Mi ez a betegség?

Figyelt kérdés
15+3 hetes kismama vagyok. Délután óta fáj a hátam és a mellkasom közötti rész, belül. Olyan éles fájdalom minden légvételnél. Elmentem ügyeletre, ott az orvos meg hallgatott és kopogtatta a hátam a papíromra pneumothorax gyanú van írva, holnap mehetek röntgenre.. Hiába kérdeztem mi ez nem válaszolt, azt mondta ha be bizonyosodik majd az orvosok elmagyarázzák. Kiemelte hogy ne is olvassak utána, felesleges. Nagyon rá paráztam már nem is merek olvasni róla. Tudtok nekem ezzel kapcsolatban segíteni mi ez vagy mivel jár??
2019. szept. 20. 19:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Ez a légmell latin elnevezése. Én kómában feküdtem, amikor észlelték, egy csövet vezettek be a mellkasomba oldalról a bordák között, hogy a tüdőből kiszivárgó levegő ne roppantsa össze a tüdőmet, hanem ki tudjon jönni testen kívülre. A sérülés behegedt magától, és utána kivették a csövet. Arról nincs emlékem, mikor akut volt a helyzet. Kb 2 hétig volt bent a cső, azalatt behegedt a tüdőseb. Pihenni kell vele, és tünetmentesen gyógyul.
2019. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Édes Istenem.. Nem hangzik valami bizalom gerjesztően. Altatásban végzik? Nem lehet ez káros a babára? Mostmár még jobban félek ☹️ Egy köhögés volt az egész..
2019. szept. 20. 19:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem fogom felülbírálni egy doki véleményét, de a fájdalom, köhögés tüdőgyulladás is lehet.
2019. szept. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez lehet bordaközi ideggyulladás, vagy epegörcs is. Házi orvos nem tudja ezeket diagnosztizálni. Ki kell vizsgálni, mi a gond.
2019. szept. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj. Valószínű csak a legrosszabb eshetőséget szeretne kizárni. Ilyenkor az emberre mindig a frász jön, de általában ha lodobogast hallunk nem zebra közeleg. Azért nem baj, ha a zebrát kizárják. Ha annyira vészes lenne az ügy, valószínű már a kórházban lennel.
2019. szept. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Anyukámnak fiatal korában 4 ptx-e volt. Túl élte, szült két gyereket. Pedig csövezve is volt miatta.

Rendesen szült, nem is császározták.


Csak a nagy ptx-et kell csövezni. A kicsit nem!!


De az se biztos, hogy az a bajod.


Amúgy kilyukad a mell hártya, és bejut a levegő oda, ahová nem kéne. Károsítja a tüdőt ideiglenesen.

2019. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ha erre gondolt és holnapra adott röntgen beutalót, akkor egy idióta. Ez egy sürgős kórkép.

Lehet hogy csak ezzel az iránydiagnózissal tudott soron kívüli időpontot kapni. Akkor is idióta amúgy.

Inkább egy sürgősségi osztályon lehetne kivizsgàlni, főleg ha más panasz is van.

2019. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Úton vagyunk a sürgőre. Arra ébredtem hogy konkrét nem bírok feküdni, mert annyira fáj, oldalt még rosszabb. Nem várunk reggelig
2019. szept. 21. 00:38
 9/15 anonim ***** válasza:

Hűha, és hogy vagy most?

Kiderült mi a gond?

2019. szept. 21. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Majd írj! Drukkolok, hogy ne legyen nagy baj!
2019. szept. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!