Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hiába mondtam ismerőseimnek...

Hiába mondtam ismerőseimnek hogy én karrierista vagyok és nekem a rajz és grafika az első, még mindig vannak akik megkérdezik szeretnék-e gyereket, mit tegyek? 26F

Figyelt kérdés
Félre értés ne essék, teljes mértékben tiszteletben tartom ha valaki szeretne gyereket vállalni. Ezt mindenki maga dönti el, hogy vágyik-e rá. Én nem tartozom közéjük, mert teljes mértékben karrierista vagyok. A rajz és grafika a mindenem, ezzel foglalkozom mindig a nyelvtanulás mellett. Az az álmom hogy híres grafikus legyen belőlem egy nap és hogy külföldre költözzek. Ezen dolgozom minden nap. Sohasem érdekelt engem a gyerekvállalás. Bátyámnak már van kettő gyereke, tehát Anya és Apa már nagyszülők lettek, tudnak velük foglalkozni. A családomban itthon senki nem várja el tőlem és mindenki tisztában van vele, alkalmatlan lennék Apának és hogy nem is vágyom rá. Még párkapcsolatom sincs 5 éve, jóllehet szerettem volna. Az sem biztos hogy egy lánnyal szeretném leélni az életem, mert mostanában inkább a fiúk felé hajlok, tudniillik biszexuális vagyok, de az utóbbi időben inkább melegnek éreztem magam. Hogyan lehetne leállítani azokat az ismerősöket, akik még mindig a gyermekvállalásról kérdeznek engem? Miért nem elég nekik az a válasz, hogy karrierista vagyok és hogy a rajz az életem?
2019. okt. 19. 08:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%

Tapasztalataim szerint sehogy. Az emberek nettó kötelességüknek érzik, hogy belepofázzanak az életedbe, ha már gyerekvállalási korba lépsz akkor meg főleg.


A legegyszerűbb válasz a majd... Ha azt mondod soha, rögtön jön a hőzöngés, hogy de az kell, de ha azt mondod majd, akkor így nyugtázzák. Aztán majd 50 évesen vállat vonsz, hogy így alakult és pont senkit nem fog érdekelni, hidd el.

2019. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
62%

Hú de rettentő gyerekesen gondolkozol.

Egyébként nem értem, min akadsz ki. Megkérdezik, hogy szeretnél e, és Te mondod, hogy nem, ennyi. Nem kell magyarázkodni, meg az okokat sorolni nekik, nincs hozzá közük.

2019. okt. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Annyira felesleges ezen rugózni. Manapság elég kevés 26 éves való apának. Tisztelet a kivételeknek! Amúgy ha nincs gyereked, az a baj. Ha meg van, akkor miért most, miért tőle, és különben is mikor jön már a tesó. Szóval ez a téma eleve ilyen, hogy mindenkit szétcincálnak vele.

Légy felnőtt és kezeld jól. Anya vagyok de sokáig én is azt gondoltam nem szeretnék gyereket. És ha valaki elkezdett győzködni, hogy majd meggondolod magad akkor vita helyett én annyit mondtam, lehet. És ezzel ők meg is elégedtek. Esetemben igazuk volt.


26 évesen pedig illő lenne tudni hogy melyik nemhez vonzodsz.

2019. okt. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert a karrierista lét csak a nőknél zárja ki a gyerekvállalást. Az apuka nyugodtan építgetheti a karrierjét, sőt elvárás is.


Mondd, hogy meleg vagy, aztán egy életre békén hagynak. Mert amúgy még az sem elég nekik, ha lesz egy gyereked, akkor mindenki azt kérdezgeti, mikor jön a második, aztán a harmadik, hiszen csok meg babaváró hitel. Provinciális gondolkodás.

2019. okt. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mit ? Olvasgass itt, minden nap felteszi valaki ezt a kérdést.
2019. okt. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a kérdést mindig minden felnőttnek felteszik, nem kell ezzel foglalkozni.
2019. okt. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%

Semmit sem tehetsz ellene. (Tapasztalat)

Bár ha bevállalod, én biztos beprobalnam egyszer-kétszer, hogy:

- az a helyzet, hogy meleg vagyok.


Na ez tuti sok mindenkit elhallgattatna


😃

2019. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

09:35


Teljes mértékben igazad van, hogy illene tudnom, melyik nemhez vonzódom. Ez egy nagyon nehéz kérdés volt nekem is, mert sosem tudtam eldönteni. Ezért nem vagyok biztos abban, hogy biszexuális vagyok-e, vagy meleg, nem tudok dönteni, egyszerűen még most nem megy.


10:13 és 11:45


Tulajdonképpen én szoktam azt mondani, hogy "Biszexuális vagyok és lehet, hogy nem egy lánnyal szeretném leélni az életem!" és hogy "Lehet hogy meleg vagyok!". Való igaz, hogy ezek után ők nem is kérdezgették többet a gyerek témát nálam. Lehet több embernek kellene ezt mondani, akikről tudom, hogy úgyis elfogadnák nálam ezt a dolgot.

2019. okt. 19. 12:12
 9/12 anonim ***** válasza:
27%

Tőlem is kérdezgetik, pedig nő vagyok. Ha 25+ -os vagy ezekkel a kérdésekkel fognak életed végéig bombázni. Majd olyan 40-50 fele meg azzal, hogy miért nem vállaltál, nem bántad-e meg?

Imádnak az emberek csámcsogni más életén, pletykálódni és beleugatni hogy kéne élni a másiknak az életét. Azok az ilyen kotnyelesek általában akinél otthon se minden oké, párkapcsolatba, vagy önmagával kapcsolatban. Nem gondolom hogy egy kiegyensúlyozott, boldog, tökéletes életet élő embert pont az érdekel hogy a másiknak mikor lesz gyereke, vagy akar-e. Kérdezz vissza, hogy na és neked hogy áll a karriered? Milyen a gyári meló? Jól kijöttök 150 ezerből? Neked nincs semmi hobbid,uuuuu.....? És mondd csak sosem voltál szomorú hogy semmihez nem vagy tehetséges? Téged nem tanítottak meg otthon hogy más életébe nem pofázunk bele? :) Hasonlókat :D ezek az emberek sosem fogják megkérdezni szerintem utána xD

Aki meg itt azt írja hogy ennyi idősen tudd már hogy kihez vonzódsz, csak ne sipákoljon. Azok a "családapák" jobbak, akik 2 gyerek után jönnek rá? Nem mindegy neked? Nem köti semmi felelősség máshoz. Független, egyedülálló, gyerektelen felnőtt férfi, hadd tudja már jobban mikor akar, vagy mikor van ereje a kiteljesedésre.

2019. okt. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Mondd h bzi vagy, nem fogjak kerdezgetni utana.
2019. okt. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!