel, ne szóljon másról az élete, hiszen "ezért szült". Viszont mi úgy gondoltuk, és láttuk a picin is, hogy szüksége van több ingerre, és milyen jól döntöttünk. Nem állami helyre jár, hanem egy magánbölcsibe. Kevesen vannak, maximális figyelmet kap. Szeptember óta jár, heti 3x4 órát. Nem alszik ott, nem jár minden nap. Ennyit akkoris lenne nélkülem, ha nem lenne bölcsis. Ja, és hogy "igazoljuk" magunkat, azt, hogy vágyik a társaságra, és mi már nem voltunk neki elég. A 2. bölcsis napon már 'elküldtek' fél órára, a 3. nap már 2-re, azóta már reggel elbúcsúztunk, és ennyi. Ő boldogan játszik (erről kapok videókat, képeket is), én néha-néha még elérzékenyülök, sőt, mikor először ott hagytam, hazajöttem és fél órán át sírtam. De közben tudom, hogy ez volt a jó döntés. Mert én is olyan munkaajánlatokat kaptam, amiket jó szívvel nem bírtam volna visszautasítani, tényleg a "vissza nem térő" ajánlat volt kettő is. Nem értem, miért lett volna jobb az, hogy itthon van velem, viszont nem tudok vele foglalkozni, mert dolgozom?! Nézte volna azt, hogy anyu reggeltől délutánig fel sem áll a gép elől, vagy éppen idegbetegen rohangálok a laptop és a gyerek között? Ráadásul bizony van, hogy nem itthon dolgozom, akkor vinnem kellett volna a megbeszélésekre, meetingekre a gyereket, magasan téve a napirendjére, szükségleteire? Az asztán egy profi képét mutatta volna...

Vannak helyzetek, mikor nem indokolt a bölcsi, vagy éppen lehetetlen, mert a pici nincs el fél órát sem anya nélkül. Elfogadom, nem is azt mondom, hogy legyen kötelező a bölcsőde. De a mi esetünkben nagyon jó döntésnek bizonyult, és ennek is úgy indultunk neki, hogyha tetszik neki, akkor marad, ha nem fogja megszokni, szeretni, akkor hagyjuk az egészet, és majd megy oviba később. Szerencsénk lett, és nem volt problémánk a beszokással, és utána sem. A bölcsi nem az ördögtől való, nem éri ott semmi rossz a gyereket. Ha érné, nem várna mosolyogva ebéd után, és reggel sem menne be gond nélkül. Délután és este pedig együtt vagyunk, hármasban és vagy itthon vagyunk, vagy programozunk kicsit.


Nem értem, miért akarsz pálcát törni más anyukák felett azért, mert nem úgy cselekednek, mint ahogy szerinted kellene. Ha te 3-4 évig otthon akarsz lenni, az a te dolgod. Én sem minősítelek téged, kérlek te se tedd.

2019. szept. 15. 15:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Ismerős első gyereke maga volt a kisangxal. Éjszakát ataludta, nyugodt baba volt. Felbuzdultak egy tesóra. Hát ő bepótolta a tesója hiányzó nyugtalanságát is. Szóval ez tényleg egy lottó
2019. szept. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
93%

🤣

Nos, nyilván nem kívánságműsor, és ezt nyilván te is tudod.

Kicsit felejtsd el ezt a jaj, mi lesz a tökéletes kis életemmel című ömlengést és próbálj már meg lelazulni.

Két gyerek... Ha ugyanilyen lesz az második, akkor is 2 gyereked lesz, tehát óhatatlanul is "sokan" lesztek. 3nál meg még inkább.

Akkor vállald, ha te/ti is szeretnéd/tek ezt minden nyűgjével együtt. Ne csak akkor akard, ha minden szép és minden jó.

2019. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

Nekem a masodik gyerek nyugisabb mosolygosabb volt 🙂

Pedig az elsovel sem volt igazan gond.

Szoval lehet barmilyen

2019. szept. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
28%
Minek neked még egy gyerek ha az elsőt is lepasszolod? Nem való neked egy gyerek se nem hogy kettő. Szegény kicsi.
2019. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi az a lepasszolás, de őszintén nem is érdekel. Nálunk van a bölcsi, a nagyik és a keresztszülők. Ők szoktak rá vigyázni, ha a párommal kettesben szeretnénk programot. Ez nem lepasszolás, mivel örömmel vannak vele, imádják a picit és azt az időt, amit nélkülünk tölt, végig mosolyogva, játszadozva tölti/töltik. A legjobb kezekben. :)

Mert igen, bizony attól, hogy szülők lettünk, még van igényünk arra, hogy kettesben is elmenjünk vacsizni, színházba (ami nem bábszínház, vagy Alma Együttes), stb. Nem minden délután, vagy este, hanem mondjuk hetente, kéthetente. Addig a szüleink is kiunokázzák magukat, mert rajonganak a piciért. Anyukám az első évben minden nap velünk volt, sőt, volt, hogy elment a babával 2 órára sétálni, hogy én nyugodtan aludjak egyet. Azta, micsoda szörnyű anya vagyok, hogy nem tiltom a saját nagyszüleitől a gyereket... :)


Sajnálom az olyan nőket, anyákat, akikbe azt nevelték, hogyha gyerekük lesz, akkor ők megszűnnek létezni, onnantól "csak a gyerek", és ha magára is mer gondolni, esetleg olyan döntést hoz, ami számára is jó (pl. hogy hamarabb munkába áll, mint 4 év), akkor ő csakis rossz anya lehet, és minek szült egyáltalán. Mert az a nagy helyzet, hogy lehet előadni a boldogságot, hogy valaki teljesen elégedett, hogy ő, mint önálló ember már nem létezik kb. és neki teljesen jó, hogy a gyerekből áll az élete, de ez maximum 5-6 év alatt súlyos következményekhez fog vezetni. Én tudtam, hogy nekem rossz lenne, ha 3 évig kb lábat lógatnék itthon. Ez ahhoz vezetett volna, hogy idegesebb, frusztráltabb lettem volna, ahogy telnek a hónapok, a lányunkra sem úgy reagáltam volna mindig, ahogy kellett volna, és egy idő elteltével belefáradtam volna a mondókázásba, meseolvasásba, játékokba. Tehát a gyerek itthon lett volna egy "idegbeteg" anyukával, dehát semmi gond, legalább velem van 3 évig, ez kell ugye a boldog gyerekkorhoz. Azért kíváncsi lennék, hogy azok az "anyukák", akik ilyen kommenteket írnak másoknak, milyen értékeket közvetítenek otthon? "Rúgj bele gyerekem azokba, akik máshogy gondolkoznak, mint te!" ?! Vagy mégis hogy nevelhetnek gyereket? Vagy azért járnak az oldalra, hogy itt vezessék le azt a feszültséget, amit otthon "nem szabad", mert hát mit gondolna anyós, ha látja, hogy ők nem 100%-ban boldogok az otthonléttől?


Nem tudom, hogy az ilyen futóbolondok egyáltalán mit gondolnak?! Nekem tökéletes megerősítés, hogy a lányunk egy 24/7 mosolygós, talpraesett, boldog kislány. De igen, biztos súlyosan lelkisérült, mert nem magamra kötve hordozom ovis koráig egész nap. Igen, "szegény kicsi", hogy az anyukájának van munkája, és egzisztenciája, nem pedig a segélyt kell várniuk minden hónapban. Micsoda gyerekkor, hogy fog így felnőni szerencsétlen...

2019. szept. 15. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!