Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ajánlanátok olyan programot...

Ajánlanátok olyan programot amit a felnőttek és a gyerekek is ugyanúgy élveznek?

Figyelt kérdés
A legjobb barátnőm 6 éves kislányával (ovis még és kicsit hiperaktív, folytonos törődést igényel) fogunk együtt csinálni valamit és olyan programra gondoltunk amit mindannyian élveznénk. Tudnátok olyan ötleteket ajánlani, ahol a gyerek jól érzi magát és eljátszik magában vagy a többi gyerekkel és lefoglalja magát, ameddig mi kávézunk és esetleg lelkizünk egy jót?
2019. okt. 15. 10:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
És ezt milyen hosszan gondolod? Mert szerintem egy folyamatosan törődést igénylő, örökmozgó gyerek mellett nincs lehetőség nyugodtan kávézgatni, lelkizni. Nem fog elkézműveskedni 2 órán keresztül. De pl. elmehettek a Tarzanparkba (mi azt imádjuk) és amíg a gyerek játszik mi tudunk beszélgetni, úgy hogy közben figyelünk rájuk. De ez nem egyhuzamban vett "mi idő". Ha lelkizni szeretnétek, akkor menjetek gyerek nélkül. A gyereknek se jó, hogy nincs ráfigyelve, mert mindig "felnőttes dolgokról" esik szó és nektek se jó, hogy mindig félbeszakít majd titeket. Te is döntsd el, hogy a barátnőddel szeretnél lenni vagy a barátnőddel és a kislányával - mert nem ugyanazt fogja adni a két együtt töltött idő.
2019. okt. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Játszóház. Ő ugrál 2 órán keresztül, ti pedig nyugodtan beszélgettek, kávéztok egy asztalnál.
2019. okt. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
(hiper 9 évesem van. Már nem járunk játszóházba -miért is? lehet kellene- de kb az volt az egyetlen olyan hely, ahol szabadon engedtem és a 1,5-2 óra alatt annyit láttam, hogy 1-2x visszajött inni hozzám.)
2019. okt. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ehhez 6 évesen kell egy barát gyerek is vagy ha nincs barát, akkor valami animátor vagy olyan különóra, amin ott lehet hagyni, és addig ti tudtok beszélgetni. Az enyémekből kiindulva hiába viszitek el magában játszóházba vagy kirándulni, ha csak anya lesz a társaság ott is, akinek félpercenként meg kell mindent mutatni. Viszont ha meghívtok egy jó havert, akkor akár otthon is maradhattok :)
2019. okt. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es, ha a mi gyerekünkkel is megcsináljátok, akkor emelem kalapom. Ha kb minden harmadik szaltónál vagy lecsúszásnál nem kiállt oda, hogy "anya néééézd!" akkor egynél sem. Én így nem tudnék nyugodtan beszélgetni. És szerintem a gyereknek se jó, hogy azt érzi, hogy le se van szarva. Nem kell kinyalni a fenekét, de amikor minőségi időt szeretne velünk tölteni (és az ilyen kiruccanások nekik éppen azok), akkor nagy hiba ignorálni, mert épp kávézgatok. Ha kávézni szeretnék, akkor beszervezek valakit, a szomszédot vagy nagyszülőt vagy megkérem az apját (ha épp barátnőzős ez a program), hogy vigyázzon rá, amíg én egy kicsit kikapcsolódok. A kettő együtt nekem necces, mert se ide nem tudok 100%-ban figyelni, se oda.
2019. okt. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
35%

Én is azt gondolom, hogy egyedül a kislány nem lesz el egy vagy több órát. Lelkizős beszélgetéshez nem kell gyereket vinni.

De rossz a fogalmazásod is, mert te nem a gyerekkel ÉS az anyukával szeretnél együtt lenni, hanem csak az anyukával.

2019. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Túrázás. Viccen kívül, ez pont arra való. A gyerekek kifáradnak, a felnőttek dumcsiznak. Közben piknik: elég pár km, és a kölkök elalszanak, és szabad a lelki élet.


Hat éves korban 8 km-t közepes tempóban, nem túl komoly szintemelkedéssel simán lenyomnak már. Ha nem gyakorlottak, akkor kevesebb is elég, értelemszerűen.

2019. okt. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó, az enyém ott is nyavalyogna, hogy mikor érünk már oda, fáj a lába, szomjas, mikor látunk már egy rókát és de unalmas ez a kirándulás. Szóval beszélgetni akkor lehet tőle ha alszik kb. Arról nem is beszélve, hogy a gyerek pontosan érzi, hogy őt most hanyagolják és csak annál nagyobb figyelmet akar magának.

Én se gyerekkel mennék kávézni és dumálni, mert az enyémtől se lehetne és ezt tetézzem idegen helyen csak úgy el se aludt sosem, még kifárasztani se volt nagyon értelme, mert a fáradtságtól csak még butább és hisztisebb lett. Hát nincs egy tökéletes gyerekem.

2019. okt. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!