Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan működik a közös felügye...

Hogyan működik a közös felügyeleti jog?

Figyelt kérdés

Ha szétmegyünk a gyermek apjával, és megegyezünk hogy közösen neveljük tovább a gyereket de külön-külön, akkor az hogy működik? Elég magunk között megbeszélni, vagy bíróságra kell menni? Akkor ilyenkor nem jár gyerektartás egyik félnek se, igaz? És hogy oldjuk meg? Fél hetet nála van a gyerek, felet nálam? Vagy ahogy a másiknak jó? (Munkaidőtől is függően gondolom)

Nálatok hogy működik ez? És jó így a gyereknek?


2019. szept. 23. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában vagy hetente vagy kéthetente váltanak a szülők.

Anyukám tanító. Szerinte nem jó. Mert a gyerekeken nagyon meglátszik épp az anyjuknál vagy apjuknál vannak e. Teljesítményben, viselkedésben. Nincs meg az állandóság. De ezt nektek kell eldönteni.


Mindenképp bíróságon íratnám le. Gyerektartast szerintem ilyenkor nem kell fizetni (Bár ez gondolom több mindentől fugghet), de a számlákkal el kell számolni. Pl. Ki mit vett a gyereknek. Iskolatáska, télikabát stb. Pont a későbbi viták elkerülése végett.

2019. szept. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem ugyanaz a közös felügyeleti jog és az osztott nevelés. Ez a felváltva hol itt van a gyerek, hol ott, ez az osztott nevelés. A közös felügyeleti jog más, az lehet akkor is, ha te neveled a gyereket és apuka kapcsolatot tart vele.

Szerintem érdemes ezt bíróságon tisztázni, én legalábbis úgy voltam vele, hogy az a biztos mindkettőnknek, ha van egy hivatalos keret, amihez tartjuk magunkat. Az osztott nevelés csak akkor és addig kivitelezhető, amíg egy városban laktok. Az egyes válaszolóhoz hasonlóan én sem javasolnám, valószínű az ügyvéd sem fogja (én rákérdezem kíváncsiságból, ellenezte) a gyereknek ez minden, csak nem jó, mire megszokik egy helyet mehet is máshova. Gondolj bele, szerintem te sem szeretnél hetente máshol lakni. Ne kínozzátok ezzel a gyereket, attól még lehet jó a kapcsolata azzal a szülővel is, akivel kapcsolatot tart.

2019. szept. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!