Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy vállaljunk gyereket így?

Hogy vállaljunk gyereket így?

Figyelt kérdés

Őszintén én félek.. és aggódom.. még konkrétan a semmitől, ami tudom butaság. Párom tanár tanári fizetéssel.. én egészségügyben dolgozom. Nem rossz a fizetésünk de úgy érzem egy kisgyerek hatalmas kiadás.. én félek, hogy szenvedés lesz megteremteni az anyagiakat ha már most hiába spórolunk, sehol nem vagyunk pl egy saját lakástól..

Én nem nőttem fel szegénységben , kaja meg szeretet mindig volt, de rosszul esett minden nyár végén a suliban hazudni, hogy hol voltam nyaralni mert arra már nem futotta..

Most sem tudunk nyaralni menni, beosztjuk a penzt a kajára is, félre tenni nagyon nehézkes.

El vagyok szomorodva és csodálkozva látom, mennyien mernek most kisbabát vállalni...irigykedem is , nagyon rossz érzés.


2019. szept. 20. 21:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudsz átmenetileg egy magáncégnél munkát vállalni? Bármilyen eü-s szakember is vagy, ott tudnál spórolni kicsit.

Párod másodállást vállalni?

1-2 év, és félretesztek egy kis pénzt.

2019. szept. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Zsombi55 ***** válasza:
9%

Nincsenek mindenféle gyerekvállalást segítő állami szolgáltatások? Nem föltétlenül kölcsönre gondolok. Valamik vannak az biztos, Orbánék nagyon híresztelték az ilyen jellegű segítséget.


Segélyt nem szégyen kérni ha tényleg szükséges mert a fizetés nem elég.

2019. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
97%
Mi is ugyanígy vagyunk ezzel. Nem keresünk rosszul, de az albérlet és egyéb kiadások nagyon magasak, így hiába szeretnénk mindketten, nem merünk belevágni a gyerekvállalásba. Saját lakás még évekig nem elérhető számunkra, mire össze jöhet talán már 40 évekes is leszünk, hiába próbálunk spórolni, amin csak lehet. A környezetemben is nagyon sok baba születik, de nagyrészt olyan párok vállalják, akiket valamilyen formában támogat a családja, sajnos nálunk pont fordítva van és inkább mi segítjük a szüleinket. Érdemben nem tudok hozzászólni, de abszolút megértem az érzéseidet.
2019. szept. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos az idők végezetéig nem várhatsz vele.
2019. szept. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
42%

Régen az emberek a háborúba szülték a gyerekeket. Meg megvolt a házasság egy éven belül jött a gyerek. Nagymamához, albérletbe, bárhova, és csak utána építkeztek. Most meg 40 éves korig várnak a nők a csodára, aztán meg csodálkoznak, hogy már nem sikerül teherbe esni.

Régen nem volt mobiltelefon, internet, a rezsiköltségek is alacsonyabbak voltak. Mégis felnőttünk.

Azt mondja a mondás, hogy ahova Isten bárányt ad, legelőt is ad.

Ha nem is azt mondom, hogy szülj 5 gyereket, de azért egy mindenképpen belefér. Lehet, hogy nem fogtok minden évben külföldön nyaralni, és akkor mi van? Úgy is lehet boldogan élni.

Én nem is értem ezt az egészet.

2019. szept. 20. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
15%
Nézd meg a thegreensophia 'miért vállalj gyereket' cimü videoját youtubeon. Lehet segít!
2019. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Régen nem néztèk ki a gyerekedet, ha nem volt márkás ruha, teló, bármi.

Régen sokkal kevesebb holmi volt.

Ha Isten adna legelőt a báránykàknak, akkor mi mért küldtünk pl most egy adomány csomagot szegèny családoknak?

2019. szept. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
28%
Te vagy Isten keze annak a családnak, a legelő...
2019. szept. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
szia, megértem az aggodalmad, de hidd el, minden fiatal pár így kezdi az életet. Azért az nem igaz, hogy egy kisgyerek hatalmas kiadás :) inkább egy nagy kamasz gyerek. De egy tanári és eü fizetésből szerintem meg lehet oldani okosan. Ma már egy saját lakás egyenlő a lehetetlennel egy fiatal párnak, hiszen senkinek nincs zsebből 20-30 milliója. Viszont hosszú távon kell gondolkodni. Mi is elkezdtük kis panel lakással, hitellel, aztán jött egy baba, nagy öröm, boldogság. Közben diplomát szereztünk, magasabb fizetés lett, tudtunk félre tenni, jött még egy baba. Aztán, ahogy az élet hozza sajnos, de a nagyszülők meghalnak. Jobb esetben van 4 nagyszülő. Jött örökség némi, így sikerült a hitelt kifizetni. Ahogy megy az idő előre, úgy a szülők, nagyszülők öregednek és hátrahagyják, amit egész életükben félretettek. Ez most így nagyon rosszul hangzik, de a fiatalok csak így tudnak előrébb lépni és kikeveredni a hitelekből és egyenesbe jönni. Szóval telnek az évek, jönnek a gyerekek, az idősek mennek. Ez az élet rendje. Amit hátrahagynak, azt ti viszitek tovább. Ha nincs ilyen rokon, akkor te teremted elő azzal, hogy fizeted a lakáshiteledet egy életen át. És amikor te meghalsz, akkor otthagyod a gyerekednek a lakást, amivel azt kezd, amit akar. Igenis lehet vállalni, mint ahogy előbb is írták, akár a szegénységben, háborúban is születtek gyerekek szép számmal. Ma azért közel nincs olyan durva helyzet, hogy kenyérért kellene sorban állni és a megélhetésért kuncsorogni. Ma azért sírnak a gyerekek, hogy nem az Adidas cipőt kapják meg, csak a Decathlonosat.
2019. szept. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%
Nem értek nagyon a politikához és nem is érdekel de vajdasági magyarként ég a pofám a politikusok helyett amikor egy ilyen kérdést olvasok. Itt pályázatokat ad ki és nagyon sok olyan kapja meg a 10 000€ házvásárlási támogatást akinek semmi szüksége. Az országában pedig nem mernek az emberek gyereket vállalni az albérlet, rezsi árak miatt legfőképp. Aztán persze mi vagyunk az utálatos szerbek. Szégyenljék magukat akik ilyen körülményeket teremtettek, hogy ne lehessen megélni...
2019. szept. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!