Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire változott meg az...

Mennyire változott meg az életetek az első gyerek megszületése után?

Figyelt kérdés

Lassan itt a szülés ideje, és elkezdett foglalkoztatni a gondolat, hogy vajon milyen lesz ezután hármasban, mekkora változások lesznek pozitív és negatív értelemben is. Mennyire változtat az alapvető emberi tulajdonságainkon egy csöpp ember, és úgy egyáltalán: Milyen lesz az élet?

Mindent, ami eszedbe jut, írd le!


2010. júl. 16. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem,de unokatesómékról írok neked,meg az összes fiatal rokonomról(akiknél ott voltam a gyerek megérkezése után vmennyi idővel)

Pozitív irányban így változtak a dolgok:az anya és az apa is felelősségteljesebbé váltak,az anya megtanulta beosztani az idejét,kialakult a lehető legerősebb kötődés az apa és az anya között-a baba és az apa között,illetve az anya-baba között,aztán volt egy külföldön élő ismerősöm,na neki a lánya mesélt pár dolgot,miután megjöttek a kistesók:az anyukájával több időt tölthetett együtt:)

Negatív irány:sajnos unokatesóméknál kevesebb testi együttlét volt,ezáltal mindkét fél enyhén feszültté vált(de ez csak 1-2 hónapig tartott-nekem erről nem számoltak be,de sok ilyet hallottam egyéb forrásból),keveset aludt az anya(mert a kicsihez sokszor felkellett kelni-éjjel-nappal!),keveset aludt az apa-nem tudott aludni,mert a baba sírt a feleség meg állandóan rohangált a gyerekkel..persze nem volt olyan vészes a helyzet.

Szóval te is biztos felelősségteljesebbé fogsz válni,de aludni lehet,hogy 1-2 hónapig keveset fogsz,viszont az idődet te is megtanulod beosztani..becsülni fogod a legkevesebb szeretetet is,ami hozzád eljut..:) és persze majd segítenek neked az első lépésekben:D Aggódó anyuka leszel majd:)

És persze figyeled majd a kicsit rengeteget..vinnéd orvoshoz akár egy kis náthával is..de nem kell egyszerre oda szaladni,vannak praktikák,amivel múlnak a tünetek és a betegség is:)

Nyugodj meg,ha szeretetteljesen neveled a babát,semmi gond nem lesz..ÉS BIZTOS NEM LESZ GOND!:D

2010. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ez nagyon hozzáállás kérdése. Mi pl. csak hordoztunk, a baba velünk alszik, tehát éjjel nem kelek fel szoptatni, megyünk mindenfele. Olyat is ismerek, aki ki sem mozdult hónapokig a lakásból a baba miatt. Nálunk napirend sincs, van akinél szigorúan van. Van aki lepassszolja hamar a babát néhány órára, van aki mindig viszi magával. Ha szopik, az nyilván köt hozzá, de nem mindegy, hogy igény szerint vagy időre. Szóval nem könnyű kérdés.
2010. júl. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Rá fogsz jönni, hogy az egyetlen ember a világon aki tiszta szívből szeret, és ez sokáig vagy örökre így is maradhat.

Én már a szülés előtt is úgy éltem mint akinek van családja, a kutyáimat kellett sétáltatni, és minden reggel 5-kor szoktak ébreszteni.

Nálam nagy változás nem volt, főleg azért mert tápszeres volt a baba, így alig kellett felkelni hozzá.

2010. júl. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon megvaltozott az eletem. Mindig csodaltam azokat akik mindent ugy tudnak baba mellett csinalni mitn regen, nekunk nem ment. Meg kellett szoknunk, hogy mar nem csak ketten vagyunk, nem akkor ulunk le tv-t nezni amikor szeretnenk, szombatonkent nem fozocskezhetunk egesz nap par pohar bor mellett utanna osszebujva egy dvd-t megnezni vagy kiruccani valami buliba a baratokkal, munka utan nem csak leulunk olvasni egy ujsagot a nappaliba es nyaron este nem setalgatunk kezenfogva 11 utan az utcan, vasarnaponkent nem delben 12-kor keveredunk ki az agybol mert csak jo osszebujva maradni. Hirtelen van egy kis uj elet, aki szinte minden szabad idonket lefoglalja, aki ebreszt reggel 7-kor hetvegen is. De az ember megszokja es megtanulja beosztani az idejet, uj otleteket talal ki. Pl tv-t nezni ugy tudunk, hogy este 8-kor alszik el a kisfiam es utanna az este a mienk. Atalussza 9 hetes kora ota az ejszakat es csak reggel 7-kor ebred. De ez nem volt mindig igy az elejen bizony sokszor ebredt ejjel, volt olyan, hogy orankent kerte a cicit. Oszinte leszek, az elso hetekben nem eltem hanem tuleltem. Az esti setak helyett kiulunk 8 utan a kertbe a babamotnitorral es sokszor ott vacsorazunk, beszelgetunk, neha megiszunk valamit vagy eszunk egy nagy tal fagyit. :) Vasarnaponkent nem maradhatunk az agyba 12-ig osszebujva de reggel 7-kor odavesszuk magunk melle a kisfiunkat es jatszunk vele, olelgetjuk es orulunk minden mosolyanak. Az eleted nagyon meg fog valtozni es szerintem nem egyszeru anyanak lenni de szerintem nagyon nagy boldogsag es bele lehet razodni. Hihetetlen, hogy mennyi oromet tud adni egy csopp kis baba. Arra viszont vigyazzatok, hogy adjatok egymasnak egy kis szabad idot is. Nallunk egyik pentek delutan es este az enyem baratnokkel, a kovetkezo meg a ferjeme baratokkal. Ejszakara nem maradunk ki de jol esik neha baratok kozott lenni, csavarogni, beulni egy pizzara, fagyira es dumalni vagy szepitkezni. Persze ezt akkor amikor mar nagyobb lesz a baba. Nallunk 4 honapos koratol van az anyuka meg az apuka pentek. Huuu latom hosszu lettem.

Konnyu szulest!

2010. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig próbáltam mindenki felé a régi önmagamat adni, emellett persze a babával foglalkoztam a legtöbbet.Azt hittem a régi életem eg az egyben összeegyeztethető az újjal. Előtte sem voltam csavargs típus, így inkább a baráti kapcsolatokra értem. De szépen lassan átalakult minden, tagadhatatlanul más ember lettem. Megtanultam gondolkozás nélkül nemet mondani bárkinek, akinek azelőte nem mertem.

Sosem zártam ki a férjem, soha nem volt olyan, hogy naponta legalább 10 percet ne foglalkozzunk csak egymással. Talán ennek is volt köszönhető, hogy nem volt a tudatalatti féltékenysége, hogy elveszített a gyerek miatt. Kis család lettünk, egy kis ölelkező család egy szeretet-búra alatt. A karrierista énem átalakult "imádok anya lenni" énné! :) És így éldegélünk napról-napra és így lettünk 3-an egyek.

Tehát minden megváltozik, de észre sem veszed annyira természetes.:):)

2010. júl. 17. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!