Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek nem önzőség ebbe...

Szerintetek nem önzőség ebbe a világba gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Mire felnőnek nagy valószínűséggel teljesen meg fog változni a világ: elsivatagosodás, nem lesz ivóvíz, sok kutató szerint 50 év múlva már nem is fog élni az emberiség ha így folytatja.
2019. szept. 18. 02:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Nem. Gondolom a te életed sem értelmetlen, pedig 50 évvel ezelőtthöz képest ma is gáz a helyzet.
2019. szept. 18. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Nem


Önzőség nem vállalni szerintem.


30 éve is már azt mondták eltűnik az ózon stb, közben "behegedt"


Tavolabbinak lárom a vátolt fondot.

Talán -nagyképűen szólva- az én gyerekem , vagy unokám oldja meg ezt a gondot, vagy épp a tied tenné, ha lenne.

2019. szept. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

"Önzőség nem vállalni szerintem."

Miért?

2019. szept. 18. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha az, akkor én rohadt önző vagyok, mert kettő van. Deennyi erőből 30 éve is az volt, meg 50 éve, mégis élnek 50es emberek.
2019. szept. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 hollófernyiges ***** válasza:
90%
Mondj egy világot, ahová vállaltál volna.
2019. szept. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
86%
Környezetvédelmi szempontból minden önzőség - enni, inni, levegőt venni... Off: azt látom, hogy a hivatásos magyar környezetvédők is vállalnak gyereket, na meg repkednek repülővel búvárkodni meg konferenciákra, amihez pólót meg tollat csináltatnak és új nagy öko házat építenek medencével maguknak valami kies tájba, ahonnan autóval járnak a bioboltba, miközben nő a kertben a parlagfű... Aztán szép összegekért szidják valami tanulmányban a városi tömegközlekedő pórnépet.
2019. szept. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom az alábbi cikket, szerintem nagyon jó e témában: [link]

Egy idevágó idézet belőle:

„– Mennyit bírna belőlünk a bolygó?

– Kérdés, milyen életszínvonalat akarunk. Ha minden családba kell öt kocsi, akkor egymilliárd is sok. Ha nyolcmilliárd ember kell, vagy több, akkor viszont mindenki egyen algát, kucorogjon kunyhóban és az legyen a napi öröme, hogy nem ázott meg. Az egyén szintjén persze mondhatjuk, hogy senki ne beszéljen bele, legyen-e gyerekünk. Nekem is van három. A nemzet szintjén is mondhatjuk, hogy fogy a magyar, ez így nem jó, szaporodjunk. Világszinten viszont tényleg túl sokan vagyunk. Sok okos ember kellene ahhoz, hogy kitaláljuk, ezt a három szintet hogyan lehet integrálni, egy nevezőre hozni. Nem politikusok. Ők mindig egy szempont mögé fognak beállni.

Nagyon könnyű nemzetinek lenni. Nagyon könnyű globalistának lenni. A nehéz feladat az, hogy összeboronáljuk az ellentétes szempontokat. A populáció méretét viszont egészen biztosan csökkenteni kell. Vagy megoldja a természet.”


Én azt gondolom, nem a gyerekvállalás a felelőtlenség, hanem az, ha nem próbálsz meg „környezettudatosan” élni, nem fogod fel, hogy a környezttől még mi, emberek sem tudjuk függetleníteni magunkat, stb. és a gyerekedet is erre nevelni (pl. megveszed az újabbnál újabb marhaságokat csak mert újak, stb.). Persze én is borúlátó vagyok, mert sajnos nagyon sok csekély értelmi képességű embertársunk van, akiket könnyedén elbódított a „fogyasztói társadalom”.

2019. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ebbe beleszólni az igazi önzőség.
2019. szept. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én csak kérdeztem, hogy mi a véleményetek. Bár elfogulatlan véleménnyel nyilván nehéz ebben a kategóriában találkozni. :) 2-es, szerintem nincs igazad.

Ráadásul nem egy anyukát látni még mindig, aki csak kiröhögi a mosható pelenkát, mert hát minek is az...

2019. szept. 18. 20:42
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy ilyen mértékben változik az éghajlat, nagyon hamar lakhatatlan lesz Afrika, mindenki ideáramlik majd Európába, igazából senki nem tudja megmondani, mi lesz ebből.
2019. szept. 18. 20:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!