Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van-e aki megbánta, hogy nem...

Van-e aki megbánta, hogy nem vállalt gyereket és már késő?

Figyelt kérdés
Olyan nők véleményére vagyok kíváncsi, akik őszintén megbánták, hogy nem lett saját gyerekük.

2019. okt. 19. 13:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%
Nem saját, de 3 barátnőm is hiába próbálkozott gyerekkel negyven fölött. Kettő későn talált párt, szóval nem tudom, bánják-e, hogy mással előbb nem, a harmadik viszont sajnálja, hogy csak halogatta (még egy diploma, másik állás, lakásfelújítás). Már 43-45 között vannak, ahogy beszélgettünk, még halványan terítéken a lombik és az örökbefogadás.
2019. okt. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
63%

Nekem egy kollégám van így. 35 évesen jutott eszébe, hogy talán lehet kéne, de a férje nem akart. Válás, hercehurca, "mostmégnemjó", legyen megfelelő apa, megfelelő ház, végül 39 évesen gondolta akkor elkezdi, de a teste már nem igazán működik vele együtt,és az apajelölt se túl fiatal. Minden gyerektől sírva fakad kvázi és bánja.


Valószínűleg sokan vannak így, de erről nem szeretnek beszélni.

2019. okt. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

50es nő ismerős, idős rokon bácsi meg negyvenes nő is, ő még tudott szülni, de minden nap nyomasztja a kora..


Idős néni, akinek a férje meghalt és háznézőben voltunk, idős pár, akiknél szintén házat néztünk.


Gyerekkel mentünk, mind szomorú lett és mondta, hogy bánja.


Szerintem is kevésbé bánja az, aki élt egy lehetőséggel, de nem tetszett neki, mint az, ha teljesen kihagysz valamit.


Én minden téren kipróbálás párti vagyok, mert volt részem egy csomó dologban, amiről nem gondoltam, hogy jó lenne, aztán megtetszett.


Na meg nem vagyok olyan naiv, hogy azt gondoljam, 10, 20 vagy akár 30 év múlva is ugyanígy állok a világhoz, ezeket fogom szeretni, ezekre fogok vágyni, mint most. Ez olyan hatalmas idő, hogy 28 évesen felfogni nem bírom..

2019. okt. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenkinek ment a zöld kéz... én egészséges vagyok és még lehetne is azt mondta a nőgyógyász, csak most az a legfájóbb, hogy pár napja szakítottam többek között emiatt is, mert volt párom hallani nem akart közös gyerekről, hiszen neki már van. A vége felé már akart, de kiderült, hogy tőle nem is lehetne már.... A kapcsolatnak annyi... Én meg most kezdek gondolkodni, hogy vajon nekem már senki sem mondja azt, hogy anyu??? Nagyon szeretem a gyerekeket és tudom,hogy jó anya lennék. Nem fogok őrültséget csinálni, hogy valakit csak azért felszedni, hogy legyen gyerekem.... inkább imádkozom, hogy találjak egy rendes férfit, aki tényleg akar, mert tudom, hogy nagyon megbánnám. 2 évig neveltem a volt párom gyerekét, tudom, hogy menne.
2019. okt. 19. 21:20
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Kedves Kérdező! Ne keseredj el, simán meg fogod találni még az igazit és lesz gyereked is;) én 33 éves vagyok, soha életemben nem érdekeltek a gyerekek, sajnos volt egy abortuszom is 20 évesen. Mostmár szeretnék kisbabát, mostanra találtam meg a megfelelő párt hozzá. Fél éve próbálkozunk, eddig még nem jött össze, de nagyon remelem, hogy hamarosan össze fog! :) igaz, nem vagyok annyira fiatal és a férjem sem az, de nagyon bízom benne, hogy mégiscsak megadatik majd valamikor ez a csoda nekem :) amúgy a kérdésre válaszolva, szerintem a legtöbb ember megbánja, aki nem vágott bele.
2019. okt. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kèrdezô, megkèrdezhetem, hogy hàny èves vagy?
2019. okt. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én "világéletemben" akartam, tehát nem tudtam megbánni, mert nem rajtam múlt. Viszont azt bánom, hogy túl sok időt pazaroltam olyanokra, akiket nagyon szerettem, de a gyerekért nem kapkodtak. Na, de ilyenkor még mindig rájövök, hogy amitől nem lettem volna velük, attól még mástól se lett volna automatikusan, hisz más nem érdekelt, ahhoz meg ugye szexelni kellett volna valaki mással. Amúgy szívesen vállaltam volna egyedül is, annyi csak a feltétel, hogy ne kelljen hozzá olyannal szexelni, aki nem érdekel. Talán aljas módon át kellett volna vágni valamelyiket, ahogy bizonyos nők teszik, és nem foglalkozni velük, hogy ők mit akarnak, hisz őket se érdekelte, hogy én mit szeretnék? Talán. Biztos nem fájt volna nekik annyira,(lehet el se mondtam volna, a gyerektartást se érdekelne), mint nekem, az, hogy nem lett😥De sajnos túl szerelmes voltam. Ki csinál ilyet? Ördögi kör. Mindenesetre még most se adtam fel, hogy legyen és soha nem is fogom, bár a remény egyre fogy.
2019. okt. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
A korom nem írom ki, mert ízekre szedtek, privátban megírom annak akit érdekel. Tisztában vagyok a késői szülés kockázataival a down korral mindennel, azt is tudom ha beteg a kicsi akkor el fogják venni tőlem, szóval mindent tudok. 10 évem van a klímaxig. Így válaszolok a korommal kapcsolatban.
2019. okt. 20. 09:13
 9/22 A kérdező kommentje:

Itt Ti nagyon kedvesek vagytok velem, hihetetlen!Jó látni, hogy még vannak jó, empatikus emberek.

Kedves 5.!

Köszönöm szépen a biztatást, bár én jóval idősebb vagyok, mint te. A 20 éves kori döntésed miatt ne hibáztasd magad, fiatal voltál, abban a helyzetben én sem tettem volna másképp. Nem szabad egy nőt ilyen miatt megítélni. Kívánom, hogy sikerüljön és nagyon boldog életed legyen!

Kedves 7!

Mintha szívemből szóltál volna. Pont ez a bajom, hogy nem vagyok képes átvágni senkit. És eddig olyan férfiakkal találkoztam, akik vagy nem akartak tőlem gyereket vagy nem lehetett már nekik betegség miatt. Ilyenkor persze a sok okoskodó időben szült, de már pokoli házasságban élő ember még a keresztvizet is leveszi rólam, sérteget, elkeserít.... 37 évesen váltam el, mert nem lehetett gyereke és eltitkolta... utána én marha a neten kerestem társat... ne tudjátok mit kaptam... fel lettem világosítva, hogy ebben a korban már annak is örüljek ha valaki rám néz.... Sajnos volt párom is manipulált rendesen, akivel most szakítottam, akinek a gyerekével két évi foglalkoztam, hogy jobb ha már nem stb... ő nem akar, jobb így... De eldöntöttem, hogy egy életem van és nem fogok többet foglalkozni negatív megkeseredett emberek véleményével....Eddig is bánom, hogy hittem nekik.... Nagyon bánom, mert még most sincs veszve semmi, nem én mondtam, hanem az orvos mondta, mert a nyáron elmentem kivizsgáltatni magam..

2019. okt. 20. 09:43
 10/22 A kérdező kommentje:

Kedves 1.!

Sajnos annak idején én is ebbe a csapdába estem bele, hogy legyen egzisztenciám, hogy meg legyen a több diploma a végzettség, a ház stb... Hogy ne kelljen másoktól függeni, hogy ne legyek kiszolgáltatva egy férjnek, ne legyek eltartott. Egyébként a sors fintora, hogy tudom, hogy vagyok olyan erős, hogy akár egyedül is meg tudnék lenni egy kisgyerekkel.

Nem tudom mennyire hisztek a horoszkópban, én semennyire... pár éve egy gonosz nő akinek érdekházassága van (be is vallotta, hogy a férje semmit sem jelent neki, kínjában foglalkozik asztrológiával) közölte, hogy nekem vagy csak zabi gyerekem lehet így mondta, vagy pedig olyan embertől aki iránt semmit sem érzek... "aki eztet elhiszi szamarabb egy lónál " Nagyon sok gonosz írigy ember van... Én nem foglalkozok már senkivel csak a saját életemet fogom rendbe tenni.... Jelentkeznének vigasztalóim, de nem vagyok én Mari Zsuzsi:D

2019. okt. 20. 09:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!