Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kezelni azt a...

Hogyan lehet kezelni azt a szituációt, amikor családban és baráti kőrben kérdezgetik az embert a gyerekvállalás kapcsán?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet kezelni olyan szituációkat, amikor közös családi étkezésnél, vagy baráti kőrben kérdezgetik az embert, "Mikor vállalsz gyereket, tervben van-e a dolog, leszel-e anyuka?". Ráadásképpen, mivel "ketyeg a biológiai óra", még jobban rám szálltak mostanában. Ilyeneket mondanak, hogy "Azért 28 éves nő létedre már illene szülnöd egy gyereket!" és hogy "Pont benne vagy a korban!", pedig nekem eszem ágában nincs gyereket vállalni és sohasem volt. Teljesen más életcéljaim vannak, utazással foglalkozom szinte egész évben és modell vagyok, illetve fotózással foglalkozom. Nekem erre van szükségem, hogy szabadon fel tudja szállni a repülőre, hajóra, vonatra, ebbe az életbe nem fér bele egy gyerek és soha nem is vágytam rá.
2019. nov. 6. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Őszintén


Ha aktuális lesz mindenki, akinek köze lesz hozzá tudni fog róla.


Ha sosem akarsz, akkor érdemes rövidre zárni. A fenti érvekkel. Pl.


Ha igen, mondhatod, hogy majd szeretnél, de nem ketyeg az órád, más célokat szeretnél megvalósítani.



Valójában nem bunkók akarnak lenni, vagy beleszólni, csak kiváncsiak, ilyentájt a nőket pedig szokta érdekelni.



Én magam is szoktam kérdezni, de mindig úgy forgatom, hogy egyértelmű legyek, nem beleártani akarom magam..

Pl ismerősnél tesó kérdés volt..

Nagyon érdekesen kifejtette miért nem még.

Én hozzátettem, hogy amúgy akarnak-e, mert ezekkel az érvekkel nem hiszem, hogy lesz..

És akkor mondta, hogy ha nem változik, akkor nem lesz

Jó érvelés volt, és érdekes álláspontok. Jó volt beszélget i róla, pedig én magam a 2. Babát várom és nem biztos, hogy megállunk 2 gyereknél...tehát másképp gondolkodom..


Szerintem teljesen érthető a jelenlegi életviteled mellett, h. Nem a családalapítás foglalkoztat..

Próbáld ne úgy venni, hogy támadnak, bírálnak, mert korán sem biztos



Ahol igen, ott lehetsz csípős.. te sem firtatod az ő vagináját péniszét

Szexuális életét

2019. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Elmondod amit itt leírtál. Erre jön a hát de....... Arra pedig mond, hogy ennyit erről :)
2019. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én az összes ilyen kérdésre annyit mondtam, hogy "Majd ha eljön az ideje" ha folytatták akkor elmondtam ugyanezt megint. Nem firtatták utána már sokáig.
2019. nov. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

Hú ettől én is nagyon kivoltam. Mármint az elején letojtam, elmondtam hogy nem lesz és be firtassuk a témát. Akkor mentek a férjemhez, bízva abban hátha ő mást mond (???) 😂😂 De mikor minden családi összejövetelnél meg találkánál ezen pörögtek és nem bírták felfogni, hogy eszünkben nincs gyereket vállalni, akkor már kezdett irritáló lenni. Mindig jött a "Hát de, hát de a gyerek az kell, a gyerek az így, meg úgy". Mondtuk, hogy nem, nem kell. Aztán eljött az a pillanat, mikor tényleg betelt a pohár és úgy kiosztottam őket, hogy pislogni se tudtak. Na azóta valahogy egyszer sem kérdezték a témát, szóval megérte.:D

Ha most állnék ez a szitu előtt, már a második ilyen "Szüljél, szüljél" monológ után erélyesen leállítanám őket.

2019. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Áhhh nem lehet kezelni. Aki intelligens alapból beken hagy a hülyék meg úgyse fogják fel és csak mondják és mondják. Kitartás. Mondanám hogy jobb lesz, de nem. Majd max ha már klimaxolsz biztos leállnak.
2019. nov. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos nem jellemző, hogy leállnak vele. Engem már konkrétan egyenesen nem kérdeznek be vele, de indirekt módon zaklatnak a gyerektémával, pl gyerekek képeit mutogatják nekünk, ami nyilván cseppet sem hat meg minket. Szerintem mondj annyit, hogy steril vagy és kész. Akkor már úgy is mindegy, legalábbis ezt fogják gondolni.
2019. nov. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Sosem értettem minek ezt a kérdést túlgondolni. Ha le akarsz rázni valakit, aki ezt kérdi, mond hogy "majd" vagy "egyszer csak", és semmi mást. Ragaszkodj ehhez, és ennyi. Eszem ágában sem lenne ennél többet mondani, ugyanis senkinek semmi köze hozzá.
2019. nov. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 babyboom567 ***** válasza:
75%

Elárulom sosem fognak leállni.

40 évesen szültem(nekem első gyerek), férjem akkor 52 volt.

Most vagyok 43 férjem 55,és állandóan jönnek, na mikor lesz kistesó.( sőt rögtön szülés után kérdezgették már a kistesót)Hát én ilyenkor röhögök, hogy ezek hülyék?:)

szóval 3 lehetőség van.

Elviseled ezt.

Leállítod durván.

Azt mondod meddő vagy.

Kitartás:)

2019. nov. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 babyboom567 ***** válasza:

Sőt jobbat mondok:)

Teljes méhsülyedésem van(a méhtest a hüvelybe, a méhszáj a hüvelybemenetnél),Műtétre várok.Az ORVOS!!! mondta, hogy ha megműt utána nyugodtan vállalhatunk még gyereket:))

Mondtam nem lesz több gyerek,erre hogy hát még fiatalok vagyunk,még simán lehet:)

2019. nov. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Csak azt nem értem ezeknek az embereknek miert jó ha azt mondom , hogy 2 év múlva, vagy jövőre. Aki nem rokon úgysem látja nagyon, akkor mitől jobb az élete, hogy tudja ? Szerintem ez csak színtiszta kotnyeleskedés.
2019. nov. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!