Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Te hányszor mondod el a...

Te hányszor mondod el a gyermekednek ugyanazt, hogy végre azt is csinálja amit kérsz, mondasz, felszólítod, stb?

Figyelt kérdés

Leszögezem!Ez NEM provokatív kérdés!

A problémám igencsak valós.

Ha Apa itthon van,minden szép és jó,ellenben,ha nincs itthon,egy rémálom ahogy visszabeszél,flegmázik,csapkod,vagdos...

Velem van baj?

Ja,én vagyok a szigorúbb szülő,sőt,gyermekem szerint a leggonoszabb anya😔😥


2019. nov. 12. 19:56
 1/10 A kérdező kommentje:
10 éves fiú
2019. nov. 12. 19:57
 2/10 anonim ***** válasza:
21%
Azért mert nincs semmi tekintélyed a gyereknél. Ez leginkább a nevelés hiányára vezethető vissza. Az apjának is csak azért van mert biztosan agresszívabb és fél tőle. Ez sem éppen egy jó dolog. Amúgy már késő ezen változtatni, a gyereket nevelni kell az első pillanattól kezdve, nem csak tartani mint egy aranyhörcsögöt.
2019. nov. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Dehogy fél az apjától!imádják egymást!ő az ISTEN neki

Arra már rájöttem,hogy nincs tekintélyem,csak azt nem tudom hol ronthattam el...

2019. nov. 12. 20:31
 4/10 A kérdező kommentje:
És egyébként nagyon jónevelt,illedelmesen viselkedik,udvarias,segítőkész,jó tanuló,és mindezt én tápláltam bele,mégis ezzel a problémával kell szembesülnöm
2019. nov. 12. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Valószínűleg az apjától látta hogy ha valamiben nem értetek egyet akkor felképel, meg a gyerekkel sem bánhat másképp egy ilyen agresszív állat és a gyereknek ez a példa van.
2019. nov. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért kicsit komplexebb, mint hogy kívülállóként tudna bárki segíteni. Lehet tényleg szigorú vagy vele, nem engedsz meg dolgokat, apa viszont igen. Könnyebben szót érthet vele az apja mint te. Az is lehet hogy a párod viselkedik hasonlóan veled és ő ezt látja, utánozza. Vagy esetleg megkérhetnéd a férjed hogy magyarázza el neki, hogy te szereted, te vagy az anyja veled nem viselkedhet így, vagy ha igen akkor legyen következménye. Én még határozottan emlékszem rá milyen szentbeszédet kaptam apámtól, mikor kiskamaszként elkezdtem flegmázni anyámmal. Mióta ilyen veled?
2019. nov. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia. Én is gonosz anya vagyok, akárcsak te. :)

Nekem 9 évesen van.

Én tudom hol rontottam el, de hosszú, holnap válaszolok.

2019. nov. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Számtalanszor beszélt már vele a férjem,és a bünti sem használ.igazából azóta mérgesedett el ennyire a helyzet mióta megszületett a tesó.de már két éves ő is...

Nem kap kevesebb figyelmet,sőt van direkt neki külön idő velem is apával is

2019. nov. 12. 21:57
 9/10 A kérdező kommentje:

És nem lát példát ilyen viselkedésre.a férjem nem viselkedik így velem.már kérdeztem is többször,hogy "még apád sem beszél így velem,te honnan veszed a bátorságot?"

Teljesen tanácstalan vagyok.

2019. nov. 12. 22:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Fiam 5 éves, tesó 10 hós. Nálunk is a tesó érkezésnél csúszott el valami (minden igyekezetünk ellenére). Remélem kordában tudom tartani. Barátnőmnél a fia (szintén 5 éves) szintén csak vele viselkedik vérlázítóan, az apjával normális. Náluk az lehet az ok, hogy anyuka kereskedelemben dolgozik, 1 héten 2 nap szabad (nem fix napok, össze-vissza), munkanapon korán megy, későn ér haza. Apa normál időben dolgozik (h-p,8-16), stabil időket tud a gyerekkel lenni. Valószínű hiányzik neki az anyja és sajnos így "bünteti".
2019. nov. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!