Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vennétek kerékpárutánfutót,...

Ti vennétek kerékpárutánfutót, mennyire tartjátok biztonságosnak?

Figyelt kérdés
Két kisgyereket kellene biciklin szállítanom. Mik a tapasztalatok a kerékpárutánfutóval kapcsolatban? Vagy biztonságosabb a biciklin elöl egy és hátul egy gyerekülés?
2019. szept. 28. 15:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem csak az nem tetszik benne, hogy a kipufogókkal egy szintben utaznak benne a gyerekek.

De sokkal könnyebb abban vinni, mint két gyerekülés lenbe egy biciklin.

2019. szept. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Nem


A környékünkön alkalmatlanok az utak és a járdák is.

A terepviszonyok is nehezítenék a közlekedést vele.

A forgalom miatt pedig nagyon nem biztonságos itt.


Én yerekülés

Plusz hozzácsatolható gyerekbiciklit használnék


Egyszerre két kisebb gyereket , ( amikor egyik sem ülhet ilyen csatolmányon) egy módon sem vinnék biciklivel


[link]

2019. szept. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
62%
Tehát 2 kicsit egymás mellett nem mernék beletenni
2019. szept. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%

Nekem sem tetszik hogy nagyon alacsonyan vannak, de biztonságosnak biztonságos mert nem véletlen árulják és elég szigorú előírások vannak erre egyébként. Nyilván a párom a legmagasabb pontjára tett egy kis piros fényvisszaverőt és a hátuljára húzott fel egy vékony szintén fényvisszaverő szalagot ami a mellényeken is van hogy jobban látható legyen sötétben, amikor nem használom, de sosem lehet tudni mikor jön el ennek az ideje amikor muszáj lesz és inkább legyünk láthatóak minden részről, főleg az utánfutó is nehogy valaki hátulról bele menjen. Igaz hogy legtöbbször ha boltba megyek akkor a vásárolt cuccokat tárolom benne, gyereket meg magam mögé ültetem fel inkább mert nem mindig szeret benne lenni és így a cuccokkal praktikusabb hazatekerni.

Egyébként van itthon még egy ilyen utánfutónk aminek a ponyvája szakadt meg kopott, inkább csak a váza meg a benne lévő ülés ami használható állapotban van. Azt a párom mindösszesen 1000 Ft-ért vette a piacon, akkor is azért vette meg hogy legyen egy tartalék leginkább a kerekei miatt hogy legyen elfekvőben ha hirtelen lenne defekt vagy valami akkor hirtelen legyen hozzá valami

2019. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%
Én nem tartom annak. Maximum valami kerékpárutas vagy más kies kiránduláson vagy falun, üdülőhelyen tudom elképzelni, de városi forgalomban, éles kanyarokkal, kipufogóbűzzel kombinálva nem hinném, hogy jó ötlet.
2019. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Bocs,azt még hozzá kell tennem,hogy a gyerekek közt 1 hónap van (nevelőszülőként nevelem őket).


Mikor kezdett bejönni a kerékpárutánfutó hazánkba,mindig idegenkedve néztem,féltettem a benne utazó gyerekeket ismeretlenül is. Most,hogy ki kell majd találnom,én hogy oldom majd meg 2 közel egykoŕú kisgyerek szállítását,már nem tudom. Egyébként falun élünk,de elég forgalmas,mert az M3-as autópálya 4 km.-re van tőlünk. Kerékpárút nincs,bár tervezik.


Kõszönöm a válaszokat,mindegyik hasznos volt.

2019. szept. 28. 15:47
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Berlinben élek, mifelénk mindenki ilyet hadznál, nagyon népszerű: [link]


Pedig itt aztán van forgalom. Egyébként a gyerek a járdán állva/babakocsiban tolva pont ugyanúgy egy szinten van a kipofogókkal...

2019. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kisgyereknek nagyon jó mi használtunk ilyent igaz nem sokszor de élvezték gyerekek biztonsági öv is volt mienkben + egy hatalmas jelzö zászló is tartozott hozzá ez bele tüzve kocsi oldalába már eléggé látható voltunk.
2019. szept. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!


Nekünk van utánfutók, most már csak 1 gyerek használja. Mi voltunk vele többször forgalmasabb úton, 2 gyerek benne. Nem volt gond. Elemes jó fényerejű lámpa, zászló, jó fényvisszaverő cuccok.


Azt ugye tudod, hogy főszabály szerint 2 gyereket még bicajos ülésben sem lehet biciklin szállítani. Kresz 54.§ (5) bek. Illetve vannak bizonyos súlyhatárok (elöl max. 15kg-ig, hátul 15-22kg-ig tudod őket szállítani).


Egy korábbi válaszoló által becsatolt emelő szintén van nekünk, hasznos, de csak akkor ha már egy olyan gyerek ül rajta, aki tud bicajozni. Eleve bizonyos kerékméret alatt nem is tudod összeszerelni a két kerékpárt.


Esetleg gondolkodj el egy ilyenen:

[link]

2019. szept. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


#7. Épp ilyenre gondoltam.


#9. Ezt nem tudtam. Láttam már biciklit 2 gyereküléssel,hátul is,elől is 1-1. Így lehet,nem? A fotó alapján,amit küldtél ez felkeltette az érdeklődésemet. Ilyet még nem láttam. Hol lehet vajon venni és mennyibe kerül?


Megpróbálok rákeresni. Aktualizálódni ez az egész tavasszal fog igazán,csak érdeklődés szinten vagyok még.

2019. szept. 28. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!