Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Volt, aki két gyerek mellett...

Volt, aki két gyerek mellett inkább otthon maradt, és nem ment vissza dolgozni? Hogy alakult később, amikor már nagyobbak, önállóbbak voltak a gyerekek?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék az eredeti szakmámban elhelyezkedni, ezért úgy gondoltam, hogyha a pici is elkezdi a bölcsit jövőre, akkor elkezdenék egy másik egyetemet, szereznék még egy diplomát. Viszont a férjem felvetette, hogy esetleg maradjak itthon, és amíg nem nagyobbak a gyerekek, ne menjek vissza dolgozni egyáltalán. Abban igaza van, hogyha én nem leszek elérhető délutánonként, fel kell vennünk állandóra egy bébiszittert, aki hozza-viszi a gyerekeket, itthon van velük délutánonként, elviszi őket sportra, különórára, stb. Ráadásul pályakezdőként én nem keresnék sokat, szóval ha úgy vesszük, az én fizetésem elmenne a bébiszitterre, és mellé még alig látnám a gyerekeimet, férjemet.


Szeretném én is ezt a felállást, csak közben félek, hogy majd 17-18 év múlva ott leszek, hogy a gyerekek kirepültek (6 hós a kicsi, 2 és fél a nagy) és akkor mihez kezdek... Tudom, ez még nagyon sok idő, és addig bármi lehet, de jó előre gondolkodni azért.


Anyukák, akik htb-ként éltek, nem volt emiatt nehéz időszakotok?


2019. szept. 19. 20:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem meg csak 9 és 7 évesek, de volt már mindenféle felállás. Dolgoztam multinál 8 órában, voltam egy bő évet htb, dolgoztam helyben 8 órában, jelenleg home office-ban vagyok, és ez a legjobb.

Nekünk a htb időszak kényszer volt (hosszú történet), nagyon nem szerettem, de utólag mégis azt mondom, hasznos volt, mert ekkor kezdhettem komolyan gondolkodni, hogy mit akarok kezdeni az élettől. Lassan, fokozatosan kezdtem ez alatt az idő alatt megismerkedni a mostani szakmámmal, először csak keveset foglalkoztam vele, most már ebből élek. Erre soha nem lett volna lehetőségem, ha maradok a multinál.

2019. szept. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
Kb.két és fél évet voltam itthon. Az első 2 évet élveztem. Az utolsó fél év már nem volt jó. Itthon voltam egy két évessel meg egy kisbabával. A férjem mesélte itthon a szakmai sikereit, mi mindent sikerült megoldania aznap. Nekem meg kb.semmit nem sikerült csinálnom. Állandóan szaladt a háztartás, a nagy egész nap nyafogott, a kicsi nonstop ordított. Semmilyen sikerélmény nem ért, teljesen beszűkültem, alkalmatlanná váltam egy értelmes felnőtt párbeszédre. Szép lassan a bankszámlánk sem úgy nézett ki, ahogy szerettük volna, így visszamentem dolgozni részmunkaidőben. Ekkor 10 hónapos volt a kicsi. Rövid időn belül jobban lettem.
2019. szept. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
57%
De miért nem lennel elérhető dun? A legtöbb csaladban egyik szülő viszi masik hozza őket bolcsibol, ovibol, sulibol. Ha csak nem vmi lehetetlen munkaidoben dolgoztok. Én személy szerint nem tudnék otthon lenni 1 éve vagyok es meg 1t leszek. Sosem tennem ki magam annak h anyagilag mastol fuggjek ennyire mert sosem lehet tudni es mentalisan sem elég nekem az otthoni lét.
2019. szept. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nekem itthonra van segítségem, szóval a háztartásra, takarításra nincs igazán gondom. Persze ha valami kiömlik, eltörik, stb azt feltakarítom, nem áll ott másnapig, de a nagyobb dolgokat elvégzi más.



Azért nem lennék elérhető, mert pl bölcsiben, oviban nem alszanak ott, a nagyot is hozom haza ebéd után. Később meg, ha dolgoznék és ők iskolába járnak majd, kb fél 5-re mennék értük, rohannánk különórára, és lenne este 7, mire hazaesünk. És akkor még a férjemmel sem találkoztam egész nap, meg semmi... A férjemre ebben nem tudok támaszkodni, nincs fix munkaideje. Van, hogy 9-re megy, és 3-kor már velünk van, máskor 6-kor indul, és este 7-8 között ér haza. Szóval az nem működne, hogy egyikünk hozza, a másik pedig viszi reggel a gyerekeket.


Anyagiakon nem szokott vita lenni, teljesen közös kasszán vagyunk.

2019. szept. 19. 21:00
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
En egy nagyobb gyereket (tudom hogy meg kicsik a gyerekeid) nem hoznek haza ebed utan az ovibol. De pl ha olyan munkad lenne ami 6 órás akkor tudnad te hozni vinni őket. Es ha ferjed ugyis dolgozik a nap nagy reszeben így se ugyse latod őt mert ha jol ertem te akarnad vinni a gyerkeket szakkorokre. Elotte meg nincs még otthon. Ertem en hogy nincs vita csak sajnos semmire nincs garancia. Mi van ha ne adj isten lebetegszik balesete lesz vagy barmi? Nekem hatalmas szabadsagot jelent hogy nem kell pénzt "kérnem" a ferjemtol de tegy ugy ahogyan nektek a legjobb! Ha megsem mukodik ugyis tudsz változtatni.
2019. szept. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
64%

10 éve itthon vagyok!

