Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék babát, de hogyan,...

Szeretnék babát, de hogyan, ha rettegek a terhességtől és szüléstől?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok. Tudom, h. a végtelenségig nem várhatok...
2019. nov. 10. 18:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát ha gyereket akarsz de nem akarsz teherbeesni vagy szülni, akkor vagy béranyát fogadsz (Mo.-on úgy tudom illegális) vagy örökbe fogadsz.

Másképp nem ment még senkinek :D

2019. nov. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Bátorságosnak kell lenni.
2019. nov. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 grafno ***** válasza:
63%
Azt mondtak nekem akik szültek már, hogy amit a baba ad majd az feledteti veled azt a 2orat amit a szuloszobaban eltoltesz. Ne gondolkozz, szeretkezz mondták anno..
2019. nov. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Ha tényleg nagyon szeretnél babát, akkor le kell győznie a félelmet a vágynak. Ha ez nem sikerül, akkor valószínűleg még nem állsz készen az anyaságra. Persze mindenkiben van némi félelem, de ha vki szó szerint retteg, ott komolyabb probléma lehet, s ebben az esetben megfontolandó a gyermekvállalás. Vagy előtte érdemes lenne konzultálni egy pszichológussal.
2019. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
Konkrétan mitől rettegsz? Lehet érdemes lenne kibeszélned magadból egy szakemberrel.
2019. nov. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%

Azt keresd meg magadban, hogy TÉNYLEG akarsz-e gyereket, vagy csak meg akarsz felelni anyukának/a társadalmi nyomásnak?


Nyugodtan várhatsz a végtelenségig, sőt, nem is kell szülnöd. Senki sem tart puskát a fejedhez, hogy megtedd. Gyerek nélkül is lehet teljes életet élni, ha másra vagy alkalmas és azt jól csinálod. Inkább csináld jól azt, amire alkalmas vagy, mint elcsessz egy gyerek életét gyávaságból, mert nem mersz nemet mondani.


Nem minden nő alkalmas anyának, még ha ezt harsogja is az egész társadalom. Soha nem is volt minden nő alkalmas rá. Csak régen több eszük volt az embereknek, mint ma. Voltak apácák, iskolanővérek, gyerektelen nagynénik, tanítónők, festők, költők, írók - mind gyerek nélkül. És soha nem hiányzott nekik. Sőt: ha lett volna, az lett volna nekik az igazi büntetés.

2019. nov. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Ne vállalj gyereket. Nem viccböl írom. De ha igy előre így parázol akkor végig fogod idegeskedni a terhességet, és a gyereknevelés se lesz kutya neked!
2019. nov. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

"Azt mondtak nekem akik szültek már, hogy amit a baba ad majd az feledteti veled azt a 2orat amit a szuloszobaban eltoltesz."


Milyen 2 órát? Volt az vagy 25! és rohadtul nem feledteti el semmi!

2019. nov. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
45%
De igen 10-es. Az idő 😃 hacsak nem horror szülésed volt, mert akkor nem tudom.
2019. nov. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
6 éve volt... Mennyi idő még? :(
2019. nov. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!