Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi szól a korai és a kései...

Mi szól a korai és a kései gyermekvállalás mellett?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, hogy belevágjunk-e a dologba vagy még várjunk vele. A feltételek adottak, de még olyan fiatalnak is érzem magam.
2019. nov. 13. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Én 23 évesen szültem, most vagyok 27 már két gyerek van.

Nagyon-Nagyon örülök, hogy korán bele vágtunk.. Korábban mint a legtöbben. De teljesen jól bírtam fizikailag a terhességet a szülést, ejszamazast, rohanást mindent.

Lehet, h ez ember függő is, de ez az én néző pontom.

Mindenki más.

Egy biztos, ne várj arra, hogy készen állj 100%ban mert olyan nincs, arra várhatsz.

Nekem terhességek alatt is volt még kétely és aggodalom.. 🙄

Persze éreztem, hogy oké bele vághatunk, de sosem éreztem ezt maximálisan. És ahogy sok anyuka vagy apuka elmondta, ők sem.

2019. nov. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Korai:


- testileg fittebb vagy


- kevesebb az esély bizonyos betegségekre (pl Down-szindróma, de ha jól tudom ez 35-40 után lényeges)


- kevesebb a korkülönbség a gyerek(ek)kel ez lehet jó is meg rossz is, én nagyrészt jónak látom


Kései:


- több évetek jut "önmegvalósításra", utazásra, bulizásra, kiélhetitek magatokat


- mentálisabban elviekben érettebbek lesztek egy gyerek felneveléséhez


- esetleg nagyobb alappal rendelkeztek majd a jövevény érkezéskor (saját ház/ autó, vagy jobb/nagyobb albérlet, karrierben jobb helyezés, esetleg már külön félretettetek a babaprojektre, így nem húznak le úgy a kiadások, mint "kezdőként"



Sok előny/hátrány van még, szerintem ez mindenkinél változó. Nem kell rástresszelni, hogy most eldöntitek, hogy x év múlva, ha érzitek, hogy most szeretnétek, akkor vágtok bele :)


De tény hogy ehhez biztos elhatározás kell.

2019. nov. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Van átmenet is, nemcsak 18 és 50 évesen lehet szülni...
2019. nov. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Örülök, hogy megint vélemény alapján megy a pontozás/ értékelés.

A kérdésre válaszoltam, tehát rossz nem lehet..

2019. nov. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Korai melett: általánosan jobb fizikai kondíció (persze van aki 30-as éveiben jobb kondiban van de azért nem ez az altalanos), keveseb eu nyavaja. Pl barátnőm anyukájának 32 evésen ki kellett szedni a mehet daganat miatt. Jó hogy addigra már volt 2 gyereke. De most itt gondolhatsz bármilyen betegségre ami kialakulhat és jobb esetben alakul ki 30-as mint 20-as evek alatt. Mire 40 leszel gyakorlatilag szabad is és 40 evésen meg nagyon fiatal vagy bármihez is. És hát persze fiatalabban könnyebb teherbe esninde ha nem is, még bőven időben kiderül, nem kell stresszelni, hogy kifut a korbol az ember. Ha egy 35 évesről derül ki, hogy lombikozni kell, az azért kicsit már sürgetőbb.


Idosebben: valószínű érettebb vagy már, könnyebben átlátod mi az igazan lényeges, mert már több az elettapasztalatod. Kiélted magad a gyerek előtt, nem fogsz azon depizni otthon hogy a barátaid a szigeten vannak, mert amúgy valószínűleg már nem abban a stádiumban vannak ők sem. Ha a barátaidnak is gyereke van könnyebb közös programot találni mintha csak neked.

2019. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

Korai (25 alatt):

- jobb fizikális állapot,

- nagyobb az esély a gyors teherbeesésre és problémamentes terhességre,

- ha valami baj is van, jó esélyek vannak még egy lombikra is,

- kisebb korkülönbség az anya és a gyerekei között, nincs óriási generációs szakadék (engem anyu 20 évesen szült, szinte a barátnőm),

- nagyobb esély több gyerekre, ha valaki nagy családot akar,

- később munkavállalásnál előny, hogy 30-35 évesen már nagyobbak a gyerekek, szemben a "késői" szülő nőkkel, akik ilyenkor még komoly rizikót jelentenek a gyerekvállalás miatt. (Szintén anyámnál kérdezték meg 42 évesen munkahelyváltásnál, hogy ki vigyáz a gyerekekre ha betegek lesznek, erre mondta hogy egyetemistaként már egész jól elboldogulnak :))


Késői (33-35 felett):

- biztosabb saját egzisztencia,

- stabilabb munkahely és karrier,

- érettebb gondolkodás,

- nagyobb tapasztalat és önismeret.


Magam részéről az "átlagos" időben szülésnek vagyok a híve, tehát 25-30 között, de ha szélsőségek között kell választani, akkor inkább előbb, mint később. Sajnos pont a saját példámon tapasztalom, hogy a korait még lehet javítgatni, de a későiben sokkal több a buktató, ami miatt akár végleg eleshet valaki a gyerekvállalástól. Az én családomban dominánsan öröklődik a korai klimax, több nőrokonom 35 évesen már anovulációval és induló klimaxszal küzdött. Még nem vagyok harminc, de már emelkedik az FSH-m... Időben vagyok, de pár év múlva már nem lennék.

2019. nov. 14. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%

Nagyon megütötte a szememet, ahogyan fogalmaztál:

"Nem tudok (ÉN!!!) dönteni, hogy ....."

Normális házasságban ez csakis közös döntés lehet. És az ember a párjának az érveire kíváncsi, nem idegenekére.

2019. nov. 14. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Ha tehettem volna, korán szülők. Nem volt kinek...végül 32 és 35 évesen szültem. Utólag is úgy gondolom, hogy jobb kett volna hamarabb. A gyereknevelés kőkemény fizikai meló, nyilván jobban bírtam volna korábban. Termékenységi gondjaink nem voltak, de sokakat látok, akiknek van, nyilván ha később kezditek a próbálkozást, később derül ki és az esélyeitek is romlanak. A genetikai problémák kockázata is nő.


Ha egzisztenciálisan rendben vagytok (pl van saját ház), akkor az sem érv. A karrier lehet még szempont, de pl nekem 30 felett ugyanúgy visszavetette a karrierem mintha 25 évesen szültem volna.


Ahogy fentebb írták, sosem leszel ra teljesen kész, sosem lesz minden tökéletes. Ezzel együtt nyilván ha túl fiatalnak érzitek magatokat, akkor térjetek vissza a kérdésre egy év múlva.


Ami szerintem egyértelmű hátrány lehet még, ha a barátaitok még nem vállalnak gyereket és akkor kiestek a baráti társaságból egy időre.

2019. nov. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Igen, csatlakozom előzőhöz, nekem a késői gyerekvállalás (35) mellett az szól, hogy korábban nem volt olyan a helyzet. Nem mindig ilyen racionális döntés ez.
2019. nov. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha még nem tudtok dönteni,de amúgy a lehetőségek adottak, akkor várjatok még 3-6- nemtommennyi hónapot. És akkor pl utána ha már vártatok,és azt gondolod, már jöhet, késznek érzed magad erre, akkor nekivágtok, és akkor majd 9 hónap múlva jöhet a baba, ha minden jól megy.

De amúgy szal ha még fiatalnak érzed magad, akkor még nem kell. :)

2019. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!