Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 felnőtt 2 óvodás egy háztart...

2 felnőtt 2 óvodás egy háztartásban mennyiből jön ki?

Figyelt kérdés

Mi 300-at keresünk mindennel együtt. Budapesten élünk és néha úgy érzem, hogy ez épphogy elég. Albérletünk nincs, hitelünk 30 ezer forint havonta. Reális, hogy ennél több kell, vagy én csinálok valamit rosszul?


Ti mennyiből és hogyan éltek?



#spórolás #költségvetés #gyerekes család
2019. okt. 15. 09:28
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
300 ezerből 4 ember szerintem is szűkösen él meg Budapesten. Nem te csinálod rosszul, ennyit ér a pénzünk.
2019. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Máskor, évekkel ezelőtt emlékszem, hogy 15 ezer forintból elég nagy bevásárlást tudtam megejteni, most döbbenet, mire elég.
2019. okt. 15. 09:44
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Jóval több a bevételünk, de a hitelünk és a rezsink is, mert még nem tudtuk megcsinálni a szigetelést a házon és árammal fűtünk. Tisztán 200-250E ft-unk van ruhára, szórakozásra, kajára, háztartásra, benzinre, stb. Oda kell figyelnünk nekünk is. Rengeteg zöldség, gyümölcs és hús fogy, nagyon jól esznek a gyerekek is, főleg ezekből. Belefér egy csoki vagy egy kóla bármikor és el tudunk menni minden évben nyaralni, de félretenni nem igazán tudunk.
2019. okt. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Mi félreteszünk és nyaralni nem voltunk, csak ingyenes helyeken a környéken. De a félretenni sem egy nagy valami, ne értsd félre, csak annyi, hogy ha valaki beteg lesz és gyógyszerek kellenek, vagy akármi, akkor legyen rá. Most meg majd a téli cipők a gyerekeknek, ilyesmi.
2019. okt. 15. 09:46
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Mi 450ből élünk 4en ugy hogy a kisebb még baba. Nem szorjuk a pénzt, és nem a leggagyibb élelmiazereket vesszük így kényelmesen élünk még, de ebben nincs benne semmi extra, csak ruhák, cipők és néha 1-1 kiransulás, csavargás. Nem vagyunk szegények, de már varjuk a párom fizetésemelését. Amit félre tudunk tenni, azt inkább beletesszük a ház szépitésébe.
2019. okt. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
7%

Mi ketten élünk 150ből.


Mindenre elég. Zarás, benettonos ruhára, geox cipőre, 30 a lakás rezsije, 25 a kaja, kocsi nincs, macska van, nyaralni csak belföldi wellnessben voltunk, de nem a pénz miatt. Gyereknek éves állatkerti bérlete van, sokat vagyunk Bpn, mindig valahol, sokat is rendelünk, játszóház havonta 2x, mozi havi 1x.


50 kiló vagyok, nem eszek sokat, a gyerek annyit sem, mindig azt eheti, amit

megkíván.


Macska havi 10 kiadás luxustáppal, drága alommal..


Gőzöm sincs, mire költenek mások ennyit, ha minden megvan. Régen én is sokat költöttem, de akkor kellett pl luxus kozmetikai tükör 30ért, ágyneműgarnitúra 20ért..


Felszerelt, kész, tégla házban szerintem minimálisak a költsègek, ha az ember kisebb nmen él és nem kövér, nem vegán, nem érzékeny, nem kell fejlesztés a gyereknek, nem festeti a haját, nincs műkörbe, nem kondiban sportol stb..


És még nem is rossz minőségű ételt eszünk, meg nem is turisak vagy gagyik a ruháink..



Számold ki, mire mennyit költesz, és vásárolj akkor, mikor megéri.


Piacon 16 darabos 3 retegű wc papír 300 ft, ugyanez boltban 1300..


Zarás felsők nyár végén 500-700ft darabja, szezon elején 3000 darabja.


Márkás cipőt a krokodil corsóban érdemes venni a Keletinél harmadáron, vagy neten nézni, mikor mi van épp.

2019. okt. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
58%
Nincs értéke a pénznek!Az én párom 2 hetente keres ennyit!Albérletben lakunk,fent tartunk 2 kocsit,és nem sokára jon a baba!Megélunk,de nem haladunk egyről a kettőre!
2019. okt. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
89%
25 ezer egy havi kaja? Akkor te nem keveset eszel, hanem semmit... de a férjed meg a gyerekeid sem.
2019. okt. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Onnan indul, hogy 4 főre 100 a kaja, alsó hangon, extrák nélkül. Erre jön még a takarítószerek és egyebek.


25 ezerből nem lehet gyereket megetetni, főleg nem úgy, hogy akármit ehet. Nálam az akármiben gyümölcs, zöldség, hús , tejtermékek is vannak, egy bevásárlásom 25 ezer egy hétre. Sőt. El lehet lenni tejföllel meg kiflivel, de az nem egészséges étkezés, bár az úgy beleférhet 25-be.

2019. okt. 15. 11:26
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
6-os áruld el, mit esztek, hogy havi 25-ből megvan a konyhapénz?
2019. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!