Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hosszú utazás babával?

Hosszú utazás babával?

Figyelt kérdés
Nemsokára utazunk az USA-ba,a 8 hónapos babámmal. Valaki utazott ilyen sokat ilyen kicsi gyerekkel? Mire kell figyelni? Mit vigyek feltétlen az útra?
2019. nov. 8. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
2019. nov. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Májusban voltunk, akkor szinten 8 hónapos fiunkkal. A repülőre vettünk neki ülést és felvittuk a hordozót is. A terv az volt, hogy a délutáni alvást duplazzuk. Amikor megérkeztünk és itthon már az éjszakai alvás következett volna, akkor csak kicsit hagytuk aludni. Gyorsan átállt, az első nap kicsit nyugos volt, utána semmi. A repülőút 17 óra volt egy átszállással, gyakorlatilag hang nélkül viselte. Szoptatni is tudtam a repülőn, nem volt gond. Vinni semmi különöset nem vittünk, mindent kaptunk ott, egyedül a babavizzel volt probléma, az náluk nincs, illetve csak gallonos kiszerelésben. Hipoallergén tapszert nem kaptam még (a miénk kinti megfelelőjét), más minden volt.
2019. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Még a hazafele utat kihagytam: éjjel utaztunk, így végig aludt. A visszaállás kicsit nehezebb volt, kb 4-5 napig tartott.
2019. nov. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előkészületek:

Attól függően, hogy a gyermek még szopizik, vagy már rendesen eszik (ill. tápszert fogyaszt), érdemes felkészülnötök arra, hogy miként visszitek fel a gyerek ennivalóját. Ellentétben a 100 millis folyadék-korláttal, a gyermekek esetében nem ennyire szigorú a szabályozás.


Érdemes tápszer esetében bekészítenetek forralt vizet (ezt vinni otthonról, vagy kérni a reptéri kávézóban), ill. kifejezetten babavizet venni, amely forralás nélkül is fogyasztható számukra. Így csak össze kell kevernetek a tápszerrel a repülőn. Ha már bekevert tápot, vagy anyatejet visztek, akkor ezeket a folyadékokat külön tálcába teszik a biztonsági ellenőrzésnél és elviszik megvizsgálni, vagy megkóstoltatják őket.


A bébipapik esetében pedig szintén a fenti eljárás zajlik, tehát nem kell azon aggódnotok, hogy az üveges táp nagyobb, mint a megengedett mennyiség. Nem fogják kidobatni.


A repülőjegy és biztosítás:

Két éves kor alatt általában nem kell fizetni a repülőjegyért. Tekintettel azonban arra, hogy számos légitársaság egy pótdíjat számít fel a gyerekek után, így előfordulhat az az érdekes helyzet is, hogy a gyermek jegye drágább, mint a ti nagyon akciós jegyetek.


Mindenképp kelleni fog a gyermek személyi igazolványa, vagy útlevele az utazáshoz, így desztinációtól függően váltsátok ki a szükséges okmányt és ne felejtsétek el utasbiztosítást kötni!


A reptéren:

Amennyiben babakocsit is visztek magatokkal, úgy két opció van: vagy feladjátok poggyászként a becsekkoláskor, vagy kézipoggyászként utazik veletek. Mindkettőre lehetőségetek van, ez 2 éves kor alatt jár a jegyetekhez. A check in pultnál felmatricázzák a babakocsit attól függően, hogy hány részből áll. Ezután a babakocsi egészen a repülőgép lépcsőéig jöhet veletek, ott szedik szét és adják fel a bőröndökkel együtt.


Leszálláskor aztán a figyelmesebb rakodók már egyből odaadhatják, de gyakoribb, hogy a feladott bőröndökkel együtt érkezik meg a futószalagra. Fontos, hogy mindig tüzetesen nézzétek át, nem sérült-e a babakocsitok, ebben az esetben a Lost&Found részlegnél tudjátok problémátokat jelezni (fényképet mindig készítsetek a sérülésekről!).


Felszállás előtt még célszerű egy utolsó pelenkázást/mosdókört megejteni, hogy ne a repülőn kelljen egyensúlyozni a gyerekkel a szűk és mozgó mosdóban.


A reptéren egyébként gyerekeseket mindig a fast track-be terelik és átvizsgáláskor, felszálláskor is soron kívül foglalkoznak a családokkal.


Ha sokat kellene várni az indulásra, mindig nézzetek körül, mert számos reptérnek van kifejezetten gyerekeknek szánt, családi része, ahol kedvükre mászhatnak, játszhatnak, vagy akár mesét is nézhetnek a kicsik, így kicsit ti is fellélegezhettek, vagy épp más utazó szülőkkel beszélgethettek.


A repülőn:

Érdemes bepakolni a kézitáskátokba játékokat is, bár egyes légitársaságok már fantasztikus gyerekeknek szóló csomaggal készülnek: színes ceruzák, kifestők, meleg zokni, takaró, kisebb társasok, stb. Noha a tengerentúli járatokon kifejezetten gyerekbarát hozzáállásúak a légiutas-kísérők, azért a fapados társaságok személyzete is igyekszik a családosok helyzetét megkönnyíteni. Legutóbbi utazásunk során pl. úgy ültettek minket, hogy csak mi hárman legyünk egy sorban, így bár a gyereknek nem vettünk külön ülőhelyet, mégis köztünk alhatott.


Felszállás előtt kapni fogtok egy külön biztonsági pakkot, amely tartalmaz egy plusz övet és mentőmellényt a gyereknek abban az esetben, ha két év alatti utasról van szó, aki még az ölünkben ülve repül.


Fontos észben tartani, hogy nem kell végig bekapcsolva a helyeteken maradni: ezt használjátok is ki, és ha nem aludna el a gyerek a felszállás után, akkor sétálgassatok vele, vagy tegyétek le mászni (majd megtöröljük a kezét). Ez mindenkinek sokkal jobb, mint ha egy helyben ülve üvölti végig az utat.


Egyes családok bocsánatkérő csomagocskákkal készülnek a többi utas számára arra az esetre, ha a gyerek túl hangos és zavaró lenne az út során. Ennek létjogosultságát döntsétek el ti (mi nem vittünk és nem is fogunk, mert nem értünk az elgondolással egyet).


Felszálláskor és leszálláskor próbáljátok meg itatni a gyereket, hogy a nyomáskülönbséget kiegyenlítsétek, illetve hosszabb út esetén a hidratálás a jetlag elkerülése érdekében is szükséges.


Landolást követően:

Amennyiben babakocsis gyerekről van szó, segítség lehet, ha leszállást követően egy hordozót csatoltok fel magatokra és abba rakjátok a babát, amíg vissza nem szerzitek a babakocsit, ill. a csomagotokat. Még a reptéren fussatok a gyerekkel egy mosdókört, mert ha a szállásra menet bármi kalamajka lenne, ez életmentő lehet az addigra már általában nyűgös gyerekek számára.


Nem árt, ha még ilyenkor is van nálatok néhány falat nassolnivaló, vagy a kornak megfelelő táplálék, ill. víz, mert gyakran a reptér és a szállás között nagy a távolság és későn jutnátok ennivalóhoz.


Összességében a gyerekes repülés nem egy vállalhatatlan feladat, csak fontos, hogy próbáljátok meg azt minél inkább a gyerekek szokásainak megfelelően menedzselni és ti magatok is lazán hozzáállni az utazáshoz! Ha bármire kíváncsi vagy kérdezz!

2019. nov. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!