Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek legfeljebb hány...

Szerintetek legfeljebb hány gyereket lehet egyszerre minőségi gondozásban és nevelésben részesíteni két szülő által?

Figyelt kérdés

Nincs gyerekem, szóval a kérdés csak hipotetikus. Azon gondolkodtam, hol van a szülői figyelem és teljesítőképesség felső határa, ahonnan a testvérek már egymás rovására mennek és csak hiányt fognak szenvedni valamiben, mert a szülő sem tud ezer felé szakadni... Az etetés, a törődés, a játék egy dolog, de mikor mindegyiknek a saját kis lelki világa és saját útja kialakul, a saját barátaival, közösségével, azokra a problémákra is figyelni kell, meg kell hallgatni, sok dologra tanítani kell, le kell vele eleinte ülni tanulni, motiválni kell, egyedi, a testvéreitől részben független egyéniségként kezelni... Stb.


Édesanyám mindig azt mondta, hogy annyi gyerek az optimális, ahány keze van az embernek. Egyik jobb kézen, másik a balon, kettesben is elvannak, ha apuka beszáll, egy főre egy ember teljes figyelme jut... :D Persze ez nagyon leegyszerűsített helyzet, de szerintem van benne valami. Én személy szerint három gyereket mondanék maximumnak, ha a felnőttkori elindulásukat és anyagi segítésüket is figyelembe veszem. Bár én biztosan nem bírnék annyival semmilyen szempontból... :)


Viszont vannak 3-4 gyerekes, jól működő családok is, diplomás, sikeres gyerekekkel, mondjuk ott nagyobb a korkülönbség valamelyik két-három gyerek között, szóval nem tudom. :)


2019. nov. 7. 11:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez nagyon emberfüggő. Van akinek 1 gyereke van mégsem tud vele értelmesen foglalkozni. Nekem 2 van és egyelőre jó így, de szerintem nálunk még 1 gyerek simán jól ellenne minden szempontból.
2019. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
18%
Ez föleg a szülötöl függ, ha tényleg fontos gyerek neki, akkor akár 6-8-ra is tud elegendö idöt fordítani, akinek meg csak "lett", annak egyre sem jut ideje.
2019. nov. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk 4 van. Kifejezetten figyelünk arra, hogy legyen a 6-os programok mellett kettesben eltöltött idő is mindenkivel. Szeretnek minket, kiegyensúlyozottak, testvérféltékenység sosem volt, egész piciként sem. 😊
2019. nov. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%
Részemről 2. Ennél több gyerekkel én nem tudnék türelmes lenni, nem tudnám őket anyagilag megfelelően támogatni és nem tudnék annyi fele figyelni. Ez nem jelenti azt, hogy más nem tud akár 5 gyereket minőséggel felnevelni, biztosan van akinek ez menne de az nem én vagyok és a férjem pontosan ugyanígy van ezzel ezért 2 gyerekünk lesz és nem vállalunk többet. Nekik mindent meg fogunk tudni adni mind emberileg mind anyagilag mind a tanulmányaikban. Úgy gondoljuk, hogy ha már mi úgy döntöttünk, hogy szülessenek erre a világra akkor ez a minimum.
2019. nov. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem amíg fogni kell a kezét, addig max 2, nagyobb korkülönbséggel bármennyi.


Mondjuk olyan 8 éves korig igényel egy gyerek fél embert minimum(mindkét szülőből) utána már kevesebbet.


Szerintem ideális esetben:


24 évesen(2 diploma egy év munkaviszony legalább), kezded 4 év korkülönbséggel, 24 egy gyerek, 28 második, 32 harmadik, 36 negyedik.


Szerintem ez az ideális, ha sok gyereket szeretnél és nagy családot, egyébként 2 gyereknél érdemes megállni, mert nem csak nekik, de magadnak is sok mindent kell megadnod(hogy ez a példa menjen át) meg a párodnak is..

2019. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
24 évesen, hogy lesz valakinek 2 diplomája? Én 23 évesen végeztem az 5 éves egyetemet és nem csúsztam évet.
2019. nov. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Maximum három, nekem személy szerint kettő.
2019. nov. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
59%
Érdekes kérdés, ezen én is gondolkodtam. Az egy dolog, hogy anyagilag mennyit bír el a család és hogy van-e elég hely a házban az X számú gyereknek. A legtöbben leragadnak ennél a kérdésnél. De a gyereknek hiába van szobája, elég élet, ruha, játék.. stb. ha a szülőnek nem jut ideje elég minőségi időt tölteni vele. Csak vele. Az ő problémáival, lelki világával, igényeivel. Sok gyerekes családoknál tapasztalom, hogy "nyájként" vannak kezelve, az alapvető/fizikai igények kielégítésén túl már nincs a szülőnek ideje, energiája az összes gyerekkel mélyrehatóbban foglalkozni. Ilyenkor szokott előfordulni, hogy a nagyobbik gyerekre marad a kicsi, akár felügyelettel, gondozással, szórakoztatással. Persze a nagy jogosan kifogásolja ezt. A szülő vállalta a kicsit, legyen ideje is foglalkozni vele. Az ideális, ha a szülőnek van külön ideje csak az adott gyerekkel is foglalkozni, megismerni, a kis gondjaival törődni, anélkül, hogy a többi testvér ebben zavarná. Anyukám egyik barátnőjével beszélgettem egyszer erről, neki 4 már felnőtt gyereke van. Ő mondta, hogy sajnálja, hogy egyszerűen nem volt annyi energiája, hogy külön az összes gyerekkel foglalkozzon, problémáira odafigyeljen, segítsen nekik megoldást találni, a kis lelkivilágukat eléggé megismerni. Pedig jó anya volt, mindegyiket felnevelte tisztességesen, a gyerekek is szeretik az anyjukat, már külön életük van, de gyakran látogatják. Ismerek egy 8 gyerekes családot. Nem olyan közelről, így nem tudom ezt, hogy oldják meg. De elképzelhetetlennek tartom, hogy 8 gyereknél a szülők tudnak minőségi időt tölteni mindegyik gyerekkel. Részemről max. 3 gyereket válaszolnék a kérdésre.
2019. nov. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Max 2. Ennyi gyerekre tudok rendesen figyelni, igy mindkettore van időm, türelmem és kapacitasom. Pénzileg elférne több is, de nincs az a pénz, amiert én még egyszer terhes legyek és végigcsinaljam a nem alvos, éjszakázós időszakot.
2019. nov. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%
Nagyon max négy. De ez annyira a körülményektől is függ. Azért egy gazdag családba könnyebb felnevelni 4et is hisz anyuka otthon tud maradni.
2019. nov. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!