Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti 15 - 18 hónapos babátok...

Ti 15 - 18 hónapos babátok milyenek? Miket csinálnak? Mindig aggódok hogy nem feljolidk rendesen.

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hónapos.

Nagyon aktív.

Önállóan megy, mármost egyre gyorsabban, hangosan kacag ha mondjuk neki hogy elkaplak.

Imád kint lenni, kavicsokat, gesztenyét és makkot szed mostanában dobálja őket főleg a makkot és a gesztenyét...

Mindent eszik.

Délután alszik 2 órát majd este 9 kor elalszik és reggel 8 ig alszik,önállóan alszik el.

Ha meguti magát megmutatja hol ütotte meg.

Mondja hogy apa, mama, papa, baba, kell, kuka, kaka,egy két ha mondja amikor sétálunk, pápá de csak akkor köszön ha ő úgy gondolja,tud puszit kuldeni.

Próbálkozik egyedül inni.

Ha lát valami nagy járművet pl traktor mutatja hogy ott ott vagy ha kell neki valami akkor is.

Tudja mutatni hogy töröm torom a mákot, a csipcsip csokat de abból főleg a hess hesst mutatja, meg a kerekecske gombócokat, hangosan kacag imádja birkózni az apukájat..neha huzogatjaba dompert, dobálja a labdát...


Ami miatt aggódom hogy van egy ugyan ilyen idős kisfiú és ő sokkal több értelmes szót mond és leul játszani a játékával, olelgeti az anyukáját puszilgatja... Az én kisfiam addig ül le amíg eszik mindig megy szetpakolja a játékait néha tologatja a kocsit vagy egy nagy kosárral játszik ki be mászik belőle.. És ennyi amúgy meg mindig mindent szetdobal és szaladgál jön megy táncolt tapsol... Mostanában ha raszolok mutatja a mutató ujjával hogy nem nem... Ha mondom neki add ide mondjuk a cumi oda nyújtja és vissza is húzza és kacag..

Mondom neki adj puszit inkább küld de nem jön oda nem olelget.. L ágyon ritka legalábbis max ha nagyon elesik és meguti magát... Próbáltuk már a formabedobot de inkább csak kipakolta ha tornyot építünk csak leboritja,rajzolni próbáltunk húz 2 csíkot és elmegy eldobja a ceruzát..


Normális ez a viselkedés?

Annyira aggódom hogy lehet nem játszom vele eleget vagy valami minden délután fél negytol 6 ig lent vagyunk sétálni játszótérezni...

Aggódom hogy 16 hónaposan több szót kellene mondania vagy leulni játszani... Szerintetek?



2019. okt. 16. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Teljesen "normális" a babád, nyugiii :)

Semmiben sem lesz előbbre az a másik kisgyerek, akihez hasonlítod a sajátod, és a te babádnak sem lesz semmiféle hátránya. Minden egyes kisgyerek más, másképp fejlődik, máskor jön el mindennek az ideje. A te babád is nagyon ügyes! A pakolás nagyon fontos, engedd neki! (persze csak ami biztonságos, de edények, zoknik, tálak bármi amit szeretne) amiket írtál, hogy miket csináltok, szerintem nagyon ügyes vagy, és látszik, hogy foglalkozol vele, hiszen már érti a 'nem' jelentését. Sokat beszélj hozzá, mindig mond neki, hogy épp mit csinálsz, minden egyes mozzanatot, de úgy olvastam, hogy sokat beszélgetsz vele. Ez is nagyon jól! Azt tudtad, hogy a határ a három éves kor beszéd szempontból? Tehát még sok idő van addig :) napról napra ügyesebbek, okosabbak, minden apró trükköt ellesnek :) nagyon jó édesanya vagy!

2019. okt. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, mesét is szoktunk olvasni minden este csak azt kihagytam.