Férjem sokat dolgozik, nem tudja a gyerekeket hozni vinni, reggel 6-kor megy, este 6-7 között jön, de van hogy később. Nem lehet rá számítani ilyen szempontból.

Próbáltam munkát keresni, de a legtöbb 8-oras, ami 9 óra ebédidővel. Suli 4-ig van, max. 5-ig ügyelet. Esélyem sem lenne elmenni értük. 6-oras meló is 7 óra, akkor is neccesen érnek oda érte, mert sok helyen azért tovább bent kell maradni. Na meg ha betegek mi van!?! Mamik messze, meg még dolgoznak, nem tudnak besegíteni, Így háztartásbeli lettem. Élvezem ezt az életet, az összes dolgozó barátnőm mondja mindig, de jó nekem nem kell dolgozni... Tényleg szuper életem van, tudom hozni vinni a gyerekeket külön órákra, tudok a suliba, oviba feladatokat vállalni, tudunk mindennap játszótérre menni.... Szabad a napon, van magamra időm. Most bevállaltuk a 3. Babát, de időközben kiderül ketten vannak, még 7 évig tuti itthon leszek :) anyagiakon nincs vita, megvan minden amit szeretnénk, közös kasszán vagyunk, ami az övé, az enyém is :))))

2019. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
49%
Utolso, csak apat ne erje valami, mert akkor mentek az utcara. 17 ev otthon???? Nyugdijad se lesz. En esku nem ertem. Muszaj (lenne) a jovore is gondolni, bar lehet en vagyok maradi.
2019. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk azt velem senki ne akarja megetetni, hogy egy iskolás (de akár egy ovis) mellett ne lehetne egy sima 8 órás (de pláne 6 órás) állásba elmenni. Ez ilyen nincs-kedvem-dolgozni szindróma. Amivel nincs baj, de akkor miért nem lehet ezt mondani, miért kell a gyerekekkel takarózni?
2019. szept. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
48%

17 év otthon? Uh...

Amúgy nekem sincs bajom azzal ha valaki htb egy csomó feladatot levesznek a dolgozó anyukákról a suliban. Bár nem értem, de próbálok empatikus lenni és megérteni, hogy valaki boldog tud lenni így is. Nem vagyunk egyformák, nem mindenki vágyik szakmai sikerre. De azzal maximálisan egyetértek, hogy gondolni kellene a jövőre. Mi van ha történik valami? És ugyan melyik munkáltatónak kell valaki pl 17 év otthon ülés után.


Egyébként van két htb barátnőm, az nem vitás hogy sokkal kiegyensúlyozottabbak. Jönnek, mennek a gyerekekkel, mindenféle hobbijuk van. Hiszen van rá idejük. Csak azt nem szeretem hallani tőlük, hogy "mindenki a maga szerencséjének kovácsa"... Aham, hiteles.

Itt is leírta valaki, hogy ami az övé az az enyém is. Persze hiszen neked nincs semmid, szóval máshogy ez nem is létezhet.


10 hónapja vagyok itthon a gyerekkel de sajnos komplikációk miatt a terhesség több mint felében már nem is tudtam dolgozni. Iszonyúan hiányzik pedig nagyon embert próbáló munkám van, sok stresszel és nehézséggel. De elképzelni nem tudnám, hogy ne menjek vissza dolgozni.

2019. szept. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
88%

Én vagyok aki a gyerekekkel takarózik, mert nem akarok dolgozni...

Reggel 7-re viszem a kicsit Oviba, 8-ra viszem a nagyot suliba, ami kocsival majd egy óra, speciális iskolába jár...

Vissza érnék dolgozni 9-re, de 8 órába , ami 9, esélyem nem lenne ki érni a nagyért suliba. 6-óraba is necces, mert mindenhol elvárja a főnök, hogy amit kiad a munkanapom végén szerinte 10 perces feladatot, csináljam még meg aznap. Próbáltam, Úgy kellett a suliba telefonálni hogy kések, a gyereket ültessék be a portás mellé, megyek érte. A tanár 5-kor az ajtóban vár a gyerekekkel, mert vége a munkaidejének, nem vár... Vagy pedig tudtam ki az az ég két ANYUKA aki később megy a gyerekért, megkértem vigye el az enyémet is, majd nála felveszem...

Nekem nem ment a 6-órás meló sem.

Felelőtlennek sem vagyunk, van életbiztositás a férjemre, ami megtakarítás is, ha ne adj Isten baja lenne, pár évig akkor is lenne miből élni, meg még emellett is teszünk félre öregségünkre.Nekem nem kellemetlen hogy nem dolgozom, a férjem sem érezteti velem, hogy nem teszek bele a kasszába, csak elveszek. Néha elkap a hév, hogy na keresek valami melót, ő az aki lebeszél, mert nem akar azon stresszelni, hogy hivogatom, menjen a gyerekért, mert én nem érek oda....

2019. szept. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!