Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen kérdéseket érdemes...

Milyen kérdéseket érdemes átbeszélni gyermekvállalás előtt? Milyen vitaminokat szedjünk, mennyi idővel előtte? Tehát mentális és fizikális felkészülés összes javaslata jöhet!

Figyelt kérdés

Nyilván sokat beszélgettünk már a témáról, tehát a fontosabb kérdéseket azt gondolom tisztáztuk (pl.egyetertés a gyermek előtt, akkor is ha később négyszemközt át kell még beszélnünk...stb.ilyen fontosabb nevelési kérdések).

Viszont mióta közeleg az, hogy bele is vágunk hamarosan, több apró dolog is eszembe jut, vagy jobban odafigyelek a környezetemben is, hogy majd ez hogy lesz, az hogy lesz... Szeretnék írni egy kérdés listát, melyben hétköznapi szituációk kezelésére vonatkozó kérdések szerepelnének és ebben kérem a segítségeteket!


Másik dolog a szervezetünket felkészíteni. Eddigi olvasmányaim alapján a férfi szervezetének 3 hónappal előtte kell(ene) elkezdeni elsősorban folsavat (vagy folátot vagy mindkettőt) és cinket szednie. De olvastam szelénről, C D E vitaminról is, hogy fontosak. Női vitaminokról többet írnak, többet tudok, az végülis nem kérdés. Sőt amennyire látom,amit jelenleg szedek multivitamin plusz ásványi anyagos az is tökéletes lesz az előkészületi időre,mert van benne 4mg folsav is.


Köszi szépen!:)



2019. okt. 12. 19:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

"Szeretnék írni egy kérdés listát, melyben hétköznapi szituációk kezelésére vonatkozó kérdések szerepelnének"

Hát akkor ez baromi hosszú lesz... :)


A fizikai felkészülésre viszont állati kevés három hónap, ha addig a pasi rendszeresen ivott, bagózott, drogozott, el van hízva, stb....

2019. okt. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Erre bem lehet felkészülni, mert semmi nem úgy lesz, ahogy azt te elképzeled...! :)


Vitamint meg már most is szedhetsz!

2019. okt. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

Igen, szerintem se hétköznapi szituációkból kéne egy lista. Inkább azt kéne átbeszélni, hogy vajon mi az, ami az abszolút legfontosabb dolog nektek a világon, hogy mi az, ami akkor is egyben tartja majd a kapcsolatotokat, amikor iszonyatosan(!) elegetek lesz egymásból, és amikor az egész világ is ellenetek fordul. Hogy mi lesz akkor, ha mondjuk - ne adj Isten! - betegen születik a baba. Vagy egyáltalán nem is lesz saját baba. Vagy egyikőtök megcsalja a másikat. Ha van valami, ami - legalább előre láthatóan - még ekkor is kapaszkodót tud majd jelenteni mindkettőtöknek, akkor a hétköznapi szituációk (hogy pl. mit tegyünk, ha a gyerek elkezd hisztizni a bolt közepén, hogy de neki ez vagy az is kell) annyira huszadlagosak... :) Ha az egész kapcsolat stabil alapokon nyugszik, akkor a csip-csup ügyeket meg fogjátok tudni oldani menet közben. Ha viszont pl. egyikőtök annyira de annyira szeretne saját gyereket, hogy ha egymással nem jön össze, akkor - már most tudja a szíve mélyén, hogy - inkább más után néz majd, akkor valami nagyon nem stimmel a kapcsolatotokkal - és akkor a hétköznapi szituációkra kidolgozott legprofibb lista se lesz jó semmire se...

A kommunikáció, és az egymásra - és a kommunikációra! - fordított idő alap!

2019. okt. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Mentális felkészülésről nem írnék, biztosan lesz amiben eltér majd a véleményetek, ezt abban a szituációban kell majd megbeszélnetek.


Vitaminok: a folsavat felejtsd el, helyette folátot szedjetek.

Van, aki szerint csak D3, B12 vitaminokra és folátra van szükség.

Amit mi szedünk a párommal, én GAL babaváró vitamint, párom GAL multivitamint. Arra figyelj, hogy jól hasznosuló ásványi anyagokat, vitaminokat tartalmazzon a készítmény.

Megint mások vérkép alapján szednek csak vitamint, célzottan.

Illetve megfelelő táplálkozással viszik be a szervezet számára fontos anyagokat, vitaminokat. (Én nem eszem májat, halat... egyszerűen undorodom, ezért hébe hóba GAL halolajat fogyasztok, általában salátára, házi készítésű öntetekbe teszek egy keveset.


29N

2019. okt. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

1-re: Nálam a "hamarosan" annyit jelent pontosabban, hogy kb.egy év múlva kezdjük. De ez lehet fél és lehet másfél év múlva is. Jelenlegi megegyezésünk a másfél év! Párom viszont már annyira szeretné, hogy örülök, ha megvárja, míg tavasszal beköltözünk az új házba és egy kicsit kiélvezzük ezt!

Mindettől függetlenül értelmetlennek tartom, hogy kevés a három hónap próbálkozás előtti vitamin feltöltésre, mikor tudományos tény, hogy ennyi idő alatt teljesen újratermelődnek. Még ha alkoholista drogosok lennénk is túlzásnak érzem, illetve így, hogy a kérdésből semmi ilyesmit nem lehet leszűrni, sőt, egyenesen kötekedésnek érzem. Plusz igen, szerintem is ez egy hosszú lista lenne,de ehhez egy kérdést sem tettél hozzá. Tulajdonképpen a kérdésem egyik részére sem válaszoltál.


