Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Másfél évest+ kölyökkutyát,...

Másfél évest+ kölyökkutyát, ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Tudom, én vagyok a hülye, pont a legrosszabb időpontban fogadtam be egy kölyökkutyát, de szerencsétlen ott halt volna meg, ha nem hozom haza.


Szóval a helyzet az, hogy a lányom pont abban a korban van, mikor dacos, hisztis, ha le viszem a kutyát meg a gyereket is, egyszerűen nem érti meg, hogy ne rángassa szerencsétlen kutyát, mert nem jó neki, és pisilni kakilni se tud. Ha nem adom oda neki a pórázt, akkor meg őrjítő hisztibe kezd, nem fogja meg a kezem, elszaladgál, szóval életveszélyes a kettőjüket egyszerre levinni.


Emellett most itt ez az esős, nyálkás ídő, a kutyát 2 óránként le kell vinni, a gyereket viszont nem kéne ennyiszer lerángatni.


Egyébként szeretik egymást, jól elvannak, itthon sose bántja a lányom a kutyát, csak még neki is meg kell tanulnia, hogy ő még pici kutya, nem tud olyan gyorsan menni, ahogy ő akarja.


Van még olyan őrült rajtam kívül aki ilyen szar időben, ilyen pici gyerek mellé, ilyen pici kutyát fogadott? Mondjátok pár bíztató szót, hogy idővel jobb lesz, mert egyenlőre el vagyok keseredve.


2019. okt. 7. 07:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%

Jobb lesz idővel. A kutya is nőni és okoskodni fog és a gyerek is.


Nálunk is másfél éves volt a kicsi, amikor vettük a kutyát. A sétát pl a mai napig úgy oldjuk meg, hogy egy hosszabb pórázra kötöttem középre egy hurkot, ott fogom én, a végét pedig a fiam. Így nem tud rángatni és én tudom a tempót adni. (70 kilós lett a kutya, így a kicsi egyedül nem viheti)

Ha nagyon szeretné, hogy engedjem el és ő egyedül fogja a pórázt, akkor a kutya fejénél megyek én és a kezemet a nyakára teszem, ha kell így rögtön rá tudok fogni a nyakörvre.


Amúgy gyorsan szobatiszta lesz a kutya nem kell majd 2 óránként levinni. Ha van segítség, akkor ne minden sétánál vidd a gyereket le.

2019. okt. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
44%

Ha egy másfél éves gyereket nemvagy képes annyira kézben tartani, hogy ne az ö akarata legyen a döntö, akkor valami nagy baj van veled.

Eleve ekkora gyereknek semmi esetre sem szabad odaadni egy kutya pórázát, mert nem tudja a kutyát megtartani, illetve a kztya sem tanulja meg, hogy a póráz másik végén a fönök van. Emelllett még igen balesetveszélyes is az iylen helyzet.

Ekkora gyereket nem szabad utcán engedni egyedül menni, mindig fogni kell a kezét, mert egy pillanat alatt kinn van az úttesten és kész a tragédia. (Gondolj vissza a nemrég történt esetre, amivel tele volt minden, pedig ott a gyerek már 4 éves volt!)

A gyereknek sem árt a 2 óránkénti lemenetel, de csak akkor ha képes vagy fegyelmezni annyira, hogy ne legyen állandó veszélyben.

A megoldás az lehetne, ha vagy valakit megkérsz, aki legalább is az esetek többségében figyel a gyerekre, amíg a kutyával kerülsz egyet - ez kb 10 perc -, vagy valakit megkérsz, aki a kutyasétáltatást átveszi néhány alkalmat kivéve.

De eleve nem értem, miért kellene a kutyát két óránként vinni.

2019. okt. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

2-es válaszadónak valószínűleg nem volt kölyökkutyája, sőt másfél éves gyereket sem látta még közelről.

Mindenesetre szép dolog tőled, hogy befogadtad. Sajnos amíg szobatiszta nem lesz, sűrűn kell levinned. Ha tud valaki vigyázni a gyerkőcre, akkor old meg, jön a szutyok idő, nem jó ezer réteget a gyerekre adni 2 óránként + a kutyus is bepisil addig. Esetleg olyan opció nincs, hogy valami húzós autót sétáltat a bébi, te meg a kutyust? Nála is legyen póráz, meg nálad is. Előbb utóbb összeszoknak....

2019. okt. 7. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Ha azt hiszed, hogy egy másfél éves gyerek a nap minden percében szót fogad, és sohase ellenkezik, sohase dönt úgy, hogy ő most mást akar, mint te, akkor neked vagy nem volt még dackorszakos gyereked, vagy baromi nagy mázlid volt. Az esetek többségében szót fogad, hallgat rám, meg érti, hogy mit miért nem szabad, de a kutya most újdonság az életében, időbe telik mire ő is megtanulja, meg érti mit és miért nem lehet csinálni a kutyával. Arról nem is beszélve, hogy a gyerekek hamar megunják az egyhelyben állást, a lassú sétát, ez sem azért van, mert én olyan szar anya vagyok, hanem mert ilyenek a másfél éves gyerekek.


A kutyát meg azért kell le inni sétálni 2 óránként, mert még pici, panelban lakunk, és nem tudja 2 óránál tovább visszatartani a vízeletét.


Az elsőnek köszi a bíztató választ, látszik, hogy ő már tényleg átesett ezen, és nem úgy okoskodik, hogy sose volt ilyen helyzetben.

2019. okt. 7. 07:51
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

Masfelevesnek akkor se adjuk oda a pórázt, ha épp a földhöz veti magát. Majd megunja. Ha neveled, jobb lesz.

Ha nem tudod megoldani a kettőt együtt, akkor ajándékozd el a kutyát.

2019. okt. 7. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
12%

Amúgy meg létezik olyan cucc a kutyáknak, mint a gyereknek az eldobhatós pelenkázó alátét. Nem tudom mi lehet a magyar neve, az angol puppy training pads


[link]

2019. okt. 7. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó: a SZPBATISZTASÁGOT tanulja a kutya, nem azt, hogy a lakásba pisiljen!!
2019. okt. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

1. A kutyát le kell vinni, ez alap, pelenka eszedbe ne jusson!

2. Abban igaza van a korábbi válaszolónak, hogy egy 1,5 éves kezébe akkor sem adsz pórázt, ha a földön hemperegve visít az út közepén!


Vagy megoldod, hogy a kutya külön sétáljon, vagy elviseled a hisztit, amíg a gyerek rájön, hogy ezt nem szabad.

2019. okt. 7. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

7!


Hm, esküdni mernék hohy a szobatisztaság azt jelenti, jelez, visszatart, adott helyen ürít... Az én kutyámnak megy ez. Ha valami miatt nem tudjuk kivinni, letesszük neki a puppy pad-et és oda végzi a dolgát. Érdekes módon soha sehová nem piszkított még a lakásban, pedig már 7 eves. Nyilván nem szobatiszta, ugye.

2019. okt. 7. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8!


A puppy pad nem pelenka.

2019. okt. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!