Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben hova kell...

Ilyen helyzetben hova kell mennem? Terhes ambulancia, ügyelet, sürgősségi?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok, hajnal óta fáj a jobb vádlim.Nem látok rajta elszíneződést, nincs feldagadva, de folyamatosan fáj, nem akar múlni.Nem vagyok trombózista hajlamos (vérvétel igazolja), mégis kicsit aggódom hogy esetleg az lehet.Erősen gondolkodom, hogy be kellene mennem a kórházba.Ha úgy döntök, hogy bemegyek,mit gondoltok hova menjek?

2019. okt. 5. 16:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy begörcsölt? Utána akár egy napig is fájhat. Szerintem ha nem látsz rajta semmit akkor nem vérrög. Ha nagyon félsz, akkor szerintem ügyelet.
2019. okt. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Traumatológia szerintem. Onnan majd továbbküldenek ha kell. De szerintem kb mondanak egy krémet (Lioton), amivel kenegesd. Meg maszírozd. Meg vegyél be magnéziumot.
2019. okt. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem görcs tuti, tegnap elég sokat ültem én arra tudok gondolni, hogy amiatt fáj.Van a jobb vádlimon egy erem ami átlátszik a bőrön (talán viszér?), nem dudorodik ki de lehet ez is a fájdalom oka.Illetve lehet hogy hülyén hangzik de a fájdalom helye változik, egyszer a lábfejemben érzem, egyszer a lábszáramban egyszer meg a térdemben...fene tudja mi lehet ez.
2019. okt. 5. 17:24
 4/11 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!
2019. okt. 5. 17:28
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
Hívd fel a nőgyógyászati osztályt, amelyik városban laksz, vagy ahova tartozol. Mondd el mi a panaszod, és adnak tanácsot, vagy ha úgy gondolják kapcsolnak egy dokit, vagy ha úgy gondolják behívnak, hogy megnézzenek, vagy ha úgy gondolják, akkor megmondják hova menj. Az osztályon hallottam mikor a terhes kismamának, nagy hassal … azt mondta a főorvos, hogy Liotonnal kenje a lábát, de meg kell nézetni, mondjuk nyár volt és láttam, hogy dudoros a lába.
2019. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Próbálj kis kalciumot szedni. amúgy sem árt ☺️ nekem az segít. 26 hkm
2019. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
36%
Van egyébként olyan app ahol lehet orvosokkal konzultálni. Igaz emelt percdijas, de tuti jobban foglalkoznak ezzel, mint akármelyik kórházi osztály. (Sajnos nincs jo tapasztalatom) Egy hívást lehet megér.
2019. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Haziorvos, majd o eligazit.


Ugyeleten, surgossegin ilyennel kirohognek jobb esetben...

Nogyogyaszodat megprobalhatod felhivni, ha magan, ha TBs akkor ne zavard ilyesmivel...

A visszer szolofurtszeruen kidudorodik.

2019. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy nem vagy trombózisra hajlamos, attól még előfordulhat, sajnos... Maga a terhesség is trombofiliás állapot.
2019. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!Végül nem mentem sehova.Fájdogál még mindig, de nincs elszineződés, nem melegebb, nem vastagabb.Olvastam, hogy trombozisnál nem tudnak lábujjhegyre állni, illetve hátra feszített lábfej ilyenkor éles fájdalommal jár, nálam egyik sincs meg.Viszont ha holnap is fájni fog bemegyek a sürgősségire, a sürgősségi ellátásra vonatkozó rendelet szerint ilyen problémával is igénybe vehetem ezt a fajta ellátást.Ha holnapra javul a helyzet, akkor magán érsebészhez megyek majd a jövő héten.
2019. okt. 5. 22:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!