2-re: Mint írtam szedek is. Fő kérdésem egyébként is a férfi részre vonatkozik. Te sem a kérdésre válaszoltál,de legalább jóindulatúan!

Én azért mégis megpróbálnék kialakítani egy kompatibilis véleményhalmazt,ami majd ha úgy adódik,legyen mit felülírni!;) Rám ez megnyugtatóan hatna.


3-ra: Köszönöm szépen, hogy a kérdésre válaszoltál! Tizenix éve tart a szerelmünk, azóta együtt is élünk. Kemény dolgokon is keresztül mentünk már, ezekben a nagyobb kaliberű dolgokban ismerjük már a másikat. Megnyugtató a véleményed, hogy egy ilyen stabil kapcsolatban, majd úgyis sikeresen megoldjuk a csip-csup ügyeket!:) Én valahogy mégis nyugodtabb lennék,ha pár ilyen dolgot is tisztáznánk előtte. Pár kisebb alapszabályt meghozni,pl.mint amit a kérdés aláírásban írtam. Nekem az pl.nagyon fontos volt, hogy abban egyet értettünk... De van több ilyen is,itt is olvasom az oldalon,ami gyerekvállalás után derül ki, hogy mennyire más nevelési elvek mentén nevelnének (elkényeztető, túl engedő vagy épp túl szigorú apukák vagy anyukák). Továbbá kíváncsi volnék milyen feladatokat vállalna be szívesen és/vagy rendszeresen. Nem is tudnék anélkül belevágni, hogy ilyen szerintetek apróbb dolgokat ne beszéljünk meg.


4-re: Neked is köszönöm, mindjárt reagálok is...

2019. okt. 13. 12:16
 6/13 A kérdező kommentje:
Szóval 4-re: Azt honnan tudhatom, hogy jól hasznosuló ásványi anyagok vannak-e az adott készítményben? Minél többet olvasok ezekről annál jobban összezavarodom, hogy akkor most mi is kell. Pl.ma még olvastam, hogy a férfiaknak hasznos a Q10 is, az L-karnitin, az L-arginin,a likopin, glutation. Ezeket nem nagyon találom a multikban. Én pedig arra gondoltam, hogy elég lenne a még próbálkozást megelőző időszakban csak egy jól felszerelt multivitamin+ásványi anyagos,de pl.ebben amit most szedek is folsav van folát helyett, akkor azt majd mindenképpen veszek pluszban. Páromnak pluszban akkor mit is vegyek? A foláthoz kell a B12 is, hogy hasznosulni tudjon. De ezeket is hogy mekkora mennyiségben!? Kész káosz.:) Köszönöm szépen!
2019. okt. 13. 12:58
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Ez nekem érdekes, mi úgy kezdtük, hogy esküvőkor elkezdtem szedni a terhesvitamint, és nem vettünk több csomag óvszert. Férjem semmit nem szedett. Harmadik hónapban jött. Én nem is gondoltam ilyenekre, hogy előre listát írni vagy megbeszélni dolgokat, én úgy gondolom hogy mindent meg fogunk tudni oldani. :D


Még nevelésről eszünkbe se jutott beszélni, max annyit hogy nem fogjuk verni... A nevelést úgyis adja majd maga a gyerek, hiszen minden gyereket, személyiséget máshogy kell kezelni szerintem.

Születése utánra is annyit beszéltünk, hogy az ágy mellett lesz a kiságya egy ideig... És ennyi. Éltem már annyit hogy tudjam, hogy soha semmi nem úgy alakul, ahogy az ember eltervezi (főleg nem 1-2 év távlatban!)

2019. okt. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Természetes, hogy úgy gondoljuk, hogy mindent meg fogunk tudni oldani és a gyermek személyisége sem megtervezhető. Én itt most alap nevelési elvekről, nevelesfilozófiáról próbáltam beszélni. Mi ilyenekről már egy évtizeddel ezelőtt is beszélgettünk. Számomra meg az lenne furcsa, hogy ez nem téma.


A privátot ezúton is köszönöm, pedig nem vagyok híve, de jól esett az elismerés!:)

2019. okt. 16. 17:44
 9/13 anonim ***** válasza:

7-tel egyerértek, bár nálunk esküvő sem volt. Szerintem az egyetlen felkészülés (a gyerekcsinálási petiódus kezdetén szedett terhesvitaminokon kívül):

- fogak megcsináltatása, ha van lyukas (nőnél)

- ha van időtök, akkor a kert es a lakás esetleg függő dolgainak befejezése meg ilyen általános rendrakás, selejtezés. Mi félig felújított házban élünk, én azért szívtam azzal, hogy 3 hónapos mellett kellett ásni, metszeni stb

- csináljatok sok szabadprogramot, utazás, koncert stb, tanfolyam, mert utána kevés idő lesz rá.


Egyéb mentális izébigyó szerintem értelmetlen, a terhesség végén úgyis ezekre van centrálva az ember. Ha most ezeken rágódsz, beleőrültök

2019. okt. 27. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezô, minden pontosan annyira komplikált, amennyire azzá teszed. A kulcsszó legyen az EGYSZERÛSÍTÉS.
2019. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!