Csak az a másik anyuka mondjuk már meg értem miért nem beszélget vele a többi anyuka se a játszótéren meg a parkban már nem is nagyon járnak mindig okoskodik... Nagyon ügyes tényleg a kisfiú sok értelmes szót mond mindig szófogadó leul és játszik... Viszont mindentől fel el nem mozdulnak az anyukája mellől..

És elbizonytalanodtam mikor mondta hogy hát az ő kisfia miket csinal... Mondjuk az is tény hogy az ő kisfia van hogy 3 4 napot is ott alszik a mamaeknal mert anyuka mégsem annyira minta anyuka...

Mi meg sokat vagyunk mamaek mert ők kertes házban laknak de 1 hónapban csak egyszer alszik ott de imádja...

Meg az enyém a másikhoz képest nem fel múltkor épp bogarat szedték egy másik kisfiúval a parkba az a kisfiu meg csak leult és ott is a kocsiját tologatta amíg az enyém meg a másik kb 100 kört tettek meg.. Szalad élesek felall kacag szóval úgy látom hogy boldog de mindig elbizonytalanodom hogy lehet ő is tudhat a többet vagy beszélhet e többet vagy legalább szófogadó b lehetne...

Mondjuk nem verekszik nem harap...csak szeret dobalozni, meg ah valami nem tetszik neki lefekszik a földre és hisztizik...

Olelgeti is a gyerekeket főleg a kis lányokat

2019. okt. 16. 22:06
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon ügyes baba. Az én babám 18 hós egy db szava sincs.Puszit nem ad,nem ölel.ő is pakol meg rajzol.

Megért dolgokat,de szerintem keveset,nem is mutogat sajnos.Én nagyon aggódom.

2019. okt. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Soha ne hasonlítsd a saját gyerekedet máséhoz! Amiket leírtál, abból lejön, hogy nagyon ügyes, értelmes Nem egy szinten fejlődik mindenki.
2019. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyereked egészséges és jól fejlett, nem is értem a kételyed. De ha félős és egyhelybenülős lenne, aki gyakran van a mamánál, akkoris ugyanolyan büszke lehetnél rá. Ha érted mire gondolok.

Ne azért utáld ki a másik anyukát és keresd a hibákat a gyerekében, mert úgy érzed, fejlettebb a beszéde és a kognitív képességei. Vannak dolgok, amikben mindig lesznek a gyerekednél ügyesebbek. Lesz mindig jobb mozgású, hamarabb szobatiszta, jobban olvasó, ügyesebben számoló, több nyelvet beszélő, vagy több diplomát szerző, mint a te gyereked. Nem kell rögtön azt keresni, hogy miben rosszabbak ezek az emberek nála, nálad. Elismerni mások érdemeit és tisztában lenni a sajátunkkal erény. Jó anya vagy, sokat foglalkozol a gyerekeddel, aki ügyes és okos. Nem kell rosszul érezned magad attól, ha más gyereke valamiben jobb. Lehet, hogy idegesítően dicsekvő a másik anyuka stílusa. De ettől még nem kell ilyen negatív felhanggal felhánytorgani más, amúgy normális dolgaikat (anyás a gyereke, nem szaladgál annyit, sokszor vannak a mamánál).

Üdv

Egy háromgyerekes anya

2019. okt. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25%
Szia! Az en babam is 16hos. Sokat pakol ki be, epito kockazik, babakocsit tologat, motorozik, rollerezni tanul. Multkori szanolas alapjan kb 60szot mond mar. Firkalgatni szeret. Egyedul eszik iszik evo eszkozokkel, poharbol. Mar nem babakocsizunk. De minden baba mas. Vetkozest tanulja, elvezi ha oltozes kozben keresem a kezeit, labait. Csip csip csokag elmutogatja ilyesmi. De ugyis 3-4 eves korukra osszenonek a gyerekek. Nem fog az egyik tobbet csinni mint a masik. Engem. Mindente felmaszas megmondom oszinten kikeszit. Felre nezem es fent van a nagy csuzdan.... Remalom
2019. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!