Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolok egyre többet a...

Miért gondolok egyre többet a gyerekvállalásra?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkoromban bennem volt a dac, hogy márpedig nekem nem lesz gyerekem. Nem fogom elrontani egy ember elétetét ahogy az anyám elrontotta az enyémet. (Tudni kell, hogy anyám nevelése miatt rengeteg hibát érzek a mentális egészségemben a mai napig. Gyakran vert, néha szíjjal is, sokszor úgy féltem tőle, hogy bevizeltem mikor hallottam hogy jön. A bátyámmal egész napra egyedül hagyott minket két almával mert a kaját magával vitte, hogy spóroljon. Rengeteg ilyen dolga volt amik bélyeget nyomtak a gyerekkoromra)


A lényeg az, hogy a pároal lassan két éve vagyok együtt (4 hónapja együtt is élünk) és nyilván két éves kapcsolatba nem fogok szülni, pláne 19 évesen, de gyakran eszembe jut, hogy milyen szülők lennénk.

Félek gyereket vállalni mert félek ezektől a régi sebektől, hogy valami kárt okoznának, de akárhányszor a páromra nézek, és látom milyen gondoskodó mindig az jut eszembe, hogy milyen apa lenne. Két év alatt egyszer nem volt hogy megsértettük volna egymást szánt szándékkal, vagy veszekedtünk volna. Nem tudom csak a párom miatt érzem ezt a gyerekvállalás dolgot, vagy ez puszta biológia. Azt sem tudom ennyi idősen normális-e.



2019. szept. 27. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen normális, amit érzel. Éd szinte biztos vagyok abban, hogy lesz kisbabátok és szuper anya leszel. Akkor is, ha most fogan meg, akkor is, ha 3 év múlva, és akkor is, ha 10 év múlva. 😊
2019. szept. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Nézd ha te nem bántalmazod és nem éhezteted a gyerekedet akkor azért olyan nagy hibát nem tudsz elkövetni. Engem is vertek, nem is akárhogy de én soha nem ütném meg a saját gyerekeimet, még egy pofont sem ezt elhatároztam még gyerekkoromban. Intelligens ember nem követi a példát ha az rossz, főleg ha azt a saját bőrén tapasztalta meg. Én pl mindig is tudtam, hogy szeretnék egyszer gyerekeket és fiatal anyuka szeretnék lenni. 24 évesen lettem az végül. 19 évesen még valóban korai lehet de hidd el, egy napon nagyszerű szülő is válhat belőled dacára a múltadnak. :)
2019. szept. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
92%

Persze, hogy normális. Az emberek nagy része vágyik családra bármilyen körülmények között is nőtt fel. Anyukám apja alkoholista volt és verte mamámat. Mamám 25 évesen 2 gyerekkel hagyta el. Apámat az anyja verte és állandóan állt a bál mert papám mindig csalta. Össze találkoztak megfogadták, hogy másképp fogják csinálni. Ment is nekik. A legboldogabb gyerekkorom volt nekem és az öcsémnek. Sosem volt megcsalás,alkoholizálás,verés,hangos szó. Örülök neki, hogy ilyen gyerekkorunk lehetett.

Fiatalon szültem 23 évesen most 7 hónapos a kislányom,de már hamarabb is szerettem volna csak akkor még nem volt hová és bár volt kapcsolatom,de neki semmiképpen sem szültem volna. Aztán jött a nagybetűs férfi az életemben és hirtelen minden adott lett, ahhoz, hogy legyen egy kisbabánk. Ház is autó is és őszinte tisztelet meg szeretet a kapcsolatban. Neki szintén nehéz gyerekkora volt. Apja alkoholista,anyja egy nagyon buta egyszerű nő,de nem rossz szívű ember. Apósomat nem ismertem,anyósomhoz járunk. Párom a legjobb társ és apa. Szuperül csinálja. :)

2019. szept. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért érzed, mert biológiai szempontból elérkezett az ideje. Meg talán szerelmes is vagy a párodba, ami szintén meg szokta hozni a nő gyerekvállalási kedvét.
2019. szept. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!