Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a Lia névről?

Mit gondoltok a Lia névről?

Figyelt kérdés

Hamarosan kislányunk lesz. :-) A páromnak és nekem is tetszik a Lia név, nem mások véleménye alapján szeretnénk a gyermekünknek nevet adni, ám azt gondolom, ebben az előítéletes világban szükséges megfontolni a nevet, nem szeretném azt, hogy a gyerekemet a neve miatt csúfolják. Tisztában vagyok azzal, hogy ez már 20 éve is szokás volt, előfordult, hogy engem és a párom is csúfoltak (Diána, Ferenc), pedig hétköznapi nevünk van, azonban mostanság ez is sokkal durvább, bántóbb, ami nyomot hagyhat egy gyermekben. A Lia név 3 betű, nem szeretném, hogy emiatt piszkálják majd. Biztosan túlaggódom, de én mindig rühelltem viccből is a csúfolódást!

A páromnak a Lilla név is tetszik, nekem nem, ha választani kellene, akkor inkább a Lili. Illetve a Liliána nevet nézte a párom. Én legjobban mégis a Lia felé hajlok. A vezetéknevünk egyébként 6 betű, illik hozzá a Lia név, jól cseng és nem hangzik rövidnek kimondva a név (szerintem kiejtve a Lia sem tűnik rövidnek).

Érdekel ki mit gondol erről a névről, kiben milyen érzést kelt. Köszi a válaszokat! :-)



2019. szept. 25. 21:49
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
56%
Nem tetszik.
2019. szept. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
#1 Ennél kicsit bővebben gondoltam... 😀 Egyszerűen nem tetszik a hangzása? Túl rövid? Kötöd valakihez a nevet, ami miatt nem tetszik?
2019. szept. 25. 21:52
 3/52 anonim ***** válasza:
63%
Nekem tetszik a Lia:) és a Lianna is
2019. szept. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
71%
Mi második névnek adtuk a lányomnak, nekem tetszik.
2019. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim válasza:
100%

Első kézből, a név részleges viselésével, közel harminc éves fejjel én azt mondom, hogy teljesen rendben van :)

A Kornélia beceneveként édesapám kezdte használni anno, és most a párom is így hív. Nekem személy szerint semmi gondom vele...

Aztán, hogy mikor jön be éppen egy olyan reklám vagy film vagy bármi, ami megnehezítheti a név viselőjének életét, azt sose lehet tudni. Szójátékot meg bármelyik névvel lehet űzni...

2019. szept. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:

Jajj de jó. :-)

Köszi a válaszokat!

Nekem nagyon megtetszett, mikor megtudtam hogy lányom lesz, majd feleszméltem a (pozitív irányban értendő) sokkból, az első gondolatom az volt, hogy de jó, adhatom neki ezt a nevet! :-) Számomra ez a név egyszerre nőies, bohém, vidám, pozitív és sugárzó. :-)

2019. szept. 25. 22:00
 7/52 anonim ***** válasza:
89%
Mint nev nem tetszik, mint becenev tetszik. Nekem tulsagosan becezos alak a Lia, igy nem tartom szep, noies nevnek, inkabb a Liliana vagy barmi amit Lianak lehet becezni
2019. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
88%

Nekem becenév.

Tudom, hogy nem, de annak hangzik.

Egyébként a lànyom beceneve, szóval maga a név tetszik, csak nem anyakönyvezném úgy.


Liliána,

Lili nem tetszik


Lilla igen

2019. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:

A Lili, Lilla elterjedtebb nevek, sok ilyen nevű lányt Liának becéznek. Számomra ezért is tetszik, ezért olyan határozott, mert több olyan név van, aminek beceneveként tartják a Liát, ezért ez már olyan "függetlenebb" lett, olyan különállóbb, mégis mintha több nevet magába foglalna. (Úgy mint a Dia)

Nagyon köszönöm a hasznos, kifejtett válaszokat!! :-)

2019. szept. 25. 22:09
 10/52 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem független a Lia sem a Dia. Becenév.

Én speciel jobban szeretem, ha egy nőnek hosszabb, dallamos, nőies neve van, nem marad mindig kislány. Illetve ha van lehetősége a komolyabb nevét használni, ha úgy dönt. Ha becenevet adsz ez kilőve.

2019. szept. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!