Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahelyet váltottam a...

Munkahelyet váltottam a kapcsolatunk miatt,1év múlva szeretnénk babát vállalni. Szerintetek 1év után nem fognak rossz szemmel nézni rám?

Figyelt kérdés

Több mint 6éves munkaviszonnyal rendelkeztem az előző munkahelyemen, de a kapcsolatom miatt váltottam. Ugyanabban a szakmában dolgozom, csak más településen.

3éve vagyunk együtt Párommal, én 27, ő 33éves, és szeretnénk gyereket.

Ha nem lett volna ez a költözés, akkor a másik munkahelyemen bevállaltam volna lelkiismeret nélkül. Itt még korainak tartom, de a babázást meg lassan későinek..

Kicsit lelkis vagyok, és a munkahelyem is olyan, hogy nem tolerálnák, ha hipp-hopp bejelenteném, hogy kismama vagyok.


Nektek mi a véleményetek erről?



2019. okt. 17. 23:06
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Én is így voltam vele, én 3 év után lettem terhes.

Amúgy igazából nem oszt nem szoroz, maximum nem várnak annyira vissza.

De ha több babát akarsz vagy úgysem oda mennél vissza akkor teljesen mindegy.

2019. okt. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem nagyon szoktak örülni.Kolléganőm is így volt,direkt átjott hozzánk a több fizu miatt.1 év mulva terhes lett,de nem igazán örültek.
2019. okt. 18. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

33 évesen baromira nem érdekelne a munkáltató. 25 évesen nyílván nem próbálkoznánk a babával 1 év munkaviszony után, de 33 évesen már bőven benne vagy a korba... Tegyél meg mindent annak érdekében, hogy minnél tovább tudj dolgozni terhesen is (ne irasd ki magad 12 hetesen táppénzre, stb), és akkor ők is korrektebb fognak hozzád állni.


Sógornőm is így volt, ő 32 évesen találta meg élete párját, mindketten munkahelyet váltottak, egyből próbálkoztak is a babával, de kellett 2 év mire összejött. 36 hetesen, az irodából ment szülni, a főnöke vitte be, és többször is meglátogatta a szülés után, vitt a babának ajándékot. A baba másfél éves korában beadta bölcsibe (már csak reggel és este szopizott) , és ment vissza dolgozni. Hatalmas nagy szeretettel várták, hiszen mindent megtett annak érdekében, hogy minél kevesebbet maradjon ki a munkából, csak annyit amennyit feltétlenül muszáj volt.


Ha korrekt vagy a céggel, és nem iratod ki magad a pozitív teszt után táppénzre, és nem fogsz a gyerek 4 éves koráig otthon ülni, illetve az alatt az 1 év alatt míg ott dolgoztál is jó munkaerő voltál, akkor szeretettel fognak visdzavárni és nem fog az az 1-2 év gondot jelenteni, ami késik a gyerek miatt.

2019. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

#3-as, a kerdezo 27 eves...

1 ev azert nem annyira hipp-hopp szerintem, foleg, ahogy fentebb is irtak, ha nem iratod ki magad rogton pozitiv teszt utan.

Fugg a munkalt

2019. okt. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Veletlenul elkuldtem.

Szoval fugg a munkaltatotol is, hogy hogy all hozza, pl van egy kolleganom, aki beadta az oneletrajzat a ceghez, mire interjura hivtak, terhes lett, ezt kozolte is a felettessel, megis felvettek. Bar ez azert ritka dolog :)

2019. okt. 18. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
33%

Jajj igen tényleg, bocsi, rosszul olvastam.


Bár még ígyis úgy gondolom, hogy próbálkozni lehet vele. Nem kell rástresszelni, peteérést figyelgetni, csak felhagyni a védekezésel, és ha jön, jön, ha nem akkor nem. Ha 1 éven belül nem jön így össze, akkor a kövi évben már el lehet kezdeni célzottan peteéréskor együtt lenni.


Ha összejönne az első hónapban,még akkor is ott van az amit írtam, hogy oda figyelsz arra, hogy minél kevesebbet ess ki a munkából, ha csak 2 év múlva jön össze akkor meg már veheted lazábban, de akkor sem kell csak azért kiírni magad táppénzre, mert egyszer hánytál.

2019. okt. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Igazából gondolhatják, hogy egy 30-hoz közeli nő lassan fog szülni ha eddig nem tette.
2019. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Pont volt egy kérdés arról, hogy akik ezt csinálják, el eszi azon ilyen korú nőktől, hogy még kapják az állást, mert a munkáltatók rá vannak erre állva, hogy ugye nem megy el szülni hamarosan...

Ott persze sokan azt írták, hej milyenek az emberek. De azért, te 1 évet írsz, az se sok egy munkahelyen, és nem fognak kevésbé toleransak lenni, mintha 3 hónap múlva teszed. Hisz már úgy mész oda, hogy el fogsz menni, ha ossze Jön 1 év múlva...........


Én most is azt vallom: az egyén az első, szíved joga, sőt jogodban is áll így tenni, szurkolok! :)

2019. okt. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves a vezetőnőm, a munkámmal is meg vannak elégedve, de ettől függetlenül tartok attól, ha majd ezt bejelentem.

Kisgyerekekkel foglalkozom bölcsiben, elég gyakori a betegség( szinte folyamatosan ), pelenkacsere alkalmával emelgetni is kell, illetve nekünk a gondozásiév szeptembertől kezdődik, így figyelnem kell tudatosan erre is, hogy ne kezdjek bele új csoportba, hogy ne a gyerekek kárára menjen.


Igazából lehet én parázom túl az egészet, és 1év múlva örülnek az én boldogságomnak, és tudják majd pótolni addig a kiesett munkaerőt.

2019. okt. 18. 23:24
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Igen, rossz szemmel fognak
2019. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!