Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyedben?

Mit csinálnátok a helyedben?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok a párom el akarja vetetni én nem most kezdtem új munkahelyen (kézbesítő) 6 hónap van próbaidőid. Szerintetek lehetséges valahogyan egyedül felnevelni a babát? Vagy mindenképpen az abortusz az egyetlen megoldás? 😭

2019. nov. 6. 14:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

A párod nem tudja elvetetni, CSAK TE!

Másrészt ha ennyire nincs semmi anyagi biztonságod, akkor miért lettél terhes?

Harmadszor elég nehéz lenne egyedül, minden segítség nélkül felnevelni egy gyereket, föleg, ha nincs munkahelyed sem.

2019. nov. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%
A párod csak ne akarjon semmit, egyedül neked van jogod eldönteni, hogy megtartod -e. Neked kell mérlegelned, hogy belefér-e az életedbe.
2019. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%
Próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhetnek, 6 hónapig pedig nem nagyon tudod titkolni a terhességet munkahelyen. Egyedül, munka nélkül, én nem vállanám be.
2019. nov. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

Elsö: ne papolj, hanem azt írd meg, szerinted mit tehetne a kérdezö?

Jövedelme, munkája nincs (mert a próbaidö alatt el fogják küldeni, ha kiderül, hogy terhes, ezt 6 hónap alatt mindenképpen észreveszik), lakhatása nincs (mert gondolom, a párjánál lakik), az apa nem akarja a gyereket, jó esetben fizet majd havi 10ezer Ft gyerektartást.

Mehet az utcára lakni a gyerekkel? Miböl fogja etetni?

Ha valami értelmes javaslatod van, akkor azt írd ide, ne pedig egy ilyen ostoba szöveget!

2019. nov. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Volt anyagi hátterem de vettünk a párommal egy házat fel kellett újítani arra ment el minden pénzem,pénzünk. Jelenleg elég kilátástalan a helyzetünk anyagilag tudom hogy ezért nem akarja a babát. Ráadásul neki van 3 gyereke a volt feleségétől amiatt adósodott el mert a volt feleség csődbe tette elvette a házat, vállalkozást, pénzt mindent. Fél éve vagyunk együtt
2019. nov. 6. 15:04
 6/30 anonim ***** válasza:
84%
És te okos kislány ezt mind elhitted, meg elképzelted, hogy majd veled másképp lesz. Persze.
2019. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
72%

Ezt ennyi alapján nem lehet megmondani. Hol laksz? Van saját ingatlanod? Ha nincs, akkor egy albérletet fent tudsz tartani egyedül?

Milyen munkalehetőségek vannak? Kézbesítőként gondolom sokat kell cipekedned, lépcsőzni stb. Nem biztos, hogy ideális kezdened egy ilyen helyen. Nincs más?

Illetve a párod biztos, hogy el fog hagyni? Ha igen, akkor első lépésben dobd ki a francba, akárhogy is döntesz.

Az sem utolsó szempont, hogy lenne - e segítséged pl a szüleid részéről? Van bölcsőde a közelben? Milyen munkaviszonyod volt eddig, mennyit fogsz kapni, ha megszületik? Van - e tartalékod?

Ezt alaposan át kell rágni szerintem. De amennyiben komolyan gondolja a párod, tedd ki a szuret azonnal. Akkor is, ha abortusz mellett döntesz végül.

Ezt tényleg neked kell eldönteni, te ismered a körülményeid.

Az biztos, hogy sokan megcsinàltak már és neveltek fel egyedül gyereket. De nem egyszerű, főleg ilyen árak mellett.

Ha albiban kell laknod, akkor sajnos az sem lesz egyszerű, nem nagyon adják ki kisgyerekesnek, főleg, ha egy kereső van.

Ezeket is át kell gondolni.

2019. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
86%

Olyan kérdések merülnének fel bennem, hogy van e bármi támogatás, szüleid tudnak segíteni? Lenne hol laknod?

Lenne miből fizetni a gyerek dolgait?


Egyedül, 6 hónapos próbaidővel kB lehetetlen lenne

2019. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Azért váltak el mert 5 éven keresztül csalta a volt felesége a 3.gyerek az se biztos hogy az övé. A volt feleség nem engedi apasági tesztre a gyereket
2019. nov. 6. 15:09
 10/30 anonim ***** válasza:
95%

8# vagyok, most olvasom, hogy van közös ház.

Akkor azonnal el kell adni és felezni. Abból talán tudsz kezdeni valamit.

Megjegyzem, hogy fél év után elég szar ötlet volt közös házba ugrani.


A 3 gyerekével milyen a kapcsolata? Fizeti rendesen a gyerektartást? Tartja velük a kapcsolatot? Segíti a volt feleségét bármiben?

2019. nov. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!