Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mik a hiperaktivitás jelei?...

Mik a hiperaktivitás jelei? Akiknek ilyen babajuk gyerekük van mit tapasztaltak? Mennyire normális ez?

Figyelt kérdés

17 hónapos a kisfiam.

Aggódom mert elég furcsa a viselkedés.

Jó evő kiskorátol fogva. Csecsemőkorban is 2x ébredt éjszaka. Amikor jöttek a kis fogai 4x.

5 hónaposan ült fel 5 és fél hónaposan mászott 6 hónaposan felallt és pont 1 éves volt amikor önállóan elkezdett totyogni.

Minden evő, délután önállóan alszik el olyan 1 2 órát alszik. 10 óra kulorul ismét egyedül alszik el és alszik reggel u ig fél 9ig.

Mondja apa, papa, baba, mama, kell, hadjál, nem, kuka, kaka és néha azt hogy anya... Saját kis nyelvén nagyon sokat beszél ebből van amikor értelmes szó kijon például gyere ide, add ide, engedj el, szeretlek..

Imád olelgetni engem és az apukája is bújik puszit ad puszit küld... Ha olyanja van integet...

Amiért aggódom ha mesélek nem figyel ha raszolok hogy valamit ne csináljon mosolyog néz és még csak azért is... Ha mesélek sem figyel inkább szaladgál... Most pár napja csapkod és hangosan kacag hiába mondjuk hogy csak hejte meg csak szépen szabad... Dobálja a játékait nem nagyon játszik velük sőt... Inkább össze vissza járkál a lakásban vagy a parkban játszótéren is inkább szaladgál..

Ébédnél is mocorog nem annyira veszesen megeszi mindig az ételt szépen..

Mindig szalad pakol felforgatja az egész szobát...

Pár napja mindig pakolgat fel rák pár játékot a szekrénybe vagy hozzá nekem hogy fogja meg óta a vissza teszi a földre.. Vagy belepakolja a domperjebe és néha tologatja de ha megzavarja valami abbahagyja... Pár napja rugdossa a labdát olyan 2 3 percig aztán megy tovább pakolászni...

Ha valami nem tetszik neki lefekszik és sír vagy toporzekol..

Egyébként nagyon szeret táncolni és ha telefonon nézhet mesét 20 25 percig is képes megulni egy helyben... Ha tervezünk és reklám van reklám alatt is megall ami 4 5 perc szokott lenni..

Nem rajzol nem lehet vele leulni játszani mert otthagy.. Pl formabedobo 3 bedob és le is lépett előtte még kiboritja amit belerakott 3 át és szetdobalja...

Ha valamiért éppen nem figyelünk rá sikitozik vagy sír hogy rá figyeljünk...ha kondokazunk pl csíp csíp csóka első mondatot csinálja meg a végén a hess hest a közepén meg csak áll vagy csapkod... Egyedül a kerelecske gombócokat ülő végig.

Ezek normális viselkedések? Lehet kicsit tulaggodom. Lehet hiperaktív vagy csak túl sokat olvasgattam?



2019. nov. 3. 22:24
 1/6 Reni 28 ***** válasza:
95%
Az én kisfiam is így viselkedik, annyi különbséggel hogy őt este altatni kell, nem gondolom hogy hiperaktív lenne
2019. nov. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Mintha a kisfiamról írtál volna. Teljesen normális
2019. nov. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen normális, az én fiamat pl. csak mostanában (4 évesen) kezdte el érdekelni a mese,ha olvasok neki, és pl. sokkal rosszabbul aludt ennyi idősen még, mint a Te fiad.De még ő sem hiperaktív. A többi( hiszti, a szétpakolás,vagy az, hogy nem ül meg sokáig egy helyben), szintén életkori sajátosság.Van olyan pici, aki nyugodtabb, és elvan, de az a ritka.
2019. nov. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

"Amiért aggódom ha mesélek nem figyel ha raszolok hogy valamit ne csináljon mosolyog néz és még csak azért is... "


én is ilyen gyerek voltam

2019. nov. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azok a dolgok, amik aggasztanak Téged, zömében, ha nem teljes egészében életkori sajtosságok. Eltérő ütemben fejlődnek a gyerekek, de az éberségük, aktivitásuk, figyelmük terelhetősége és leköthetősége -ebben a korban pláne, de később is-, egyénenként hatalmas eltéréseket mutat és mindegyik normális. Egy 17 hónapos gyerekről soha senki nem mondaná, hogy hiperaktív, azon egyszeű oknál fogva, hogy kompetens szakember, de senki emberfia ilyen korán nem tudja diagnosztizálni, mivel nem lehet. Ha fél napokat megül egymaga a sarokban az is, avagy ha álló nap jön-megy-pakol- dumál az is teljesen normális ebben a korban. Ha a figyleme sokáig leköthető az sem jelent semmit, ahogy az sem, ha szinte alig terelhető, mert a maga feje után megy. Mondom mindezt kettő, diagnosztizált ADHD-val rendelkező fiú anyjaként, úgy hogy a kisebbik emellett autzimussal is él. Nem volt szinte semmi hasonlóság a fejlődésükben, a hiperaktivitás mégis mindkettőjüket érinti, a spektrum (középsúlyos) szerencsére csak a kisebbiket. A nagyfiam mindent a "nagykönyv" szerint csinált, a kicsi is átlagosan fejlődött, még az autizmusnak sem voltak ennyi idősen semmiféle jelei(pedig koraszülöttség miatt folyamatos fejlődésneurológiai kontroll alatt és korai fejlesztésben volt), a hiperaktivitásnak meg nopláne. Gyanú erre (az ADHD-ra) mindkettőjüknél sokkal később lett, diagnózis pedig a nagynál még óvodában sem.
2019. nov. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Hadjál ?🤦🏻‍♀️Az meg mit jelent?😂
2019. nov. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!