Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire tudja az ember...

Mennyire tudja az ember befolyásolni a kisgyerek ízlését?

Figyelt kérdés

Látom, hogy mostanában a tök gagyi mesék a menők, de én szeretném, ha a kisfiam Magyar népmeséket vagy hasonló régi, de jó és tartalmas meséket nézne.

Félek attól, hogy ezek a színes, de gagyi mesék majd jobban lekötik.


2019. nov. 5. 22:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne legyél ennyire beszűkült! Nem a régi mese a jó, hanem a JÓ mese. Tessék megnézni a maiakat is, nem csak nyávogni, hogy bezzeg a Pompom... És akkor ki tudod válogatni, hogy mi az, ami nálatok mehet, és mi az, ami tiltólistás. Konkrétan a magyar népmesékben is van olyan, amikor a tsz méheit kergetik, hogy kihalok tőle, amúgy meg a Kerekmese súlyosan tiltólistás idehaza.
2019. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nalad van a taviranyito? :) most is vannak jo mesek a tvben, meg aztan ott a youtube es a tobbi videonegoszto. Idorol idore adj neki ertelmes alternativat, elibb-utobb ra fog harapni. Nezzetek egyutt, az is sokat segit. Mennyi idos a gyerkoc?
2019. nov. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Mi most a peppa malacnál tartunk, ami tök jó szerintem és értelmes is, a másik a barátom bori, amit néz, az is jó. De megnézi a magyar népmeséket is, most még, később lehet, hogy nem fogja. Haladni kell a korral, én se azt néztem anno, amit anyám a hatvanas években.
2019. nov. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod alakítani az ízlését de egyetértek a többiekkel. Én is nagyobb hangsúlyt fogok fektetni a Magyar népmesékre hiszen örökzöld, de hidd el vannak ma is aranyos, értelmes mesék! :)
2019. nov. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudod befolyásolni de akkor az nem az Ő ízlése lesz hanem a tiéd.

De az előttem válaszolók nagyon jól írják.

2019. nov. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Nálunk tiltólistás a magyar népmese.


Csupa erőszak, erkölcstelenség és butaság.


Kőleves: hogyan húzzon le egy koldus egy egyszerű nénit.


Szusza: verd el azt, aki jót akar, de nem tudja, hogyan.


alapjáraton a legtöbben az van, hogy vedd el, ami nem a tiéd, mert okosabb vagy megérdemled..


Lehet példát írni, melyik tanit

2019. nov. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nézhet mesét a fiunk, ő választhat a felkínált öt mesebol, hogy melyiket. Ha beteg, akkor szinte korlátlanul, amúgy hét egy-két alkalommal keri, ilyenkor engedjük. Viszont olyan nincs, hogy leül a tv ele és be kapcsoljuk a mese csatornát. Nálunk egyelőre ez a meserepertoar:


Éliás a kis mentohajo

Bing

Peppa

Chuggington

Tűzoltó Sam (nálam ez mát határeset, de ő szereti)


Én is szetetem a magyar népmeséket vagy Mátyás királyt, viszont ezek egy kisgyereket nem kötnek le szerintem. Biztos meg fogom majd mutatni a gyerekeimnek ezeket és más régi kedvenceimet is. Viszont azt gondolom, hogy az én felelősségem, hogy olyat nézzen ami a korának megfelelő és ha szikseges segítsek értelmezni a mesét.

2019. nov. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Nem érdemes erre ráfeszülni, kicsi korában remekül tudod még irányítani, mit nézzen. Tévé helyett keress neki online olyan meséket, amiket jónak gondolsz.

Egyébként megértelek, nekem annó Bartos Erika könyvei voltak azok, amiket nem voltam hajlandó olvasni a gyereknek, annyira taszítanak (mind vizuálisan, mind tartalmilag). Értelemszerűen az ezekből készült rajzfilmeket is kihagytuk – ha véletlenül az utunkba kerültek, én megmondtam a gyerekemnek, hogy keresünk ennél „normálisabb” mesét, és kész. :)

2019. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%
Érdemes irányítani az ízlését, de azért azt is figyelembe érdemes venni, hogy mik a menő mesék, mert az óvodában kirekesztődik, ha nem tud róluk semmit. Például hiába borsódzik a hátam a Mancs őrjárattól, ha a gyerek nem ismeri legalább egy kicsit, ki fogják röhögni, meg mindenki valamelyik karakter a farsangon belőle, hát legalább tudja már, hogy az mi. De akkor is van egy határ, pl nálunk az igénytelen Bartos Erikák ki vannak tiltva a lakásból, annál egyáltalán nem érdekel, hogy majd nem fogja ismerni, még örülök is neki. Meg aztán másoknál úgyis látja majd, de legalább azt megtanulja, hogy a mi ízlésünk szerint az NEM. Aztán majd eldönti.
2019. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én sem szerettem gyerekként a magyar népmeséket. Viszont a Süsü és a vízipók csodapók nagy kedvenc a gyerekemnél is.

Ezen kívül a mancs őrjárat szerintem egészen aranyos mese. Na meg a Bogyó és Babóca. Pogány Judit eszmeletlen a szinkronnal.

2019. nov. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!