Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nevelésbe vétel lehetséges...

Nevelésbe vétel lehetséges emiatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos kamasz lányom a nyáron verekedett több társával is. Rövid időn belül megjelent a gyámügy,és ezért a lányom nevelésbe vételét rendelték el. Eddig sosem voltak magatartási problémái,az iskolában is jól teljesített. Mi szülők is megfelelően növeltük,mégis az volt az indok,hogy egy jól nevelt gyermek nem verekedik. Egyszeri eset volt. Tényleg ilyen súlyos büntetést érdemlünk,hogy emiatt el kell szakítani tőlünk?

A lányom 13 éves volt,mikor verekedett,tehát a rendőrség nem büntette,viszont azóta már elmúlt 14 ha ez fontos.

Köszönöm ha válaszoltok. Esetleg aki tud tanácsot adni,hogy ilyen esetben mit tudok tenni a nevelés a vétel elkerülése érdekében,illetve hova fordulhatnék.

Minden követ megszeretnék mozgatni,hogy a gyermekünk velünk maradhasson. Ezt nem látom teljesen jogosnak,de javítsatok ki,ha tévedek.


2019. szept. 30. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem védelembe vételről van szó. Veletek marad, csak hetente jönnek a nyakatokra ellenőrizni a gyámügyesek. Lesz előtte tárgyalás is nem? Nem muszáj aláírnotok a papírt a vedelembe vételről, de nem tudom annak mi a következménye.
2019. szept. 30. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Kizárólag a saját érdeketekben nézz jobban magadba, teljesen őszinte vagy magadhoz? Mert egy sima verekedésért NEM megy a gyámügy a nyakatokra, hidd el van elég dolguk más problémás családokkal. Jó lenne felébredni és végiggondolni, mit és hol rontottatok el, nem pedig másokat hibáztatni, mert nem engedik, hogy így viselkedjen a lányod. Nyilván ezer dolgáról nem is tudsz, alaptalanul nem indul eljárás, itt valaki hazudik.
2019. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy szem verekedés miatt semmi sem történik (még a gyámügynek sem szólnak, nem hogy intézkedés lenne...), ha így lenne, minden egyes gyerek védelembe lenne véve (mert gondolom erről van szó. Szóval vagy kamu ez a kérdés (az első témazárókat megírtátok már? nem kellene készülni valamelyikre?), vagy elhallgatod az előzményeket.
2019. szept. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Bárcsak kamu lenne. És igen,ennek ilyen súlyos következmênye van,hogy nevelésbe akarják venni. Annyit elárulok,hogy országos visszhangja volt a dolognak. Még a tv is foglalkozott vele.

Szóval tudná nekem valaki segíteni,vagy hagyjam az egészet,mert csak a földbe tiprás megy.

És eddig tényleg nem volt vele gond. Emiatt nem is jártam mindig a nyakára. Időben itthon volt,jól tanult,ismertem a baráti körét is. Mindenki megdöbbenve áll az eset előtt.

2019. szept. 30. 12:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább keress ügyvédet, ennyiből a neveteket is kiírhattad volna.

[link]

2019. szept. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg a te gyereked van a videón, akkor ráférne egy pár év nevelőintézet! Micsoda gusztustalan lény az ilyen, aki ezt megteszi?? Mi lesz belőle?? Hol látott ilyet?

Ez a stílus borsodban meg pesten a nyóckerben szokás, hát süllyedjen el szégyenében, aki ilyet tesz, ráadásul egy gyáva f..reg! Térdeltesd le te is otthon és adj neki két pofont!

2019. szept. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A teljes videót és az előzményeket nem adta le a tv. Tehát korántsem úgy van minden mint ahogy előállították.

Na mindegy nem védekezni akarok,csak szerettem volna megtudni,hogy szerintetek egy ilyen helyzetben tényleg ekkora büntetês járna-e. Persze tudom,ti is a fejét vennének. Ilyenből már van ezer. Én hiszek abban hogy belátta milyen rosszat tett,és a következményei is megvannak. Kezdve azzal,hogy az utcára alig mer kimenni. De még fiatal,nem írnám le ennyi idősen az életét. Pont emiatt szeretnék tanácsot kérni,hogy legalább ne szakítják el tőlünk,mert lehet akkor még rosszabb lesz a helyzet. Magyarul így is depressziós már.

És igen,lehet kígyót békát dobálni rám is. Talán én jobban megérdemled,mert valamit bizonyára nem vettem észre. De sajnos nem tudok visszamenni az időben.

2019. szept. 30. 13:28
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Keress fel szakembert, a lánynak pszichológust, a többi miatt pedig ügyvédet kellene fogadni. Itt nem fogsz választ kapni erre.
2019. szept. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Milyen előzményeket? Talan 1 perccel ezelőtt még fegyverrel hadonászott szerencsétlen lány, akit megalázott a lányod?? Vagy csúnyát mondott rá?

Ne haragudj, nem ítélkezni akarok, de tuti, hogy a lányod ezelőtt is erőszakos és agresszív volt, csak ilyet még nem tett. Hát ez is eljött. Látszik a videón, hogy ő ilyen, nem megjatsza es nem "véletlen" csinálta, egyszerűen ilyen. Elhiszem hogy védeni akarod, de erre nincs mentség. Ha még lopott volna vagy vmi mert akkora szegénységben él azt mondom, hogy oké sajnálom, de ez amit tett szimplan gonoszság. Remélem eszhez tér és normalis lesz ezek után...

2019. szept. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a lányod gonosza viselkedett, élvezte, hogy megalázza a másikat, hogy bántja testileg, lelkileg.


Semmilyen vétség, verekedés ,anyázás sem érdemel megalázást. A lányod ezt élvezte.


Erről nem feltétlen ti tehettek, de nem is a társasága.


A lányod frusztrált, gondolom mert kövér és csúnya szegény, nála hamarabb beindultak a hormonok is(hasas cicis) az is frusztrálja.


A dühét másokon tölti ki, hogy többnek érezze magát.


Pszichológus kell neki, meg nézesd meg vele azt a filmet, ami netes zaklatásról szól és az aryát játszó színész szerepel benne.


Én el tudom hinni, hogy visszafogja magát, de azt nem, hogy változik.


Tizenéves, ilyenkor az alapszemélyiség megmarad, már csak apró változások lesznek.


Szerintem ezért sem kéne kiszakítani tőletek, de minden egyes nap közmunkára kéne fogni(szociálisra!) és heti 2x2 óra pszichológust neki, és egy rakás súlyos filmet megnézetni vele, amik után hetekig bőg, hogy valami együttérzés és empátia kialakuljon benne.


Te rossz anya vagy, nem vetted észre, milyen a gyereked, vagy te is ilyen vagy..


Nem oké az, ha egy anya nem ismeri a gyerekét.


A lányod baràtnői is ilyenek, egyedül egy csak az egyikben van némi empátia.

2019. szept. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!