Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 éves nem eszik húst, a...

3 éves nem eszik húst, a tejen kívül tejterméket sem és a főzelékeket is elutasítja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A húst születése (vagyis a hozzátáplálás megkezdése) óta nem fogadja el, de a többit szép lassan egy éve kezdte elutasítani, mikor bölcsibe ment. Pár hónap után kivettük a bölcsiből, mert nagyon nem szerette, de az étvágya azóta sem javult, pedig eltelt egy év és ovis már. Az ovit úgy veszem észre, hogy szereti, bár még csak 1 hónapja jár.

Nem fogad el semmilyen főzeléket, se semmilyen szószokat pl. paradicsomszósz makarónihoz vagy sajtszósz. Nem eszi meg a sajtot, se a tejfölt. A tésztát magában megeszi, de ha bármit teszek rá, máris löki arrébb. A kenyérrel ugyanez a helyzet. Üresen megy, de ha vaj vagy szalámi kerül rá, már rá se néz. Zöldséget egyenesen lehetetlen így etetni vele, se nyersen, se főve, sehogy nem tudom rávenni, h megkóstolja.

Ami megy a tésztán, péksütin kívül az a tej. Magában, kakaóként, mézzel, bárhogy. Az csúszik egyedül a tejtermékekből.

És imádja a gyümölcsöket. Szinte mindet. Van, hogy reggelire és vacsorára is 2 almát eszik, semmi mást nem fogad el.

A tojást sem eszi meg pl rántottaként vagy főve.

Amit eddig elértem nála, hogy a toastot 5-ből négyszer megeszi (kenyér, bele szalámi, sajt és ez összenyomva, megsütve), illetve a tojást pl bundáskenyérként.

A zöldségekre egyszerűen nem találok alternatívát. Mert ha levest főzök, csak a levét eszi, se répa, se zöldség, se tészta nem kell neki belőle. A rakottakat nem eszi meg, ha kirántom a zöldségeket, az sem kell. A sült krumplit elfogadja, de azt meg ritkán csinálok. Egészségtelen.

Így nagyrészt péksütin, gyümölcsökön, tejen, toaston, bundáson és a levesek levén él, ami szerintem kevés.

Persze a gabonapehely és a csoki menne folyton, ha hagynám, de nem teszem, szóval az étvágyával nincs gond.

Igyekszem tolni bele a vitaminokat (most éppen NuSkin Lifepakot halolajjal - a kakaójába töröm, nyomom bele), de azért az mégsem ugyanaz.


Normális ez? Mit tehetnék? A zöldségeket hogy próbáljam még meg?



2019. szept. 23. 23:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Az oviban sem eszi meg? Kitartinak kell lenni. Reggelire oda teszed menni ami van, ha megeszi megeszi, ha nem nem. Majd délelott gyümölcs, délben ebéd, ha eszi eszi, ha nem nem. Nincs helytte más! Éhes lesz, meg fogja enni, Nem szabad feladni!
2019. szept. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Oviban sem. Pont ma panaszolta el az óvónő is nekem majdnem ugyanezt, amit én is most. Ott is csak a főtt krumpli, rizs magában, a kenyér magában és gyümölcs. Az óvónő sem érti. Én sem.

Amúgy jókedvű, nem beteges (talán egy évben egyszer kap el valamit), nem is sovány, se nem kövér.

Tanácstalan vagyok már.

2019. szept. 23. 23:47
 3/17 anonim ***** válasza:
90%

Ez már azért a nem normális kategória, szerintem.


Egyrészt lehet neked is picit valahogy lazítani kéne, mert érzi, hogy neked ez körül forog minden gondolatod.


Másrészt elvinném egy vérvételre, egy gasztrológiára, hogy szervileg minden ok, beszélnék egy dietetikussal.


És utána jöhet a drasztikus kitartás, eszik ami van, normális változatos ételeket kínálva.

2019. szept. 24. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvos, védőnő mit mond? Széklete, vizelete van rendesen? Ha igen és nem sovány, akkor elég neki, majd idővel jobb lesz. Pizza? Azt lehet egészségesen is csinálni és szeretik a gyerekek. Sült krumplit meg sütőben is sütheted, akkor nem egészségtelen.
2019. szept. 24. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
39%
Egyéb viselkedés zavar. Unokaöcsém ugyan ezt csinálta, de ő autista.
2019. szept. 24. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
92%

Mintha magamat olvasnám, nekem iskolában is kitartott. Anyám egyszer a gonosz boszorka délutános tanítóval hónapokig levelezett az üzenőfüzetben, hogy miért nem vagyok hajlandó semmit megenni a mákos tésztán kívül, és neveljen meg végre. :-)

A rossz hír, hogy közel 30 évesen is válogatós vagyok. :D A jó hír, hogy idővel javult a dolog, egy részét kinőttem magamtól, más részét anyám rafkóival. Pl én a húst szerettem, szóval rakottasokat csinált sok darált husival meg besamellel, és akkor nem kérdeztem, milyen zöldség van csőben sütve. :)


A te esetedben, megpróbálnám pl a tócsnit. Először magában, az ugye totál sült krumpli ízre (de lehet serpenyőben is, akkor kevesebb olaj kell), aztán ha azt megeszi, akkor lehet répával, cukkinivel, egyéb zöldségekkel dúsítani. Vagy a toastos szendvicsbe csempészném bele pl az amerikai paprikát.

2019. szept. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
31%
Eszik épp elég olyan dolgot ami kell a szervezetnek. Ezt a válogatósságot meg majd kinövi. Szerintem nem olyan rossz a helyzet.
2019. szept. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Elvinném vérvételre. Gyerekként volt, hogy alig ettem meg valamit, kiderült, hogy vashiányos vagyok. Elkezdtem szedni és megjavult az étvágyam is.
2019. szept. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

38 evesen is ilyen vagyok, idovel javult a helyzetem. Tobb mindent megkostoltam, megeszek de igy sem eszek nyers zoldsegeket pl vagy olyat amin osszeernek az etelek.

Probaltad mar egy tanyerra tenni de kulon mindent? En 21 evesen jottem ra erre ;)

Nem minden gyerek eszek tokeletesen, valtozatosan. Ha nincs betegsege akkor ne eroltesd az evest. Ne kinozd, vagy eheztesd

2019. szept. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Sajnos a tócsit nem eszi meg. Sokszor készítek, mert mi a férjemmel nagyon szeretjük.

A melegszenyóba próbáltam ubit, retket, paprikát csempészni, de kipiszkálta. :D

Hát jó, rafkózok tovább, ahogy tudok és egy vérvételt majd beiktatunk valamikor.

2019. szept. 24. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!